Suzuki DL 650 V-Strom (2004)

Vlastník Bings
Vloženo 2.6.2014
Aktualizováno 7.10.2014

Zimní ladění

Vloženo: 31.12.2014, Uskutečněno: 31.12.2014, Stav tachometru: 56000 km, Zhlédnuto: 4x

Tak jsem se pustil do pár úprav. S ohledem na zkušenosti nabyté v sezóně jsem si vytyčil některé úkony, které musím udělat, aby se mi pohodlně jezdilo. Na dlouhé cestě mě bolelo zápěstí pravé ruky a ramena, podle všeho to je následek velkého zahnutí originálních řídítek v kombinaci s jejich malou šířkou. První věc teda byla výměna řídítek za širší, méně zahnuté. Koupil jsem Renthal dakar a světe div se, ta řídítka jsou úplně úžasná. O tři centimetry jsem je ještě přizvedl a hned je projížďka jiné kafe. Při výměně jsem dal rovnou nové vyhřívané gripy z číny a zatim můžu jenom chválit.

Následovala výměna sedačky, resp. přečalounění a gelová vložka. Ne že by originál sedlo nebylo pohodlné, ale koženka byla už trochu načatá a chci si vyzkoušet jak pohodlné to gelové sedlo skutečně je. Volba padla na Bagster, viděl jsem to naživo už předtím a vypadá to skvěle. I cena je vcelku přiměřená. Objednal jsem přes JPmoto v Praze a do měsíce bylo hotovo (posílají to do Francie) za 8700,- Kč.

Dále jsem si zatmavil přídavné plexi. Nalepil jsem na něj folii, ale byl to porod. Vyměnil jsem přední sjetou gumu za Metzeler tourance, motorku jsem kompletně vyčistil, vyměnil olej a filtry a nechal jsem ještě vyměnit vyrezlá a rozpadlá ložiska v zadním přepákování. Byl to trošku šok, když jsem to rozebral. Není to sice levné, tři ložiska za 2500,- Kč, ale na vymlácených toho moc nenajezdíte a ještě zmršíte kyvku. Všem majitelům Stromků doporučuji to pravidelně kontrolovat, ty ložiska jsou dost exponovaná vodě a při demontáži přepákování se mi jedno úplně rozpadlo.

Když už jsem měl rozebranou zadní nápravu, tak jsem dal rovnou kratší kosti do přepákování (130mm). Strom je ukrutnej břichoplaz, takže snad to trochu pomůže. Závěrem jsem vyměnil padáky od původního majitele za padáky od Kuboje. Cena je sice vysoká, ale produkt maj fakt dotaženej, pěkná řemeslná práce, akorát mě překvapila mohutnost toho rámu, vypadá to fakt bestiálně. Tímto na zimu končim a budu už čekat na jaro, až začnou akce HYPERPRO, abych mohl koupit progresivní pružiny a novej tlumič na zadek.

Fotky dovalím později.