Kawasaki ER 5 (2001)

Vlastník Hans46
Vloženo 12.7.2013
Aktualizováno 11.6.2014

Vloženo: 14.11.2013, Uskutečněno: 14.11.2013, Zhlédnuto: 2x

Už dlouho jsem měl v hlavě nápad, udělat něco se svou starou helmou. Nápad už jsem měl v hlavě více jak půl roku, ale byla sezóna tak proč něco rozebírat. Nakonec jsem se rozhoupal a dal se do práce. Škopek mám od svých cca 17 let. Stáří je tedy 8 let, ale narazil jsem na základní problém. Není rozebírací. Pokusil jsem se ji rozmontovat (později jsem zjistil na youtube že skoro nikdo ji nerozebírá, pouze zakryje vnitřky) , ale udělal bych spíše víc škody než užitku. Naštěstí kamarád chtěl svou starou helmu vyhodit... a bylo to jasný. Rozebíratelný klenot s vyklápěním. Vnitřky sice budu dělat nové ale co. Stejně jsem si řekl,když to nevyjde tak ji vyhodím. Do barev a polepů, které sem si nechal vyrobit jsem investoval asi 800kč. Není to nijak závratná částka a alespoň jsem se zas něco naučil. Třeba když dáte na sněhově bílou víc vrstev bezbarvého laku, bílá už nikdy nebude:D . Motiv mě napadl úplně náhodou, ani jsem o tom nepřemýšlel... Už dříve jsem viděl dokument SENNA a... hned bylo jasné že bych chtěl alespoň mít nějaký jeho odkaz. Nedávno jsem byl v kině na filmu Rush a tam mě napadlo další jméno James Hunt. Oba byli zcela rozdílní a proto by to mohl být docela dobrý kontrast. Jen mi vadí jedna věc... jména jsem chtěl trochu nakřivo a ne do roviny... ale to už je jedno. Protože barva pod páskou nebyla nic moc... spíše zubatá tak jsem si nechal ještě vyrobit proužky. Snad to nevypadá nejhůře. Asi třetina celé operace je za mnou tak se chci pochlubit.

tatíkPé (9) napsal 15.11.2013 v 08:18

Fajn výtvor

Hans46 (0) napsal 14.11.2013 v 22:18

Díky za pozitivní hodnocení pásku by to chtělo lepší to vím... třeba u elektrikářské jsem se bál aby nezanechávali lepidlo a na modelářskou se mi nechtělo čekat. Určitě by byla lepší

JirkaMetal (1) napsal 14.11.2013 v 21:19

supr

Airton (0) napsal 14.11.2013 v 19:57

je to super,Ayrton je můj kůn

kuklic (13) napsal 14.11.2013 v 16:14

Zdar. Chci taky pozměnit svou helmu. Kde sis nechal dělat polepy? Barvy a lak jsi měl ve spreji? Díkes.

123ps (39) napsal 14.11.2013 v 10:42

Pěkná práce já mám ještě lepší tip na pásku - papírová modelářská páska Tamyia, ta je bezkonkurenční

fidlimydli (321) napsal 14.11.2013 v 10:13

Vypadá to super. Jen malé doporučení: Na maskování je lepší použít elektrikářskou izolační pásku. Udělá Ti ostré kontury a dobře se strhává. Touto papírovkou pak domaskovat jen plochy.

• Což takhle dát si kotouč 3.díl

Konečně jsem se dostal k tomu, něco sem napsat. Všechna práce je dokončena a teď už jsem jen ve fázi testování a doufání, že si snad nikde nerozbiji hubu. Hrozit by to nemělo, všechny díly jsou origo GPZ (až na držáky tl

Vloženo: 15.07.2014
    Uskutečněno: 15.07.2014
  • Což takhle dát si kotouč 2.díl

Před nějakou dobou jsem kupoval vychytávky aby moje ER trochu líp brzdila. Aby jste si nemysleli, že jsem jen planě kecal, přidávám nějaký fotky jak jsem daleko. Držáky na tlumiče a kryt řetězu jsem navařil, tak snad mi

Vloženo: 17.06.2014
    Uskutečněno: 17.06.2014
  • Což takhle dát si kotouč...

Docela dlouho se mě držel jeden nápad, že bych si mohl maličko pohrát s mašinou. Po několika denním cestování po Rakousku jsem se konečně rozhoupal. Při zpáteční cestě z Grossglockneru jsem si všiml, že zadní buben skut

Vloženo: 11.06.2014
    Uskutečněno: 11.06.2014