Yuki SM 125 (2007)

Vlastník Mts
Vloženo 13.5.2013
Aktualizováno 14.4.2014

Vloženo: 13.05.2013, Uskutečněno: 13.05.2013, Stav tachometru: 37000 km, Zhlédnuto: 16x

Tak bylo to kvůli prkotině, motor po generálce vršku si zajíždím v klidu,ale všiml sem si, že mě netěsní levé víko kde je zapalování, říkám si dobrá, dám tam těsnící tmel a v pohodě.. jenže při nalepování na karter sem sundal i "váleček" bylo to tu i v tématu, co jistí víko a karter a ten mi omylem spadl pod magneto.. říkám si v pohodě, pošoupnu ho trošku doprava do boku a vytáhnu, jenže kdo má vědět že tam je zrovna díra která vede k převodovce kde je to celé propojené pro vedení oleje?:D No tak přišli na řadu snahy vytáhnout to magnetem, naklánět motorku a nic.. zkoušelo se dalších X věcí které jsou v topiku napsané, ale to tu vypisovat nebudu, prakticky vše kromě půlení nebo stahování magneta pro lepší přístup. No nakonec jsme sundali s kamarádem motor z rámu a zkoušeli ho "vyklepat" bez výsledku.. Tak jsme ho zanesli k šikovnému pánovi, mimo jiné kamarádův otec, který je velmi ochotný a magneto mě stahnul a čep dostal ven. Jenže při tom přišlo nemilé překvapení.. v bloku motoru slyšel furt něco cinkat, tak začal pátrat a nad výpušťákem, kde je sítko jsou po bocích mezery pro odpouštění oleje a tam bylo šprajcnutý něco "kovovýho".. no tak sundal pravý víko (spojky) a tama to dostal ven.. bohužel na něj vykouknul ulomený zub z převodovky (převodovka nedělala žádný bordel, všechno šlo hladce.. kdoví jak dlouho to tam bylo..) každopádně dnes mi to oznámil a ještě dnes se vrhnul na půlení. Tak že i kromě generálky vršku je předemnou kompletní :( achjo začátek sezóny.. no co, aspoň budu mít vystarané, co bude potřeba se vymění, kolečko se koupí nové a může se jezdit. (ano vím že se mi ta investovaná částka nevrátí, ale dělám to pro sebe a pro moji šunku, ne pro to abych to pak prodal za co největší peníze). Průběžné foto sem pak dohodím..

• generálka vršku.

Tak minulou sezónu jsem ještě odjezdil v pohodě, ale papkala olej už od začátku a to mě sralo.. blinkr u výfuku zamrdaný od nespáleného oleje, furt dolívat a samo sebou pro motor to nebylo dobré. Nekouřila to né, ale na

Typ: Oprava
    Vloženo: 13.05.2013