Kawasaki ZR 7 (2001)

Vlastník StrejdaMortymer
Vloženo 28.9.2014
Aktualizováno 27.4.2016

Pocity ze začátků sezony, oprava rychloměru

Vloženo: 13.04.2015, Uskutečněno: 13.04.2015, Zhlédnuto: 3x

Prvních 200 km je konečně za mnou. Sezóna započata celkem úspěšně, jak pocitově z ježdění, tak diagnostičně s tím co se musí předělat.

Pocitově:
Do zatáček se to opravdu "musí" přemlouvat. Místama je podvozek trochu ukroucenej. O zadním tlumiči nemužu říct ani špetku zlýho slova. Jakmile dojde na náklop tak drží perfektně. To samý se bohužel nedá říct o předku. Pořád mám pocit, že při ostrym vjetí do zatáčky, se předek roztancuje.

Po technický stránce:
Rychloměr se zbláznil. Při rychlostech do 60 km/h ukazuje pořád 40, při 160km/h ukazuje 100. Při kontrole jsem si všiml, že starý táhlo je u kola naprasklý. Objednal jsem tedy nový. Pokuď ani nový nepomůže tak někde seženu jetýho šneka, popř. i funkční rychloměr.

Přední pneu (Dunlop Sportmax Sportsmart), je pěknej shit. Netuším jak je inženýři navrhovali, ale oproti Sport Daemonům od Pirelli je Dunlop u mě zatím jako totální katastrofa. Jak jsem psal výše. Při střelbě do zatáčky má tendece se rozvlnit a "podkluzovat". V řízení není žádná jistota, proto poletí brzo do koše a objedná se nová přední. Zatím uvažuju nad Metzelerem, ale narazil jsem na Pirelli Diablo. Z toho co jsem pochopil je to seriova vyroba, která nastupuje nad mnou oblíbené Sport Daemony. Takže je nejspíš vyzkouším a uvidím jestli dostojí svýmu slovu.

kilix (9) napsal 13.05.2015 v 18:55

pozri aj Bridgestone
ja som nadmieru spokojný s nimi, modely T30F (predná) a T30R (zadná)
je to dvojzmeskovka, ale s postupným prechodom jednej zmesi do druhej, vlani to bolo uvedené na trh.
najazdené zatiaľ okolo 13000 a zadná vyzerá, že dákych 6000 dá. Predná je nová v podstate :)
A čo sa náklonov a stopy týka, tak pozri moje fotky moto, náklon po stupačky a v pohode, žiadna nervozita. Ale aj sport demony su velmi fajn. Najmä na mokrom, super gumy do dažďa.

• Předsezoní servis

Nuže, sezona se kvapem blíží, nastal čas na obvyklou péči. Za poslední dva roky jsem najel s velikou tíhou jen kolem 2500 km. Když jsem kontroloval vzduchovy filtr vypadal pořád jak novy. Nebyl důvod ho měnit, když ani

Vloženo: 16.03.2016
    Uskutečněno: 16.03.2016
  • Baterka

Mnoooo, včera bylo tak nádherný počasí na výjezd, že jsem se teda rozhodl (15°C na severu čr). Při tý příležitosti se na moto hodila nova baterka, kterou přinesl strejc ježura. A hle začalo povánoční nasírací období. Ty

Vloženo: 27.12.2015
    Uskutečněno: 27.12.2015
  • Čištění stupaček+držáků a přelakování

Nuže jak jsem slíbil tak činím. Rozhodl jsem se, že tedy všechno udělám co nejjednodušeji a nejefektivněji a začnu opravdu něčím lehkým (zcela narovinu lakyra nejsem, takže raději používám plniče a brusny kotouče). Roz

Typ: Údržba
    Vloženo: 15.10.2015