Kawasaki Ninja 250R (2008)

Vlastník hrtak
Vloženo 9.6.2010
Aktualizováno 15.6.2011

762 zatáček do Pai (a zpátky)

Vloženo: 31.01.2014, Uskutečněno: 31.01.2014, Zhlédnuto: 4x

Tak jsem se zas po 2,5 letech svezl na Ninjette... Tedy né na té své původní... Dokonce ani né v létě, ale v prosinci... ale v Thajsku :). Jako správní motorkáři jsme se rozhodli si zimní dovolenou obohatit o výlet na motorkách a uspokojit absťák. Ale od začátku. Jedním z cílů naší cesty bylo severothajské město Chiang Mai, to leží v údolích mezi kopcema s nádhernou přírodou, dopředu jsem měl vytipovanou půjčovnu "Velkých motorek" (=né skůtrů) Tonys Big Bikes. Tam se nám hned začal věnovat majitel Jeff. Vzhledem k tomu, že jsme neměli tolik času a naše dovolená nebyla primárně motorkářská, tak jsme se rozhodli jen pro dvoudenní výlet na menších motorkách a vybrali jsme tedy Ninju 250R pro mě a Hondu CBR250R pro drahou polovičku (dále tam měli hlavně ER6n/f, CBX500 atd.), mimo jiné i kvůli penězům. Protože jsme s sebou neměli motorkářské věci, tak jsme ještě museli půjčit GPS, helmy, bundy a koupit si vlastní rukavice (i tak jsme byli exoti, bo evropani si vozí svoje vybavení a ostatní jezdí bez něj (ano i bez helem :). S Jeffem jsme pak řešili, kam na dvoudenní výlet vyrazit a nakonec se jako ideální cíl ukázalo městečko Pai. To je od Chiang Mai vzádlené 130 kilometrů a cesta má 762 zatáček (místní jsou na to číslo dost pyšní :), z nichž většina je na cca 70km dlouhém horském úseku. V praxi jsou to nekonečné serpentýny. No a k cestě samotné - 250tky se po většinu cesty ukázaly jako dostatečné stroje (možná až na některá stoupání), protože v zatáčkách je to spíše o skillu a tam vám to ve finále kolikrát natřou i místní střelci na potuněných skůtrech :). Kvalita silnic je zhruba jako v ČR - občas lepší občas horší. První cestu (směr Pai) jsme jeli spíš v poklidu, dělali jsme přestávky na focení a dost si ji užili i přes chladnější počasí (kolem 15*C), druhý den (cesta zpět) už bylo ale mnohem hezčeji, tepleji a už jsem věděl který úsek má výborný asfalt, takže jsem pod Ninjou pořádně zatopil a hezky si s tou lehounkou motorkou pohrál v zatáčkách... Navíc sem si na ni zvykl a bylo to super... ovšem na občasné předjíždění mi trochu chyběl výkon a co se pohodlí týče - no na svou VFR jsem s láskou vzpomínal jak mě ke konci bolel zadek :). Přítelkyně byla naopak z CBR250 neskutečně nadšená, protože se jí díky výrazně nižší váze ovládala lépe jak poník (její ER5) a tak nějak zjistila, že by ji chtěla... jediným velkým problémem se ukázaly dost silné vibrace do rukou (přisuzuji jednoválci), ale nevím nakolik je to problém tohoto kusu, nebo to je pro CBR250 typické. Na dlouhé cesty rozhodně nebrat. Příště bych pro sebe asi volil něco výkonnějšího, jako ideální motorka mi přijde něco jako Versys nb V-Storm. Tak či onak jsme byli unešeni a plánujeme návrat a alespoň týdenní výpravu.19° 21' 21.06" N, 98° 26' 21.18" E

• Prodána

Tak po společně strávených téměř 10ti tisích kilometrech putovala Ninjetta k nové majitelce. Podle ohlasů, co zatím mám, tak velká spokojenost... no téměř jsem ji oplakal když odjížděla.

Typ: Prodej
    Vloženo: 15.06.2011
    Uskutečněno: 12.06.2011
  • Výročí

Tak předevčírem jsme měli výročí... po prvním roce mám nalítáno 13k, takže zhruba 9tisíc kilometrů, ale z toho už 5 tisíc letos. Teď se chystám na velký garanční servis, novou gumu a drobný spotřebák, jinak šlape jak hod

Vloženo: 09.06.2011
    Uskutečněno: 07.06.2011
  • 10000 překonáno

O víkendu jsem si udělal menší výlet, překonal jsem 10k km, letos už mám najeto cca 1500, to je cca třetina toho co loni, jak to letí ;). Podíval jsem se na mini-sraz v Zahradišti. Jezdím teď hlavně po Praze a jsem nadše

Vloženo: 14.04.2011
    Uskutečněno: 10.04.2011