Kawasaki Z800 (2016)

Aktualizováno 25.1.2022

Grossglockner 2017

Vloženo: 27.06.2017, Uskutečněno: 24.06.2017, Zhlédnuto: 29x

Cesta na Grossglockner 2017

Po koupi motorky jsme se společně s mým dobrý kamarádem rozhodli vypravit na Grossglockner. S přihlédnutím k našim časovým možnostem vyšel jediný možný termín na 24.6.-26.6. Jak se termín postupně blížil, začali přípravy. Od výběru trasy jsme se postupně dostali až k přípravě motorek. Bedlivě jsme také sledovali vývoj počasí, které týden před odjezdem bylo na Grossglockneru nádherné a slunečné.

Na motorku jsme postupně namontovali horní nosiče, což obzvlášť v mém případě byla docela výzva. Horní nosič Givi je uzpůsoben originálním dílům a na neoriginální držák SPZ a podblatníček prostě nesedí. Byla nutná řada provizorních úprav, které pro další cestování budu muset vyřešit lépe. Každý se s rezervou vešel do svého tankvaku a 37l kufru s tím, že stan a karimatky byly připevněny na sedadle spolujezdce.

Den před odjezdem nás zděsilo deštivé počasí, které panovalo v Rakousku. V den D se však vyčasilo. V 8:00 ráno jsme tedy vyrazili vstříc novému dobrodružství. Velmi se nám líbila cesta podél Vltavy z Českého Krumlova (který byl ucpaný) do Vyššího Brodu , kde jsme si na náměstí dali oběd. Na hranice to pak byl už jenom krůček. Prvních pár kilometrů v Rakousku jsme se jen tak courali bojíc se zdejších přísných silničních pravidel. Jak cesta ubíhala, začali jsme se otrkávat a po chvíli jsme nasadili příjemné cestovní tempo. Jako nejlepší úsek cesty do cílové stanice Zell am See považuji silnici tuším B164 , která se klikatí podél řeky a její zatáčky si člověk prostě zamiluje. Pak už nás čekal jen úchvatný výhled na Alpy a pozdní příjezd do kempu Campingplatz Seecamp . Těsně po našem příjezdu přišla bouřka a protože se zde špatně zapichují kolíky od stanu (šli asi jen 3), chytili jsme stan za motorky.

Kemp jako takový však můžeme doporučit. Kemp se nachází přímo na břehu jezera a je velmi klidný. Personál mluvicí anglicky je vstřícný a příjemný. Po příjezdu nám paní řekla, že máme pět minut počkat, že neví zda je místo. Místa bylo až až a tak nás pustila se ubytovat. V kempu jsou čisté záchody, sprchy zdarma a restaurace. V kempu se také nachází malá sámoška, kterou personál na recepci otevře na přání i mimo otevírací dobu. Mají tam základní věci (pivo 1,50Euro).

Druhý den ráno nás zastihl déšť. V depresích, že Grossglockner na motorce nezdoláme, jsme se odebrali na oběd do centra Zell am See. Moc pěkné městečko linoucí se podél jezera. Na obědě jsme zjistili, že na Grossglockneru svítí slunko a během oběda se počasí obrátilo o 360°. Během hodiny oschly i silnice a tak jsme kvapíkem mazali zpět, připravit motorky na výstup. Než jsme se dostali k mýtné bráně, opět padla mlha. Odhodlaní horu zdolat, jsme i přes tato varování vyrazili nahoru. Počasí se tam měnilo velmi rychle od mlhy, po slunečné počasí až po drobný déšť. Teploty se pohybovaly od 6°C do 12°C. Výhodou tohoto počasí byla absence kohokoliv. Nikde nikdo, až na "KAMIKAZE" sviště, který nám dvakrát vběhl pod kolo. I přes nepřízeň počasí 25 euro za takový zážitek stojí a kdo ví. Snad jsme na Grossglockneru nebyli naposled a snad bude příště hezky.

Další den ráno jsme vstali, zabalili a vyrazili domů. Cesta zpět už byla v celkem smutném duchu. Nečekalo nás žádné dobrodružství. Jediným adrenalínovým zážitkem byl Šumava ring u Železné Rudy a sršeň (skutečně ten hmyz) poletující v mé helmě na dálnici.

Trasa (cca 1400km)
1. den (12 hodin - cca 600km) -
2. den - (4 hodiny) Grossglockner
3. den (10,5 hodin - cca 550km) - Zell am See - Saalfelden am Steinernen Meer - Schneizlreuth - Ramsau bei Berchtesgaden - Berchtesgaden - Oberau - Salzburg - Matsee - Mattighofen - Altheim - Passau - Zwiesel - Železná Ruda - Klatovy - Plzeň - Slaný - Štětí

Cestovatelská kariéra na motorce byla započata!!! .

DejvGSR (52) napsal 27.06.2017 v 16:34

Moc pěkné sousede.