Harley Davidson FXCWC Softail Rocker C (2009)

Vlastník jsar
Vloženo 21.1.2012
Aktualizováno 2.5.2014

Odpolední vyjížďka jen tak " okolo komína"

Vloženo: 05.04.2014, Uskutečněno: 05.04.2014, Zhlédnuto: 28x

Stavil se u mne v pátek před obědem Tomáš. Pojedeme? Ano! Počasí je super, sluníčko svítí, jarně teploučko. Tak hurá do sedla!
Narychlo jsme domluvili jen první zastávku vám Slaném na pumpy, kde chtěl Tomáš vzít benzin. Benzin v nádrži, tak jsme narychlo ještě pojedli výborný hotdog místo oběda a vyrazili směr R7 na Louny. U Třebíze jsme zatočili směrem na Klobuky. Rozhodli jsme se zaplatit Kamennému pastýři za tento rok, aby se nás drželo štěstí. Kamenný pastýř je menhir, který je v polích ta Klobuky od nepaměti. Zajímavých je na něm je spousta věcí, ale mě zaujalo to, že ho ani komunisti nevyvrátili a pole tak "nezcelili". Pamatuji si, že jsme tenhle "kámen" obdivovali ještě když byly moje děti malé, tozn. někdy v 80tých letech. Dnešní doba je taková, že u tohoto památníku minulých časů je Zákaz zastavení a parkoviště široko daleko nikde. Lidičkové, kteří za Pastýřem vyrazí se z Klobuk a nebo z druhé strany z Telců pěkně projdou. Pastýři jsme zaplatili každý "zlatku" (vyleštěnou dvacetikorunu jsme vtlačili do pukliny v kameni) a vyrazili zase do sedla.
Jako další zastávku jsme zvolili nedaleký památný strom "Oldřichův dub" v Peruci. Také k tomuto místu se váže mnoho pověstí. A je tam vážně moc hezky. Když už jsme byli skoro u dubu, pokusil se mě srazit z mašiny nějaký "turbo" beďurák. Kdybych jel rychleji, asi bych šel vážně k zemi. Vážil asi tak půl kila (mi to tak přišlo).
Okolí památného stromu nás uchvátilo. V jarní slunci to bylo úžasné pokoukání, tak jsme chvíli postávali a vstřebávali ten jarní, prosluněný den.
Od dubu jsme pokračovali dál přes údolí směrem k Lounům, přes Stradonice a Slavětín. Tady jsme trošku "kufrovali", silničky se tady kroutí mezi poli a směr bylo někdy těžké odhadnout. Ale moc nám to nevadilo, nikam jsme nepospíchali. Dalším cílem byl Panenský Týnec a bylo nám jedno kudy k němu dojedeme. Nakonec jsme najeli ba R7, tentokrát směr na Prahu, popojeli kousek a dorazili do Panenského Týnce. Tuhle památku si nenechám ujít nikdy, když jedu kolem.

Postáli jsme v zadumaném tichu, pocítili zvláštní pocity a mravenčení z energetických zón tohoto podivuhodného místa a pořídili foto.
Další naší zastávkou měl být Zvichovecký pivovar. Nově postavené zařízení sloužící bohulibé výrobě výborného piva. My jsme se tentokrát museli spokojit pouze s nealkoholickou variantou, ale posezení bylo příjemné.
Z pivovaru jsme už vyrazili pomalu domů. Já jsem měl od 17 hodin ve Slaném na "Zimáku" hodinu Bulgarian Bags a to jsem si ještě musel domů pro věci na cvičení. Tak jsme to namířili přes Slaný, Jemníky a Pchery do Kladna. Tam jsme se rozloučili a jeli každý po svém.
Byla to pěkná projížďka na necelé odpoledne v báječném jarním sluníčku.

jsar (0) napsal 07.04.2014 v 09:55

Omlouvám se za pidifotky v textu, ale tak to je nastavené u "motorkářů". Když jsem to chtěl změnit, nebylo vidět nic. jsar

• Pár zápisů do deníku

Rok 2016 se rozjel naplno a tak jen pár postřehů z jízd. 1. Vyhřívané rukojeti jsou príma! 2. Letošní cesta na 1. Máje do Berouna se vyvedla, i když počasí bylo tak trochu na hraně. Ale nezmokli jsme, ani nezmrzli. Náš

Typ: Reportáž
    Vloženo: 23.06.2016
    Uskutečněno: 23.06.2016
  • Sezóna 2016

Sezóna se blíží a tak jsem začal Rockera chystat. Tedy, já! Dal jsem ho do osvědčeného servisu HS Choppers! Jarní příprava (olej, svíčky) + instalace vyhřívaných rukojetí, tlumící vložky do výfuků (tedy jestli to půjde -

Typ: Údržba
    Vloženo: 17.03.2016
    Uskutečněno: 17.03.2016
  • 1.Máj 2014

Opět je 1. Máj a tak se chystáme do Berouna. Je ráno, je hezky, co víc si přát. No, Monča chce ještě vygruntovat, než vyrazíme. (n) Tak jsem se rozhodl, že jí pomůžu. Konečně razíme do garáže a s trochou napětí čekám

Vloženo: 02.05.2014
    Uskutečněno: 02.05.2014