Yuki New Speedy 50 (2007)

Vlastník okias
Vloženo 14.7.2014
Aktualizováno 3.6.2015

220 km - první větší jízda

Vloženo: 21.07.2014, Uskutečněno: 21.07.2014, Zhlédnuto: 19x

Po opravě relé blikačů jsem to vzal na delší cestu směr Jičín.

Po zahřátí motoru všechno šlo nad očekávání dobře, dotankoval jsem do něj pár litrů 95 Speciálu a přišlo mi, že lépe chytá otáčky zespoda. Možná to bylo jen tím, že se vyměnili i poslední zbytky 2 roky uleželého benzínu, těžko říct.

Cestu tam zvládnul skvěle, nazpátek jsem jel v chladné noci.
Chtělo to zřejmě zahřát motor déle než 3-4 minuty, takže mi po rozjezdu jednou chcípnul na křižovatce. Od té doby už všechno šlapalo jak hodinky.
Přední světlo je poměrně slabé, přemýšlím o výměně za LED. Zejména je opruz pořád držet tlačítko dálkového, aby bylo vidět aspoň na 10 m dopředu.

• oprava relé blikače

Relé se po otřesech zřejmě "zkratovalo" a přestalo fungovat. Pokusil jsem se ho rozebrat poměrně neúspěšně, při snaze se dostat dovnitř jsem ho vzal několikrát kladivem, nainstaloval zpátky a očividně mu to pomohl.

Typ: Oprava
    Vloženo: 21.07.2014
    Uskutečněno: 18.07.2014
  • vyčištění prachového filtru

Tak moje první rozebírání filtru. Stačilo odšroubovat 6 šroubů, klasický molitanový filt, takže troška jarové vody, nechat uschnout a zpátky. Šlo to jak po másle!

Typ: Údržba
    Vloženo: 17.07.2014
    Uskutečněno: 14.07.2014
  • Výměna baterie

Původní už tam zřejmě nebyla, místo ní se tam nacházela 12V 6Ah, která měla už svůj život za sebou. Koupil jsem EXIDE BIKE Conventional 4Ah, 12V, YB4L-B a dolil kyselinu do baterky (a též se s ní polil). Instalace by

Typ: Údržba
    Vloženo: 17.07.2014