Jawa 250 Travel (2015)

Vlastník hrnous
Vloženo 8.4.2013
Aktualizováno 5.4.2014

Vloženo: 14.02.2014, Uskutečněno: 14.02.2014, Zhlédnuto: 20x

Po delší době, kdy je třeba vyměnit olej a všechny daalší srandy jsem se rozhodl k přelakování motoru. Rádoby chrom na celém motoru je tragédie od A do Z a komu se ještě neloupe, tomu se loupat začne :) Původní myšlenka byla na komaxit, ale po zhodnocení trvanlivosti materiálu na vzduchem chlazeném motoru a taktéž jeho faktické neopravitelnosti jsem se rozhodl, že pujde nalakovat. Jistě to nebude tak levné jako komax, ale zato i při sebevětším průseru opískovatelné a znova nalakovatelné, což by u komaxu bez poškození vík nebylo možné, komax je natolik tvrdý, že než by ho člověk opískoval dolů tak tlakem pískovačky prorazí do víka díru..a to je potom průser, obzvláště u vík s logem jawa, které nikde jinde neseženeme..
Dal jsem tedy kamarádovi 1 na zkoušku opískovat horní dekle, které jsou na hlavě.. nebylo totiž jisté jak dobře původní chrom pujde dolů..kamarád je očividně profík a odvedl skvělou práci..dokonce mu odpustím i to, že volal v 6 ráno, že už to má opískováno, zatímco já měl půlnoc :) Lakování bude provádět kamarád 2 :) Postup bude opískování, plnič se základem, dvě vrstvy barvy a na to tři bezbarvého laku.. takže výdrž by měla být celkem slušná.. Jako odstín jsem zvolil antracitovou metalízu, je to asi nejpěknější barva motoru, jakou sem viděl.. v příloze přikládám dekle stříkané tímto postupem a barvou..

Petr81 (0) napsal 14.02.2014 v 18:03

Každého věc,ale asi škoda je lakovat -já bych je rozleštil po opískování

• Velké loučení

Dneska proběhne další velké loučení.. Travelka jde po čase z domu.. né že by s ní byly kdy nějaké problémy vyjma těch konstrukčních much..ale jawí diagnóza se nějak prohlubuje a je třeba uvolnit peníze na něco ještě o ko

Vloženo: 29.10.2014
    Uskutečněno: 29.10.2014
  • Jezdíme

Po delší době zase na delší dobu zápis..venku pařák, na baráku práce jak na kostele..tak se motorkám až tak nevěnuju..nicméně není zatím důvod..všechno funguje jak má, jednotka tiká, motorka teď jezdí jako z praku /on te

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 18.07.2014
    Uskutečněno: 18.07.2014
  • Velká zkouška

Včera proběhla velká zkouška.. na tachometru se včerejší stav zapsal jako 459km a to vše v jednom kuse s asi minutovou zastávkou pro vytáhnutí mobilu a zjištění, že je vybitý a tudíž naprosto k prdu.. Vzhledem k tomu, ž

Typ: Reportáž
    Vloženo: 30.06.2014