Suzuki DL 650 V-Strom (2013)

Vlastník Kapírek
Vloženo 27.12.2013
Aktualizováno 18.2.2015

Vloženo: 15.07.2014, Uskutečněno: 06.07.2014, Stav tachometru: 5650 km, Zhlédnuto: 8x

Tak jsme se odhodlali podívat do Alp v Rakousku, kdy jsme si zamluvili ubytování na 2 noci v pensionu Sunny v Lunz am See a poté na 3 noci v pensionu Rieder v Kaprunu. Odjezd byl naplánován na 06.07.2014, kdy přesun do Lunz am See proběhl bez problémů. V okolí najeto mnoho pěkných kilometrů s výjezdem na Hochkar (zdarma). Za zmínku stojí vyjížďka údolím řeky Salzy, kde je krásné svezení a je na co koukat. Navštívena soutěska Wasserlochklamm Palfau, kde jsem na parkovišti složil Suzinku. Naštěstí jsem již stál a po stočení řídítek ujelo přední kolo na kamínkách, kdy pravý boční kufr vše zachránil a tak nebylo nutné sčítat žádné škody . Jelikož nám první 2 dny přálo počasí tak také proběhla koupačka v jezeře Lunzer See.

Dne 08.07.2014 přesun do Kaprunu, kdy jsme projeli Sölkpass, který mi učaroval svou krásnou přírodou. Průjezd byl skoro bez provozu a není to žádná komerční záležitost a navíc zcela zdarma. Na Bikers Pointu byl ještě sníh. Po sjetí tohoto passa začalo pršet a nepřestalo do konce dovolené . Po zabydlení v Kaprunu následoval výlet lanovkou na Kitzsteinhorn, kde se ve výšce 3029 m ještě lyžovalo a padal sníh. V průběhu dalších dní i přes deštivé a mlhavé počasí projet Gerlospass (5,5 Euro), Zillertaller Höhenstrasse (5 Euro) - úzká silnice, kde je adrenalin vyhýbat se s protijedoucím autem, Grossglockner (24 Euro), Malta Hochalmstrasse (9,5 Euro), Nockalmstrasse (9,5 Euro) a návštěva Krimmelských vodopádů.

Celkem ujeto 2100 km, kdy jsme měli krásné počasí pouze první dva dny a pak pršelo s přestávkami až do návratu domů. Nejvíce se mi líbil Sölkpass a Nockalmstrasse, je zde krásná příroda a nejsou zde velké známky komerce. Jak jsme poznali tak počasí v Alpách je nevyzpytatelné. Alespoň proběhla zátěžová zkouška motorkářského vybavení, kdy musím říci, že oblečení obstálo na výbornou, po celou dobu jsme byli v suchu.

Nakonec jeden postřeh: v Kaprunu jsme v pensionu obdrželi Zell am See Card, kdy s touto jsme měli vstup zdarma na několika vybraných turistických cílech a také nám byla přiznána sleva při průjezdu některých průsmyků.

Pete23 (7) napsal 10.09.2015 v 13:49

Pěkný fotky všude jsem byl a vím, že se to nedá nafotit... to se musí zažít

xvladax (1) napsal 19.07.2014 v 21:29

pěkný výlet a pěkný fotky

Rubi (45) napsal 16.07.2014 v 13:43

Na Maltě jsme byli 6.7 ,přimotali jsme se do motosrazu přímo na hráz.

• Garanční prohlídka

Stromek má najeto 6000 km, tak jsme absolvovali garanční prohlídku v SUZUKI Kladno (místo koupě Stromka), jelikož SUZUKI Kunc ve Vejprnicích přišel o oficiální dealérství na moto. Suzuki Kladno mohu vřele doporučit, seri

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 16.08.2014
    Uskutečněno: 15.08.2014
  • Tankvak

Tak jsem před výletem do Alp pořídil tankvak XS308 TANKLOCK Enduro Xstream. Objem 20 litrů v balení s reflexní pláštěnkou. Uchycení za pomoci objímky na nádrži. S tankvakem maximální spokojenost.

Vloženo: 15.07.2014
    Uskutečněno: 13.06.2014
  • Chvíli bez moto

Momentalne pobyt ve FN Plzeň-Lochotín. Naštěstí to nebyla nehoda na moto, ale tělo se nějak kouslo.

Typ: Havárie
    Vloženo: 14.05.2014