Honda NT 700V Deauville (2006)

Vlastník Jarandas
Vloženo 17.12.2015
Aktualizováno 4.9.2016

Vloženo: 20.10.2017, Uskutečněno: 28.10.2016, Zhlédnuto: 18x

Mám za sebou první sezonu s vyšším štítem, tak se vrhnu do prvního zhodnocení. Vzhledem ke zkouškám s šablonami jsem zjistil, že pro svoji cca 191cm vysokou postavu budu potřebovat vyšší štít než je nabízené od givi cca 5cm dle udávaných katalogových rozměrů (nesehnal jsem zatím možnost se s nějakým takovým givy projet). Mým přáním byla možnost při zcela vzpřímeném posezu koukat nad štítem (pro případ deště) jinak při uvolněném posezu koukat klidně skrz – zjistit jeho minimální výšku při zachování jeho odhlučňujících vlastností. Rozdíl v hluku byl opravdu markantní. Nakonec padla volba na zakázkovou výrobu u firmy Koplast. Cena celkem 2600,-, dodání do tří týdnů, posílal jsem origo štít a náčrt cílových rozměrů. První dodávka nedopadla dobře – špatně vrtané rozteče děr takže štít nešlo namontovat. Reklamace proběhla bez problému – zaslání zpět spolu s plechovým kopytem vrtaným dle držáků na moto – nešlo jen o rozteč ale i o zakřivení dosedacích ploch pro oblouk štítu. První dojmy po namontování – funkčnost výborná, vzhledově bych radši ještě zvětšil rádius ve vrchní části tak jako je to u originálů aby nepůsobil štít tak „deskovitě“. Nyní ke konci sezóny si všímám znatelného matnění (jemné škrábance) povrchu, což mě začíná zlobit. Na štít jsem dával bacha, i jsem ho navíc „polstroval“ když jsem moto zakrýval plachtou, aby jej nepoškodila.
Postupně jsem přišel na dvě možnosti vysvětlení. Prvním je špatně vybraný materiál. V době zadání zakázky jsem už věděl, že se požívá na výrobu buď „plexi“ nebo polykarbonát. Tak jak jsem to pochopil z nějakého článku, polykarbonát je pevnější jak plexi, proto jsem si nechal štít udělat z něj. Nyní když jsem znovu pátral, co může být špatně, tak jsem se dočetl, že polykarbonát je pevnostně lepší „houževnatější“ jak křehké plexi, ale plexi má zas lepší povrchové vlastnosti proti poškrábání a UV… Nyní bych už se proto rozhodl jinak.
Druhou možností jak jednoduše poškodit povrch štítu je použití čistících přípravků s obsahem alkoholu – to jsem netušil vůbec. Alkohol i v malém množství způsobuje degradaci povrchu a navíc i případně znemožňuje opravu povrchu rozleštěním. Ne že bych pokřtil moto panákem slivovice, ale jednou za čas používám na rozpláclé mouchy na autě čistící pěnu a je možný že došlo i na použití na moto při mytí. Obsah alkoholu jsem tenkráte určitě nezkoumal.
Takže v závěru můžu montáž vyššího štítu sice doporučit (komfort hluku za jízdy je super), ale dát si případně bacha na volbu materiálu a následnou údržbu. Že nemusí být jednoduší řešení nákup vyššího štítu od druhovýrobců jako je givi, usuzuji ze zkušenosti kolegy motorkáře, kterého po montáži nepříjemně překvapilo zkreslení průhledu skrz štít díky podélnému rádiusu (prohnutí) v horní části plexi pod hranou.

• Oprava „opravy“ prasklého víka kufru.

Po pár měsících ježdění od opravy lehce prasklého víka kufru jsem zaznamenal, že se opět špatně zavírá (zacvakává) víko. Bylo třeba jej vetší silou přimáčknout aby se chytil zámek. Vzhledem k prázdninovému času a relativ

Typ: Oprava
    Uskutečněno: 31.08.2017
  • Kontrola a ůdržba v opravdovém servisu

Vzhledem k neustálému pocitu že bych oproti profíkům mohl při údržbě něco zanedbat či nějakou závadu přehlédnout, jsem na doporučení kamaráda vyhledal sevismana až na „daleké“ Moravě. Pozitivní recenzí na jeho služby mi

Typ: Údržba
    Uskutečněno: 10.08.2017
  • Výměna gripů

Od pořízení moto jsem občas míval problémy s bolestí v dlaních. Přičítal jsem to hlavně relativně tuhé spojce i jízdám přes „zasekanou“ Prahu, taktéž trošku nižším řídítkům a díky tomu většímu přenášení váhy na ruce v do

Uskutečněno: 10.04.2017