ČZ 175/450 (1960)

Vlastník čzťák
Vloženo 20.11.2012
Aktualizováno 31.7.2016

Setkání přátel veterán klubu Kroměříž

Vloženo: 11.08.2016, Uskutečněno: 06.08.2016, Stav tachometru: 2500 km, Zhlédnuto: 49x

V sobotu 6.8.2016 se na Velkém náměstí v Kroměříži konalo setkání přátel veterán klubu. Tož rozhodl jsem se, že se taky zúčastním.

Ještě v pátek v 9 večer jsem měl shozený válec a dělal nějaké poslední úpravy. Podařilo se! Dokonce i počasí bylo ucházející, silnice byla suchá a nepršelo, ovšem byla docela zima. Ale to mě nemohlo zastavit. Vyrazil jsem kupředu vstříc novým zážitkům.

Na náměstí v Kroměříži už na mě čekala kamarádka, můj příjezd byl nepřeslechnutelný :D Prý to znělo, jako když padá ze schodů taška s nářadím... Na místě bylo takové to klasické portfolio československých strojů a mezi nejzajímavější stoje patřil Bizon 350 oilmaster a taky předválečná Jawa 250 z aut pak samozřejmě Tatrovky a oranžové Rkopičavole...

Vyjížďka probíhala neorganizovaně a cílem cesty byla Kopřivnice. Tam jsem ale nedojel, protože už v Bystřici pod Hostýnem jsem měl pocit, že mi umrznou prsty. V kolonách jsem se zahříval objímáním válce a všichni na mě čučeli jak na blázna... Pak už mě to začalo štvát a otočil jsem to domů.

Při zpáteční cestě jsem na placce mezi Hulínem (Hulíš, Hulíme) a Kroměříží zpozoroval v dálce nějaký veliký stroj ověšený cestovními kufry atd. A světe div se, jel předpisovou rychlostí 90 km/h... Na rovince jsem prašivého zabijáka Jaw roztočil na maximální obrátky a vražednou rychlostí 80 +/- 40 km/h (dle rafiky rychloměru) jsem se přiblížil na dostřel teď již lehce identifikovatelné KTM 1190 Adventure. Protože nemám blinkry, tak jsem levou rukou signalizoval počátek předjížděcího manévru a chvíli jel souběžně s KTMkou. Řidiči se spolujezdkyní div nevypadli bulvy a uznalým pokyvováním hlavou a vztyčeným palcem (ne prostředníkem) mi vyjádřili zasloužený obdiv. Také jsem jim zamával, přidal plyn a čárymáryfuk s využitím kouřové clony jsem byl najednou zničeho nic před nimi. Ještě jsem jim zamával a v tom se to stalo, motor ZDECHNUL a já musel potupně zastavit na krajnici. Řidič KTMky na nic nečekal a zastavil taky. Zjistil jsem, že je to španělský pár až z Tenerife, který je na dovolené Španělsko - Finsko a zpět. Pozval jsem je do Kroměříže na kafe, pokecali jsme a taky jsem jim doporučil, kam se mají jet podívat. Celkově relax den

jgrofik (0) napsal 21.08.2017 v 23:29

super číza i vohoz

panela (0) napsal 14.08.2016 v 18:38

Další akce je 4.9.2016 setkání majitelů historických strojů ve Žlutavě na fotbalovém hřišti od 12.00 h.

čzťák (17) napsal 12.08.2016 v 10:28

Děkuji Vám přátelé! Ano už je to tak, jsem prostě borec, to se nedá nic dělat :D Taky jsem Tě, veteiksy, rád poznal a budu se těšit na další setkání. Poděkování patří také panelovi, bez kterého by můj outfit nebyl kompletní a dobový Díky!

wildaja - podívaná stála za to :D bylo to super, časem jistě udělám další fotky a dám si záležet na tom, aby vypadaly víc dobově :D

panela (0) napsal 11.08.2016 v 22:01

Čzťák je prostě borec !!! Ano škoda pozadí a čb fotka by byla superretro o mínus 50 let.

Wildaja (44) napsal 11.08.2016 v 16:33

Ahojky .
Souhlasím ... parádní fotka a nebýt těch aut v pozadí , byla by opravdu jako pamětní z albumů našich dědů a babiček . Myslím to v tom nejlepším slova smyslu .
Počasí bylo rozmarné, to je pravda , ale je fajn, že Tě to i tak neodradilo, když jsi to tak dlouho plánoval a moto chystal . Ta podívaná musela stát za to .

veteiks (2) napsal 11.08.2016 v 15:40

čau, takovýho spokojenýho výletníka jsem dlouho neviděl, neustále úsměv na tváři
škoda, že jsi to zapichl už na benzince v Bystřici, my dojeli tak na náměstí, dali kafe a poté jeli přes Přerov a Chropyň domů. Jinak jsem tě rád potkal

panela (0) napsal 11.08.2016 v 12:04

Super cestopis , ani se nedivím, že ti byla kosa když vidím ten dobový outfit s kompletními doplňky a ti španělé museli čučet. Škoda, že u nás tak chca**.

• Utěsnění hlavy a další drobnosti

Protože mi foukalo pod hlavou, tak jsem ji spolu se známým shodil, trošku vysoustružil, zabrousil a utěsnil tmelem pro vysokokompresní motory. Pod hlavu bylo dáno nové papírové těsnění. Při této příležitosti byly také za

Typ: Oprava
    Vloženo: 11.08.2016
    Uskutečněno: 05.08.2016
  • Opravené šavle!

Hotovo, konečně mám opravené šavle. Stálo to sice ranec, ale je tam udělaný nový tvrdochrom, pouzdra na míru, nové převlečné matice atd... Taky se mi podařilo sehnat nové pružiny, ty staré už byly unavené :-) Nalil j

Typ: Oprava
    Vloženo: 29.07.2016
    Uskutečněno: 29.07.2016
  • Konečně mám kolínko!

Milý deníčku, ne, opravdu jsem nedal na Zetce koleno, takové blázen zase nésu! Včera jsem si udělal malý výlet k Uherskému Brodu a známý mi daroval původní kolínko mazání zadní kyvky! Konečně jej mám a může zkrášlit

Vloženo: 05.06.2016
    Uskutečněno: 05.06.2016