Yamaha FZ6 N (2004)

Aktualizováno 19.7.2016

13.4.2013 Příprava stroje na sezonu

Vloženo: 15.04.2013, Uskutečněno: 15.04.2013, Zhlédnuto: 16x

13.4.2013 Příprava stroje na sezonu

O tomto bylo napsáno spouta. Ale přesto se najdou věci o kterých se nemluví.

Autosalon 13díl 30/03/2013 na Primě. "Sršeň" ve svém motorkářském okýnku v tomto pořadu se věnuje brzdám a řetězu.

Brzdy

Při brždění vzniká obrusný prach z destiček a kotouče. Ten ve větší míře za 1rok se nahromadí a utvoří strašný bordel v paktně brzdy. Kolo se samo brzdí při protáčení na stojanu či při samotné jízdě.

Použil roztok JARU a vody 1:1. Vymontujte paktny a zubním kartáčkem drhněte destičky a celou paktnu

Řetěz

Zadní kolo přibrzďuje nejen špinavá brzda ale i špinavý černý zatuhlý řetěz.

Krásný čistý řetěz má barvu od výrobce (měděnou, stříbrnou, zlatou...). Když ho nějaký prase či amatér kutil bude mazat vazelínou, naftou vyjetým olejem atd. bude si kurvit těsnění "O" a "Y" kroužky. A řetěz bude vždy černý. Dnes mazadla na řetěz jsou průhledný.

Mazat se musí dost často. Dokud na něm je čistej olej bez velké špíny, netřeba mazat. Ale používejte rozum, když vidíte že je suchej (třeba po dešti) tak hned mažte. Takto vypadá nevyčistěný řetěz.

Výborný článek o všem co potřebujete vědět o řetězu

NEDOPORUČUJI ČISTIT STARÝ A UŽ VYTAHANÝ ŘETĚZY!!! Špína drží vytahaný řetěz pohromadě. Když ho vyčistíte a namažete tak se Vám celý krásně uvolní a bude více ohebný. Tudíž se projeví že je vytahaný bude Vám řetěz cvakat, cvakavý zvuk se většinou ozývá od předního ozubenýho kolečka (asi díky menšímu poloměru)!!!

Paradoxně řešení spočívá v povolení řetězu. A zvuk zanikne. Ovšem řetěz je stále na vyhození )

Jinak stačí koupit čistidlo (já MOTOREX) okolo 200kč co nepoškodí "O" okroužky. Když je řetěz dost špinavý tak můžete použít PETROLEJ a hrubou nečistotu tím setřít. Nebo Znovu použít JAR s vodou 1:1 a zubní kartáček. Nechte 15min uschnout to čistidlo a můžete mazat.

Mazadlo (já MOTOREX) koupíte za 300kč,. Když nevíte jaký tak kupte univezální jak na "O" tak i na "Y" kroužky těsnění.

Mazadlo je ve spreji a stříká se směr ze shora na řetěz na válečky!!!

Po několika minutách utřít do sucha!!! přebytečný olej Vám zacáká celou pneumatiku.

Čistý řetěz

• Autodrom Brno 2014

Zkušenost po měsících strachu klopit :D Stojánek je moc nízko a Varovné hlásiče náklonu musí kvůli tomu plnit svoji funkci předčasně moc brzy :-( Poserproužek zůstává asi 5mm Na fotce nejsem já. Jak si můžete

Typ: Reportáž
    Vloženo: 20.07.2014
    Uskutečněno: 16.07.2014
  • Točivý moment

http://www.autoznalosti.cz/index.php/motor/31-vykon-a-kroutici-moment.html http://www.bsrczech.cz/profil/kw-nm/

Typ: Reportáž
    Vloženo: 28.10.2013
    Uskutečněno: 28.10.2013
  • Leštění svodů

Prve jsem neuposlechl rad na forech, zde i jinde, a zkusil jsem Silichrom a jiný leštidla. Byla to makačka a výsledek žádný :-( Za 130kč v TETĚ jsem koupil příravek od HG a šlo to samo za minuty hotové ;-) Ne za hodin

Typ: Údržba
    Vloženo: 26.08.2013