Kawasaki ZR 7 (2001)

Vlastník StrejdaMortymer
Vloženo 28.9.2014
Aktualizováno 27.4.2016

Klasická údržba

Vloženo: 08.10.2014, Uskutečněno: 08.10.2014, Stav tachometru: 38000 km, Zhlédnuto: 2x

Tak dnes dostala číča standartní údržbu po koupi + byrokracii navrch.
Udělal se olej s filtrama, STK + Ev. a byla dána na zimní spánek do nové sezony.
Krátce jsem to projel a po zjištění, že motor má šileně nepravidelnej chod a udrží se v běhu jen se zapnutym sytičem padl ortel. Minulej majitel na údržbu těžce sral. Důkaz k tomu bylo i zděšení, že při výměně oleje jsem z motoru chtě nechtě vymrskal s velkou tíhou sotva 2,3 litru! Ku*vadrát snad jednou za rok vyměnit olej takovej rodinnej schodek není ne? Pokud ta tisicovka vašemu rodinnymu rozpočtu uděla takovou diru, že budete přemýšlet o prodání vlastního dítěte do Somálska tak si motorku raději už nikdy nepořizujte.

Každopádně po menší rozborce bylo zjištěno, že pohádka o "padnutym stojánku" byla jen předmluvou o skutečným příběhu o bouračce, kdy tahle chuděra nejspíš v zatáčce zajela někomu bokem pod auto. Rám sice hnutej není a nikam to netáhne, ale na svodech a místy je jasně poznat co se dělo. Samotnymu mi jednou ER5 padla ze stojanu a to opravdu ďolík na trubce z oceli neudělá.
Hold ale říkám si, za ty prachy... to zas tak hrozny neni.

Každopádně asi na tohle mam talent, většina motorek co sem kdy měl tak měla propadlou technickou a bylo mým údělem je oživovat, ať už svépomoc, tak s odbornou pomocí servisu. Ale což, děla mi to radost Osamělej jezdec musí mít do čeho cpát šušňáky!
Každopádně číča je hezky v teplíčku, udělal se rozpočet na nutny oživení pro příští sezonu.
Čítám že s injekci 10K bych mohl ze ZR-7, udělat zase motoprinceznu se vším všudy. Aspoň takhle mám jistotu ve stroj a taky v to, co všechno je tam vyměněný a nenechá mě to ve štichu kvůli nějaký banalitě (i když story o prasklym lanku na ER5 mě bude pronásledovat do smrti )

Každopádně se uvidíme v příští sezoně! Howgh!

• Předsezoní servis

Nuže, sezona se kvapem blíží, nastal čas na obvyklou péči. Za poslední dva roky jsem najel s velikou tíhou jen kolem 2500 km. Když jsem kontroloval vzduchovy filtr vypadal pořád jak novy. Nebyl důvod ho měnit, když ani

Vloženo: 16.03.2016
    Uskutečněno: 16.03.2016
  • Baterka

Mnoooo, včera bylo tak nádherný počasí na výjezd, že jsem se teda rozhodl (15°C na severu čr). Při tý příležitosti se na moto hodila nova baterka, kterou přinesl strejc ježura. A hle začalo povánoční nasírací období. Ty

Vloženo: 27.12.2015
    Uskutečněno: 27.12.2015
  • Čištění stupaček+držáků a přelakování

Nuže jak jsem slíbil tak činím. Rozhodl jsem se, že tedy všechno udělám co nejjednodušeji a nejefektivněji a začnu opravdu něčím lehkým (zcela narovinu lakyra nejsem, takže raději používám plniče a brusny kotouče). Roz

Typ: Údržba
    Vloženo: 15.10.2015