Blata 125 Enduro (2012)

Vlastník 125Marek
Vloženo 1.12.2012
Aktualizováno 17.2.2016

Vloženo: 01.05.2015, Uskutečněno: 01.05.2015, Stav tachometru: 14 km, Zhlédnuto: 41x

Nedávno se nám stala nemilá věc. Při obvyklém krošení s endůrkem se při jednom přeskoku přetrhl řetěz. Jediné štěstí, že se přetlhl v takto malé rychlosti a ne někde na rovince a nic se naštěstí nestalo. Vlastně odnesla to krytka zadní pružiny a trochu i kryt řetězu, ten šel ale ještě zachránit

Nejprve nás zarazilo, jak se může řetěz přetrhnout, když ještě tak moc najeto neměl (8000 km). Martic se svým věčně zaolejovaným řetězem nakroutil skoro 4x více Ovšem započteme-li, že většina kilometrů byla najeta v terénu, kde byl řetěz vystavován nejen velké zátěži ale i nečistotám a naše péče o řetěz také nebyla kdo ví jak příkladná, jeho výdrž byla tak akorát :)

Na enduro jsme tedy koupili stejný řetěz ČZ 428 O-RING 130 článků z http://www.moto-retezy.cz/ (dobrá cena + nad 1000 Kč poštovné zdarma, přímo distributor ČZ a velmi rychlé dodání).
Mimo jiné bylo potřeba vyměnit i primárko, neboť začalo ukazovat žraločí zoubky. Opět jsme tam dali osvědčené 14-ti zubé

125Marek (10) napsal 03.05.2015 v 17:06

Pokud nemají zuby tvar fajfk budou ještě sloužit

Martic (13) napsal 01.05.2015 v 21:26

Říká se, že 2x do stejné řeky nevstoupíš a ty koupíš znovu ten šmejd . Na druhou stranu je pravda, že z jednoho selhání nejde dělat závěry a chce to pokus minimálně 2x opakovat .
Jinak, tohle kolečko je čerstvě po záběhu a ty už ho vyhazuješ. Úplně mě z bolí u srdce

• Výměna oleje, seřízení ventilů a dotáhnutí krku řízení

Ve stejné době jako motard bylo i enduro na servisu. Potřebovalo to jako sůl :-) Takže následovala klasika - olej, filtr a ventily. Do bylo potřeba dotáhnout obě matice v krku řízení. Při přijezdu krátkých nerovností to

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 29.11.2015
    Uskutečněno: 29.11.2015
  • Spojka a výměna oleje + ventily

Spojka začala už stávkovat takový způsobem, že se nedalo ani rozjet. Stojím ka křižovatce, dám spojku a jedničku, pustím spojku a nohama se odpichuji :-D Když jsem nabral nějakou rychlost, zatlačil jsem páku spojky na s

Typ: Oprava
    Vloženo: 16.11.2014
    Uskutečněno: 16.11.2014
  • Ocelová páka zadní brzdy

Cimrman říkal, že budoucnost patří aluminiu. Já jsem trochu zpátečnický, proto měním hlášku na budoucnost patří pásovině :-DD Neustále ohnuté páky zadní brzdy nás již opravdu štvaly. Člověk udělá hapala, ohne páku a

Vloženo: 16.11.2014
    Uskutečněno: 16.11.2014