Jawa Stadion S22 (1962)

Vlastník MasterX
Vloženo 12.2.2013
Aktualizováno 28.10.2013

Vloženo: 08.09.2014, Uskutečněno: 08.09.2014, Zhlédnuto: 53x

Od minule pár změn - motor jsem ještě neposkládal, nebyl čas, ale pomalu po kouskách strojím šasi. Obstaral jsem repasovanou kliku, ložiska ZKL, gufera, válec dostal výbrus, hlava novej silentblok, čeká se až vyčistím kartery a poskládám to zpět.

Rám je víceméně nastrojenej, řidítka původní, jen očištěný a srovnaný. Obroučku světla jsem lépe vyklepal, překitoval a stříknul na stříbrno, víc se z ní zachránit nedalo.
Původní spojovací materiál nahrazuju ze zásob "novým", pouze zachovalé speciální šrouby nechávám. Čeká mě dotahat elektriku a doskládat předek, pak taky zadní kolo a nakonec usadím motor, nádrž a krycí plechy.

Ještě dodatek k replikovému stojánku - dost mě nasral... díra menší než replikovej čep, no budiž... ale dorazy má krátký, budu muset dovařit, aby vše pasovalo. Napasovat tam replikovou pružinu je taky jako rodit ježka. :-/ Svoje sice dělá i to, že spodek rámu tvořil minulej majitel svářečkou, ale to snad u většiny staďáků... kdyby byly ty dorazy o pár mm delší, vše by bylo ok. Takhle je to zase jen polotovar, takže povrchovou úpravu tomu dělali opravdu zbytečně. :)

No nic, zas na chvíli si dáme pohov.

• motor - čištění, kontrola

Vylágrováno jest... :-/ Motor dle silikonu na několika místěch někdo v nedávných letech rozebíral, leč soudě dle kvality provedení to byl neumělý orangutan. Klika má dole šílenou vůli ve všech směrech, ojniční futro vyje

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 25.07.2014
    Uskutečněno: 25.07.2014
  • čeká se... na co?

Tak Staďák aktuálně čeká na další vrstvu laku, opravu motoru a skládání. Počasí by bylo, ale mám zkouškový... a je toho moc. Očekávám, že až budu mít čas já, tak zas nebude to počasí. :-) Jinak budu ještě shánět rozum

Typ: Oprava
    Vloženo: 14.01.2014
    Uskutečněno: 14.01.2014
  • Lakování plechařiny

Tak poslední víkend s rozumným počasím za námi, tak jsem si našel v sobotu hodinku na stříknutí základu, přebroušení a drobný překitování nerovností. Dneska jsme foukli vrch - tzn světle šedou na blatníky a nádrž a modro

Typ: Oprava
    Vloženo: 28.10.2013