Jawa 250 Pérák (1949)

Vlastník MaxMI16
Vloženo 11.3.2010
Aktualizováno 19.4.2010

Vloženo: 02.07.2017, Uskutečněno: 01.07.2017, Stav tachometru: 27400 km, Zhlédnuto: 27x

No tenhle sraz byl mnou nějaký ten čas přehlížen (a to jsem dostal osobní pozvání
) neboť ve stejný termín se koná sraz pérákú. No netrpím předsudky ale věc se má asi takhle - ŠD je od mne cca 25km zatímco pérák sraz je 200+ km odemne. Prostě je to asi takový rozdíl jako zajet si pro rohlíky na náves zatímco vyrazit k JADRANU což je výzva.Tentokráte však zasáhl osud - pérák sraz byl přeložen na pozdější termín a tak sobota 1.7.2017 byla volná. Kontaktoval jsem tedy Pilníka a Písta že se hodlám zúčastnit ale NE (díky referencím) že tam ráno přijedu do 13:00 kdy začíná vyjížďka tam budu zevlovat a pak domů což je pro mě v celku 80km. Naplánoval jsem tedy cestu která je sice "horší zato je to dál" přes JM kraj cca 100km. No Pilník musel do fachy a tak zůstal mé myšlence nakloněn pouze Píst. Sraz jsme si dali v 8:30 v Jimramově. Dorazil jsem za drobného deště 8:15 a Píst už čekal. Jelikož jsem cestu plánoval a mám i slabší stroj tak jsem to vedl a díky přípravě jsme ani nebloudily. Po cestě jsem udělal několikero fotek které však tu radost z jízdy jen těžko zdokumentují. Do Poličky jsme dorazily cca 10:15 a Píst naznal že na vyjížďku nepojede (už to jednou absolvoval a málem přišel o spojku(i jiní tmi to potvrdily)) tak jsem navrhl že si to dáme sólo. No proč ne a tak jsme i učinily. Do ŠD jsme dorazily někdy okolo 11 a zaparkovali mezi houfem veteránů na place. Prohlédli jsme zaparkované kusy což trvalo o něco víc jak 30min a pak přišla cca 5 min docela hustá přeprška. Lidi se schovávali kde se dalo a část rovnou odjížděla. Když bylo po dešti a byl zrovna čas oběda pokusili jsme si koupit něco do volátka. Fronta na délku fotbalového hřiště u všech stánků nás od čehokoli dalšího odradila. Píst velí k odjezdu a já nejsem proti.

P.S odpoledne volá Pilník že jsou na kávičce v nedaleké pražírně kávy a tak jsme se přeci jen potkali ale to už je jiný příběh

elvis78 (140) napsal 03.07.2017 v 07:28

Moc pěkný i ten hundrt má kola který se moc neviděj

• Výlet nejen na Kristýnu

Nazdar péráčníci i ostatní vyznavači jedné stopy. Rok s rokem se sešel a už od února se vědělo že tradiční PÉRÁK sraz na Valašsku letos nebude - snad až v 2023. No já ten sraz beru jako takovou malou dovolenou na ktero

Vloženo: 11.08.2022
    Uskutečněno: 23.07.2022
  • Sraz PÉRÁKŮ Královec 2021

Ahoj. Pérák sraz 2021 začal prakticky už někdy po vánocích. To se ozval Pepa že mladej už má vůdčí list a tak by rád naplánoval a vedl naší bandu na sraz. No já byl jednoznačně pro neboť konečně si jen povezu zádel, bud

Typ: Sraz
    Vloženo: 26.07.2021
    Uskutečněno: 26.07.2021
  • Sraz PÉRÁKŮ Královec 2020

Ahoj. Sice z obrovským spožděním ale přece přidám nějaké to info o srazu PÉRÁK2020. Skoro již tradičně jsem byl vmanipulován do plánovače trasy přesunu na sraz. Někteří se tomu plánování vyhýbají jak čert kříži a jiné t

Typ: Sraz
    Vloženo: 08.01.2021