Rieju SMX 50 (2003)

Vlastník TommyPchalek
Vloženo 24.3.2013
Aktualizováno 27.4.2016

Vloženo: 15.03.2015, Uskutečněno: 21.03.2014, Stav tachometru: 5500 km, Zhlédnuto: 20x

SEZÓNA 2014

Když se přez zimu nejezdilo tak proběhla údržba. Více v deníku

Pastorek z 11zubů na 12 + by to ještě sneslo
Po vyčištěni karburátoru a vzduch. filtru to má najednou nějakej suprovej odpich, a nebo to bude tím, že sem si na ní zase odvykl

28.3.2014
Nové blinkry

Tak jsem si koupil nové ledkové blinkry. Vzádu už to bylo upadlý a vepředu nevím mno, snad to bude nějako vypadat, přinejhorším se to prodá
Je to na 20LEDek a na to, že to není homologovaný snad nikdo koukat nebude
Blinkry úspěšně přišly 16.4. hezky na moje narozeniny. Pěkný to dárek za pouhých 380Kč 2 páry + poštovný

24.4.2014
Tahokov

Už nevím kdy jsem to dělal, ale jednoduše...líbí se mi to

1.5.2014
1. Máj - lásky čas

Tak jsem se účastnil 24.5. otvíračky silnic v Radvanicích (Jestřábí jezdci). Motorka byla naleštěná, prostě paráda, ale ten den chcalo a než jsem dojel do Radvanic, naleštěný věcičky byly zase špinavý Když jsme stavěli na benzínce ve Rtyni, tak se mi tam někdo smál, že si míchám olej do nádrže Debil

Zvláštní je, že už ve Rtyni mi přepadem utekl nějakej převoďák a teď jsem zjistit že už nemám žádnej. Jak mohl zmizet? :'-(

Taky jsem si udělal nový držák na značku, nějakej kus plechu pod motor a taky něco jako blatník, aby mi to necákalo na elektriku (foto časem dodám )

26.5.2014
Zmrzlinka a problémy

Den předtím jsme byli s příťulou na motorchách na zmrzlině. Cestou zpátky se mi podělalo lanko. Na spodním konci se urval takovej ten nálisek, takže jsme zase tlačil cca 1km v největším vedru. Ještě že ta motorka má jenom 80kg

Další den jsem rozebral motor a ejhle. V prdeli píst a válec. Na jaře jsem to parkrát uvařil (špatná směs) a 2x v 50km/h se mi to kouslo. Známej to naštěstí posílá do Šumperka na výbrus a na novej píst
Mimochodem, každou chvílí by měla přijít řetězovka

10.7.2014
Už jezdíme

Z nudy jsem si udělal držák na značku Ale sluší tomu, nemá to tak dlouhou pr*el Motor mně stál 2000 Kč i s prací, zase jsem se něčemu naučil (asistoval jsem mu ). Motorka už má během 2 týdnů cca 250 km a o víkendu mně chytila eufórie a jezdili jsme na výlety a toulačky po okolí = cca 130 km

Bižik
Studnice-Starkoč-Náhod-Babí-Hronov-Stárkov-BIŽIK -Vápenka-Stárkov-Č.Kostelec-Studnice
NOVÝ BLINKRY

Rtyně v Podrkonoší
Studnice-Červená hora-Č.Kostelec-Rtyně v Podkrk.-a zpět

17.7.2014
Asi už se to zajelo

Za týden jsme jeli "zadem" do Hradce Králové,pak přez Rtyni a Stárkov a Bižík na Hvězdu, bohužel měli zavřeno, ale výlet to byl nádhernej
Motor má už oficiálně 500km od opravy. Abych se přiznal, tak mně rok trvalo než jsem motorce začal důvěřovat, ale teď bych s ní jel až na konec světa, snad mně zase něčím nechce překvapit

Další foto v galerii "Moje výlety"

3.9.2014
Těšák na zimu

Moto má 1200 km od opravy. Motor šlape jako hodinky, jen nestíhá na 1. a 2. kvalt při otáčkách občas dotýkat benzín. Pohrabeme se v karburátoru
Zkoušel jsem taky vyměnit přerušovač za "spešl na LED diody", nepomohlo, blinkry svítily, místo aby blikaly Taď zatím alespoň blikaj rychle. Taky se mi povedlo, že se mi zvláštním způsobem přetavila přední žárovka (potkávačka) a nešlo celý osvětlení na motorce (vč. blinkrů,klaksonu,...). vše jen mžouralo
Zatím jezdím na 35/35W H4 v Ba20d patici a to modrý světlo je dobrý, jen když je šero a mokro, tak není vůbec vidět na cestu a hází trochu jiný světlo do paraboly.. Asi se vrátím k 40/45W Ba20d
Čeká mě opět namazání řetězu a už se bude i dopínat Plány na zimu se blíží a to: Nové destičky, příruba sání a vymyslet jak utěsnit výfuk hned u válce(střílí olej ven) a mezi spojem kolene a tlumiče, tam to netěsní a taky to teče, ale luxusně, až je z toho kyvka černá a zadní kolo taky Mažu dle výrobce 1:50, ale toho oleje je a jéje!

Shrnutí sezóny 2014

Tak jsem po tom kluzišti co bylo 1.12.2014 na silnicích usoudil, že zima klepe na vrata a motorku usadil do garáže a už jí letos asi nevytáhnu. Proběhnou zase nějaký opravy, atd. prostě příprava na novou sezónu

Km: cca 3.300 km
Výdaje: cca 6700 Kč

• Sezóna 2015

SEZÓNA 2015 ___ 4.4.2015 Na první hrc... Na dnešek byla naplánovaná jarní vyjížďka a "otevíračka našeho motoklubu" :-) Ještě den před tím jsem natíral držák SPZ a stříkal výfuk :-) Odjezd ve 12:30, sraz ve 13

Vloženo: 29.12.2015
    Uskutečněno: 29.12.2015
  • Zima 2014/15

Rok se s rokem sešel, napadl sníh a šlo se zase šťourat v motorce, aby se člověk v těch "závějích" sněhu tolik nenudil.. Letošní zima přinesla daleko více nových dílů a práce na motorce (y) - Rychlopal - Nové zadní LE

Typ: Údržba
    Vloženo: 09.05.2015
    Uskutečněno: 01.01.2015
  • Zima 2013/14

Když slezl sníh (alespoň tady byl :-DD ) tak mně začaly svrbět prsty a pustil jsem se do motorky. Nejdřív jsem si myslel že jenom sundám kolo a najednou byly všechy plasty dole :-DD Koupily se nový gumy, olej, udělal se

Typ: Údržba
    Vloženo: 19.03.2014