Blata 125 Enduro (2012)

Vlastník 125Marek
Vloženo 1.12.2012
Aktualizováno 17.2.2016

Vloženo: 23.02.2013, Uskutečněno: 23.02.2013, Stav tachometru: 6282 km, Zhlédnuto: 21x

Po dlouhém přemítání, jsme se rozhodli vyndat kaťák u endura. Máme 2 Blaty, a tak nás zase nemrzí takový zásah do originality
Trochu jsme se obávali, aby zvuk nebyl jadrný jako u Davida Soukupa a jeho závodního stroje

Celé vyndání se realizovalo u pana Kulhánka . Ten se do práce pustil s vervou sobě vlastní Odřizl kolínko tlumiče a katalysátor začal odvrtávat, trhat kleštěmi a vším možným Po půl hodině vedl Kulhas 1:0 nad katalyzátorem kolínko navařil zpět, výfuk jsme trochu obrousili, natřeli 2 vrstvami silikonové barvy na kamna (do 400 °C) a dalšími 2 vrstvami barvy ve spreji, kterou jsme našli v garáži , odolné do prý 650 °C. To samé jsme udělali i s tepelným štítem výfuku .

Zvuk se krapet změnil, ale nic hrozného. Laik nic nepozná a ani odborník ne

Co se týká výkonu, změna je na místě! Motorka teď jede již od volnoběhu Což předtím do cca 3500 ot/min bylo takové skákání a ne a ne se rozjet Do 4000 ot/min táhne solidně, pak jakoby trochu vydechne aby od 6500 ot/min mocně zabrala až do omezovače v 11 500 ot/min
Pozitivum je určitě v jízdě v terénu, kdy často otáčky spadnou Hlavně při výjezdech

Aleš-ák (1) napsal 25.02.2013 v 14:58

ááá pánové omlouvám se měl jsem za to,že to je na nýtech,ale mýlil jsem se je to také na imbusech

125Marek (10) napsal 24.02.2013 v 10:24

Martic> my jsme původní inbusy vyndali a místo nich dali normálně šestihranné šrouby Přeci jen kdyby to někdo chtěl někdy rozdělat, inbusy se rvou mrtě těžko
Alešák> orpavdu mě překvapilo, že máš tepelný štít přidělaný pomocí nýtů...

poli651 (1) napsal 24.02.2013 v 00:52

Pan Kulhánek je moc šikovný člověk. Také mi pár věcí na motorce vyráběl on a je to super práce

Martic (13) napsal 23.02.2013 v 21:53

Aleš-ák: Já tam mám teda na malé inbusáky a Marek zřejmě (doposud) taky.

125Marek (10) napsal 23.02.2013 v 15:21

Bohatost jsem neupravoval. Nebyla potřeba. Jenom jsme ho zandali a nastartovali

125Marek (10) napsal 23.02.2013 v 15:20

Nám šli sundat 4 z 6 A protože nám prasknul držák výfuku, dali jsme to známému na svaření (ještě před lakování). Zabývá se prací s kovem, a tak vyndání šroubů byla pro něj hračka. Prý je odvrtal a znovu udělal závity. Proto jsme při následné montáži dali šrouby na klíč, které by měly jít povolit i za pár let

Aleš-ák (1) napsal 23.02.2013 v 15:20

Pěkné
Upravoval si bohatost směsi ?
Martic-vy je máte na šroubech ? já ten tepelný štít mám přinejtovanej

Martic (13) napsal 23.02.2013 v 15:14

Díky za pěknou dokumentaci . Doufám že pozitivní dojmy budou přetrvávat. Jinak, mě ten tepelný štít nejde odmontovat, protože šrouby jsou jaksi, zapečené nebo zahrzavělé či co

• Výměna oleje, seřízení ventilů a dotáhnutí krku řízení

Ve stejné době jako motard bylo i enduro na servisu. Potřebovalo to jako sůl :-) Takže následovala klasika - olej, filtr a ventily. Do bylo potřeba dotáhnout obě matice v krku řízení. Při přijezdu krátkých nerovností to

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 29.11.2015
    Uskutečněno: 29.11.2015
  • Výměna řetězu

Nedávno se nám stala nemilá věc. Při obvyklém krošení s endůrkem se při jednom přeskoku přetrhl řetěz. :-( Jediné štěstí, že se přetlhl v takto malé rychlosti a ne někde na rovince a nic se naštěstí nestalo. (s) Vlast

Typ: Údržba
    Vloženo: 01.05.2015
    Uskutečněno: 01.05.2015
  • Spojka a výměna oleje + ventily

Spojka začala už stávkovat takový způsobem, že se nedalo ani rozjet. Stojím ka křižovatce, dám spojku a jedničku, pustím spojku a nohama se odpichuji :-D Když jsem nabral nějakou rychlost, zatlačil jsem páku spojky na s

Typ: Oprava
    Vloženo: 16.11.2014