Honda VF 1100 C (1986)

Vlastník MaxMI16
Vloženo 17.4.2015
Aktualizováno 20.4.2018

Vloženo: 08.05.2016, Uskutečněno: 28.08.2015, Stav tachometru: 23539 km, Zhlédnuto: 34x

Tohle z motorkářú nikdo neplánuje a přesto to občas přijde. Nemyslím si že jsem na svých „veterán“ strojích nějaký střelec. Snažím se předvídat atp. a stejně mi to bylo pendrek platný.
Vyslechněte tedy můj příběh s mými subjektivnímí zkušenostmi které třeba (a nikomu to nepřeju) pomůžou někomu jinému.
Ráno 28.8.2015 začalo skoro jako normálně s jedinou vyjímkou a to kdy jsem se díky předvídanému horoucímu počasí rozhodl jet do práce místo autem na motorce. Ani nevím proč jsem se zrovna ten den navlékl docela bytelně – rukavice, kukla, ledviňák, lepší přilba jen do bot a kalhot se mi nechtělo takže křusky a montérky (normálně jsem jezdil do práce v montérkovém kompletu a kokosu). Je 6:25 a já s nadlábnutou mašinou stojím před garáží.Popojedu cca 10m a zastavuju.Strkám si rukavice přes bundu aby mi tam netáhlo.Pak v klidu 1 2 až 6 a 80km/h to ohřívám cestou do práce. Oči mi šilhají po teploměru abych za to kenečně mohl vzít když se bížím k rozcestí kde pojedu po hlavní. Jedu a pro ti mě jede fabia s vozíkem která z ničeho nic začne odbočovat přes můj pruh. Lehnu na brzdy zadní kolo de šupem pomyslím si to neubrzdíš chvíle napětí kdy se fabia pokouší dostat nazpět do svého pruhu.6:32 následuje rána kdy a to se zbaběle přiznám nevím jestli jsem zavřel oči nebo si to nepamatuju a pak klouzání po silnici. To jsem oči otevřel abych zjistil že se řítím na žulový patník a to jsem zavřel oči záměrně , náraz , a otevřel je až když vše utichlo a přestal jsem se po silnici smýkat. No fajn žiju bolí mě levá haksna a chci se jít podívat jaké jsou škody. A ejhle pokouším se zvednout a ono to tak nějak nejde – levá noha nereaguje. No tak se jí pokouším pomoct rukama a noha se mi ve stehně ohne jako v koleni o 90°. Je mi jasný že to je průser a dostavuje se prví bolest. Chvilku se snažím ještě nějak hýbat ale vše marné – je to v hajzlu. Začínám kurvovat když se dostavuje škůdce (kluk 21 let jedoucí na brigádu do lesa) který zjišťuje že to nebude jen odřenina a snaží se volat sanitu o kterou prosím. Volá jenže jako místo nehody uvádí „U SLOUPKU“ což je místní název který operátorka nemá šanci znát. V tu chvíly přijíždí první svědci kteří zachovávají zdraví rozum berou z ruky škůdci telefon a jasně říkají kde se nehoda stala (znám z vyprávění). Ležím na silnici čumím na hvězdy když v tom se nade mnou sklání figura. Chytnul jsem jí pod krkem a neustávající sprškou vulgarizmů se mu snažím rozbít hubu v domění že to je škůdce. Naštěstí se dokázal ubránit a vysvětlit mi že je jen svědek terý jede okolo a volal záchranku. Pak jsem se na chvilku uklidnil s vědomím že jsem na okrajové části dojezdu sanity takže mám cca 20 min. Sundal jsem si helmu a rukavice a noha začínala přicházet k sobě což generovalo šílenou bolest. Mlel jsem se po silnici v touze najít nebolestivou polohu ale to bylo marné. Svědek na mě klečel, poslouchal záchvaty mých nálad kdy jsem řvat ať ten ču… (škúdce) přijde blíž že ho nakopu do prdele, po to kdy (a nestydím se za to) jsem brečel že o tu nohu přijdu. Jelikož mám dost vysoko posunutý práh bolesti tak jsem se nakonec uklidnil a v klidu ležel očekávajíc sanitu. To zase nenechávalo v klidu svědka který si myslel že kolabuju a furt se chtěl o něčem bavit (myslel to se mnou dobře) . Nakonec jsem z kapsi vytáhl telefon a zavolal tátovi. No samo zvedla to máti a co se děje – říkám dej mi tátu (ta klidnější v presu rozumější osoba). Táta se ozval ale bylo jasný podle řeči že je vyrván ze sladkého spánku. Povídám, je průser ležím na sinici „U SLOUPKU“ čekám na sanitu přijeď pro mašinu. Zavolal jsem ještě kámošovi jestli by to nepomohl tátovi naložit a pak taky šéfovi (taky motorkář CHENZEE) že do práce přiju až asi za rok. Ženě jsem nevolal neboť jsem jí nechtěl stresovat a stejně by v ničem nepomohla. Táta i kámoš tam byli v mžiku. Mrkli na mě i na nohu ledabyle pohozenou vedle mě a jelikož jsem „srandovní=optimistické“ povahy řekl jsem jim pár vtipných narážek kterým se skoro zasmály. Pak přijela záchranka kdy se zdravotnice ptala co se stalo – to ruply nervy tatíkovya zařval - snad vydíte že tu je bouračka. Zdravotnice se ohradila ať se uklidní že ví co má dělat a když jsem viděl tátu jak je rudej požádal jsem ho ať nás nechá že paní určitě ví co má dělat. Táta poslechl , šel kouřit a já komunikoval ze zdravotnicí. Jak se jmenuju moje rodné číslo a zdravotní pojišťovna jí zajimalo jako první pak kde mám helmu a já že jsem si jí sundal. Co mě bolí říkám levá noha, co beru za prášky – říkám že2 na krevní tlak. V tom dorazila druhá sanita s doktorem. Se záchranářkou si vyměnili informace a jali se ze mě sundat dost těsnou bundu. Nevím jak ale povedlo se. Montérky mi rozstříhali a stáhli je z mě.Pak mi ovázali nohu fáčem. Jeden z doktorů začal volat vrtulník – Brno out – mlha, Jihlava out – mlha, Hradec králové out –mlha. Pak mě bodli jakýmsi oblbovákem a nasoukali mě do nafukovacího lehátka a následně do sanity. Nevím kdo to rozhodl ale jeli jsme do HK. Říkám chlapům v sanitě máme spoustu času znáte nějaký vtipy??? Já znám tyhle a při vyprávění druhého jsem vytuhnul – to oblbovák zabral naplno.
Pokračování příště v kapitole ŠPITÁL 1

