Suzuki GSF 650 Bandit (2008)

Vlastník Yeti-650
Vloženo 10.12.2012
Aktualizováno 20.5.2022

Slovensko - Orava - první výlet 2013...

Vloženo: 28.04.2013, Uskutečněno: 26.04.2013, Stav tachometru: 18300 km, Zhlédnuto: 8x

Skončila zima - k nám příznivcům zimních sportů byla matka příroda, co se sněhu týče, štědrá.
Jaro nás nějak minulo a přišlo léto... Motorku jsem ofoukal, udělal STK bez ztráty kytičky, po 50km nechal zalepit první defekt a z nenadání přišla nabídka od rodičů - hlídání obou našich dětiček . Svou lepší polovičku jsem nemusel dlouho přemlouvat - odpověď ve stylu "konečně dědku, žes nás někam vyvez" - koukli jsme do mapy a bylo rozhodnuto - Slovensko - vodní nádrž ORAVA.
Z hader jsme vytáhli zimní vložky, schrastili pár euráků a vyrazili na cestu.
Počasí luxusní, nálada také - na co jsem si musel zvyknout, tak na protektory na kolenou - ty mu bez zimní vložky celkem vadí.
V Návsí jsme nabrali plnou a vyrazili směr Slovensko. V Čadci jsem se konečně naučil předjíždět stojící kolonu , ono také nic jiného nezbývalo. Když jsem uhnuli na Starou Bystricu a nechali hlavní za zády jeli jsme si sami - jedním slovem POHODA. První zastávka byl skanzén Vychylovka - ještě uzavřený. Jedna místní, přívětivá paní nás chtěla pustit i tak dovnitř, ale bylo nějakých +20st a mně v těch hadrech bylo nějak moc horko - s poděkováním jsme sedli na Zusku a odjížděli dál směrem na Oravskou Lesnou.
K polednímu jsme začali mít hlad a hlavně žízeň - světe div se - kolem cesty NIC!!! Krom domácích sýrů, korbáčiků a žinčice NIC. Než jsem zastavili v Zakamenném jsme projeli NÁDHERNÝ KUS NOVÉ CESTY V HORÁCH - krásné, táhle a dobře klopené zatáčky - tak jsem si je dával na pohodku (ne na stupačku oho to ani v 80km/hod na stupačku moc nejde ).
Zakamenné - pizzerka - oběd - nic moc - doporučil bych potáhnout až na Oravu - tam je mnohem větší výběr a snad i kvalita. My si na Oravě dali pár pěkných fotek se zasněženými vršky a vodou a jeli dál na Dolný Kubín, Těrchovou. V Těrchové je skvělý Hotel Diery - mají moc dobrý zmrzlinový pohár s lesním ovocem a pravou šlehačkou. Poháry jsme částečně jedli ve stoje, jelikož zadky bolely, ale ... strašně (strašně je slabé slovo). Z Těrchové zase na Starou Bystricu a přes Čadcu, kde jsem si zase střihl celou stojící kolonu domů za našima dětičkama

Pozitiva: počasí, krásná příroda, malý provoz až na Čadcu
Negativa: na začátek sezóny moc km najednou, ve dvou úsecích cesta v dezolátním stavu, bolesti v sedacích částech

Jinak mohu cestu jen doporučit!

• ...splííín...

Mám rád zimu, běžky, sněžnice, board, prašan... Ale já svou Zusku jezdil jen 1,5měsíce... Až staje sníh, zametu si cestu do vsi, abych se ze startu nenatáh a pojedu se projet. Příroda mne bude míjet, kluci budou mít rad

Typ: Údržba
    Vloženo: 01.02.2013
    Uskutečněno: 01.02.2013
  • Zima 2012/2013

Na mé Zusce je již od podzimu najeto stále stejných cca 18tis km... Odpočívá a já se těším... Všem těšícím se přeji krásné Vánoce, pod stromečkem i něco jiného nežli jen kupu něčeho teplého, hnědého... :-D :-D :-D

Typ: Údržba
    Vloženo: 23.12.2012