Triumph Tiger 800 XR (2015)

Vlastník newjohn
Vloženo 30.3.2016
Aktualizováno 23.2.2017

Vloženo: 22.03.2017, Uskutečněno: 22.03.2017, Stav tachometru: 18452 km, Zhlédnuto: 11x

Postupně si doplňuji svého tigra o další a další super věci. Nyní jsou to vyhřívané rukojeti. O tomto jsem přemýšlel už dlouho.
Původně jsem je chtěl už loni na podzim, ale Triumph Praha mi objednal na nový model a ten měl sdílený přepínač s mlhovkami. Hefty něco přes 5000Kč a přepínač za více jak 2000Kč. Tak jsem nic nebral.
Následně jsem našel na http://www.primotorbike.com/ , že by měli být víc jak o 1000Kč levnější. Neváhal jsem a objednal. Pro jistotu jsem psal X mailů, jestli opravdu budou na mojí moto. Jasně, jasně a co. Nebyly, byly určeny na starší model. Objímka na plynovou rukojeť jiná (lanko vs. elektrický plyn). Mezi tím jsem měl nádrž dole a hledal správný konektor. Jenže marně. Hefty jsem tedy poslal zpět.
Díky mému bratrovi, který mi zařídil slevu (viz. předchozí - plech motoru) u Triumph Brno jsem si řekl do třetice. Brňáci raději chtěli VIN, aby měli jistotu a hurá podařilo se . Konečně přišly hefty, co jsem chtěl. Díky tomu, že jsem měl již moto na to jednou rozebrané, tak instalace byla záležitost hodinky. Na levé straně řídítka jsem demontoval navíc, pro lepší přístup k dírce na kabely, i skříň přepínačů. Pak už šlo vše jak po másle, lehce namazat kablíky, aby lépe procházely trubkou. Pak jen hefty připojit, nasadit, zašroubovat a mohla být první zkouška. Poté jen nasazení přepínacího tlačítka a vyvázat kabeláž, ale to už šlo samo, protože jsem byl celý happy, že mám pasující a funkční vyhřívané hefty.
Ti co o tom přemýšlí, zda pořídit tak říkám, ANO. Fakt super, protože se moto dá používat i ráno na jaře či podzimu. Už mi nevadí 6 st. ráno, když se budu chtít odpoledne po práci za sluníčka v 15 st. projet.

jirka-mz (23) napsal 02.09.2020 v 17:58

No teď zrovna řeším něco podobného s triumphmoto.cz a posílal jsem jim vin, no a cenově na XRX 2015 s el. plynem to vychází s vypínačem i na mlhovky něco málo přes 3t

Pete23 (7) napsal 22.03.2017 v 20:47

když už takovou motorku, tak jedině v plný výbavě. Tak to má bejt

• Na otočku u Jardy - olej

Před začátkem jara, výměna oleje u Jardy z Lysé. Vše ostatní bylo uděláno předtím a pořádně, takže dalších klidných 10 000km :-DD

Vloženo: 19.02.2022
    Uskutečněno: 14.02.2022
  • Zase na škorpiony

Tak už zase zpátky na Pirelli scorpion, ale musím říct, že ty předchozí Motoz, to jsou dobré pneu do terénu. Hodně dobré v terénu a vydrapaly se na hodně hezkých míst, ale chlad a vodu, to nemusí. Takže na to obyčejné

Vloženo: 06.03.2021
    Uskutečněno: 05.03.2021
  • Servis a to pořádný

Tak holka dostala pořádný servis, taky si to zasloužila, když mě odvezla až do Gruzie a zpátky :-D Kromě klasiky se dělali přední vidle s pružinama, rozvody(vč. napánáků), nová baterka, ...

Vloženo: 02.04.2020
    Uskutečněno: 07.03.2020