Suzuki DL 650 V-Strom (2005)

Vlastník Kolin_klain
Vloženo 21.9.2012
Aktualizováno 28.3.2024

Vloženo: 03.06.2013, Uskutečněno: 01.06.2013, Stav tachometru: 15500 km, Zhlédnuto: 1x

Původní plán na 1.června byl celodenní výlet na na trojmezí ČR-SK-PL. Jenže počasí plány zhatilo, tak jsme vymysleli plán náhradní.
Do poslední chvíle nebylo jasné, jestli vyjde. Sobotní dopoledne bylo ztrávené u PC, hledajíc světlé místo na radaru a naději, že se oblačnost, blížící se nad naše hlavy, rozpadne.
Nestalo se, ale ani přes to, nás počasí neodradilo.
Po natankování na Hodonínské Shellce, kdy už začal pořádný chcanec, jsme si řekli, že tomu ujedeme. A vyplatilo se.
V Holíči sucho, a tak i po celé cestě na Slovenské straně. Naštěstí Bílé Karpaty nepustily mraky dál, a tak pršelo jen na české straně.
Samotná cesta na Čachtický hrad byla parádní. Nic fádního. Klikatice, kopečky, a kochačky na okolní kopce a lesy.. prostě tak, když jedete neprobádaným krajem. Naprostá idýlka, obzlášť když se podívate do zpětného zrcátka, a v něm vydíte kámoše a víte, že si to patřičně vychutnávají s vámi, a při každé zastávce se s nimi můžete podělit o své dojmy.
Čachtický hrad (zřícenina) byl bohužel zavřený a plánovaná rekonstrukce potrvá až do poloviny r. 2014. K vidění moc nebylo. Tak jsme se tam chvíli pomotali, dali řeč s jedním motorkářem, který dojel asi 10minut po nás, udělali pár fotek a jeli směrem k domovu.
Po pár kilometrech za hraničním přechodem Moravské Lieskové / Strání, bylo zřejmé, že u nás nebyla jen tak nějaká přeháňka. Silnice byly mokré, ve vyjetých kolejích stála voda, a místy bylo naplavené blátíčko z polí. Ale důležité bylo, že už nepršelo. Ubrali jsme na plynu a jeli jsme v klidu dál.
Dali jsme v Uherském Ostrohu zastávku na náměstí na česnečku. Byla vynikající. V hospodě se nás ptali odkud jedeme a jestli jsme nezmokli, že všude v okolí hodně pršelo. Asi jsme měli ten den velké štěstí, protože jsme celou cestu projeli bez kapky deště.
Doma ta samá otázka, s nechápavým výrazem, jak jsme nemohli zmoknout.

Ujeto 180km

Suzuki DL 650 V-Strom, Honda CBR 600F, Honda CBF 500 - Absolute_loser

Kolin_klain (4) napsal 03.06.2013 v 13:11

Jarní idýlka to nebyla, ale nefoukal vítr ani jsme nezmokli, takže se výlet vydařil

Jarišek (0) napsal 03.06.2013 v 13:02

Dost dobrá cesta. Čachtice znám z výletů na kole. Je tam fakt moc hezky. Hlavně že Vám to počasí vyšlo.

• 4 roky

Před pár dny uplynuly 4 roky od koupi Stromka Tehdy na tacháku 8900km nyní něco okolo 46000km. Projeto 13 zemí. Neduhy žádné. Běžný pravidelný servis. Pneu měněné 2x, řetězovka 1x. Slouží, poslouchá... jedeme dál.

Typ: Reportáž
    Vloženo: 11.08.2016
    Uskutečněno: 11.08.2016
  • Výměna řetězovky + předsezóní údržba

Nastal čas výměny řetězovky. 40tisíc byla konečná. Ani ne tak pro ozubené kolečko a rozetu (jak jsem zjistil při porovnání s novou sadou), ale spíše pro řetěz. Když jsem minulý rok začal používat mazivo Mororex Chain Lub

Typ: Oprava
    Vloženo: 22.03.2016
    Uskutečněno: 18.03.2016
  • Devín SK

S baťůžkovskou manželkou jsme si udělali výlet k Bratislavě na soutok Moravy a Dunaje. Tam po "staré" z Holíče do Blavy, zpátky po dálnici. Po cestovatelské stránce nic, co by stálo za odstavec, až na tu domácí kyselic

Vloženo: 05.05.2015
    Uskutečněno: 25.04.2015