hasjan (0) napsal 19.05.2018 v 06:12

no to je masakr, brzy se uzdrav měj se Hasák.

MaxMI16 (4) napsal 12.05.2016 v 13:00

Všem díky za koment. Nebojte uzdravuju se - už chodím jen ještě kulhám ale to se časem spraví. Pro SISON : tohle auto měl škůdce taky pučený Co se mě a motorek týče tak na den přesně 7 měsíců po nehodě jsem vyrazil na PÉRÁKU. Podřazovat jsem musel teda patou ale nádherné svezení opravu HONDY jsem dokončil minulý týden a už zase frčím.

Sison (1) napsal 11.05.2016 v 22:02

Když to tak čtu tak mi běhá mráz po zádech.Je to až k nevíře ale mel jsem ve stejný den naprosto stejnou nehodu,akorát o rok dřív.28.8.2014.Viníkem byl také mladý řidič 21 roku jedoucí s kamarády v zapujčeném autě na brigádu.Díky bohu jsem si dal nohu už do pořádku a zase jezdím.Přeji Co nejrychlejší uzdravení s minimem následku ale hlavně štědrou pojištovnu at je zase na čem jezdit.Tak at se brzo vrátíš na cestu.

Clint. (77) napsal 08.05.2016 v 21:16

No hustý ,chce se mi napsat jen zaplat pan buh ze muzes psat co se stalo a popisovat situaci, Je to strasidelny a pro vsechny jednostopy mrazici chvilka jen pri cteni,moc ti preji brzke a plne uzdraveni,o predvidani a koukani o zatacku na pred se snazim i ja,vim ze to muze byt prd platny a jednou to opomenes a muze to byt osudny,brrrrrrrr radeji nemyslet,drzim ti palce chlape,at se ti dari

elvis78 (140) napsal 08.05.2016 v 11:20

Souhlas s Ájou. Neuděláš prostě nic.

Wildaja (44) napsal 08.05.2016 v 11:11

Není to veselé čtení a důvod proč se to vůbec stalo, je až smutný . Zase obyčejná lidská blbost a je jedno, jestli si ten dotyčný chce zkrátit cestu, dohnat pár minut ztraceného času nebo a nebo .
Všichni jezdíme tak, jak žijeme - za volantem jsme navíc jaksi agresivnější a taky to tak podle toho vypadá. Můžeš předvídat, můžeš svítit celý reflexně i s motorkou a dokud nebudeme ohleduplnější MY VŠICHNI ... tak je to k ničemu. Budeme padat jak hrušky jen proto, že to ten proti nám jen ledabyle nezvládne, vlastně neudělá kolikrát ani nic tak hrozného jak si sám myslí a nakonec se to vše obrátí proti tobě, žes to mohl hlavně TY předvídat .
Přeji co nejkvalitnější uzdravení a zvládnutí toho všeho okolo .

• Když Tě sejmou - díl třetí - nemocnice NMnM

Kapitola třetí – špitál Nové Město na Moravě Tahle a další kapitoly už budou relativně krátké, neboť vše se v dobré začalo obracet. V Hradci mne vybavily propouštěcí zprávou, já si sbalil těch pár věcí co jsem tam měl (

Typ: Havárie
    Vloženo: 26.12.2018
    Uskutečněno: 24.09.2015
  • Když Tě sejmou - díl druhý - ŠPITÁL

Kapitola druhá špitál Předem se omlouvám ale bude docela dlouhá No tak si tak frčím sanitou kdy nemůžu mluvit - jsem příliš unaven kdy počítám zatáčky do NMnM a nedávají my smysl. Po příjezdu na příjem dostávám d

Typ: Havárie
    Vloženo: 18.05.2018
    Uskutečněno: 28.08.2015
  • 500km v sedle

Jak to vlastně začít ??? Asi tím že se na MAGNA fóru začal Bedřich (VF1100C) dotazovat zda na tuhle akci někdo jede. Ano jistě všude visely reklamní bannery i na Pražských moto výstavách jsem zahlédl poutač ale jak to ta

Typ: Reportáž
    Vloženo: 11.06.2015