ČZ 150 (1953)

Vlastník milfordoj
Vloženo 15.6.2012
Aktualizováno 28.1.2021

Vloženo: 11.08.2012, Uskutečněno: 13.07.2012, Zhlédnuto: 18x

Po roce opět někam dál a navíc dní. Minule Slovensko (cestopis zde na motorkářích), pro letošek jsem chtěl navštívit příbuzné u Prahy a v Liberci. Když jsem zjistil, že 14.7. se jede Sportovní jízda Vlasty Buriana z Prahy do Liberce a den na to 15.7. je Výjezd veteránů na Ještěd, o datu výletu bylo rozhodnuto.
Na cestu jsem vyrazil už v pátek po obědě, abych se nemusel nikam hnát. Problém bylo, že akorát začalo pršet, tak jsem alespoň vyzkoušel novej nepromok a zjistil že jízda v dešti na Zuzce není zas tak špatná. Ale tak sluníčko je sluníčko. Na dnešek naplánováno zhruba 200km pod Prahu, který jsem po 4 hodinách čistý jízdy pokořil a ocitl se na místě přespání u příbuzných. Cesta monotoní, ždáný zajímavý úseky, jediný co si pamatuju je že mě od půlky cesty bolel zadek a záda...
V sobotu 14.7. jsem vyrazil již v 7 směr Národní technické muzeum, odkud startovala Sportovní jízda. Musím říct že Praha je ..., sice byla soboota ráno, ale ten provoz se mi fakt nelíbil. Navíc k NTM nějaký uavírky, takže klasika bloudění, ale nějak jsem se na místo domotal. U muzea už pár strojů stálo, pro mě jako motorkáře bohužel jen jedna motorka, zbytek auta (i když nádherný). Aspoň jsem si to vynahradil prohlídkou muzea, kde už bylo víc motorek než aut. Osobně bych si chtěl poslechnout čtyřválcového Indiána, to musí být hukot!
Jízda vyrazila směr první zastávku někdy kolem 11, naštěstí jsme se s kolegou motorkářem na ČZ 175 special drželi za autem, které řídil místní člověk, takže odpadli starosti s itirenářem. Cesta opět nic moc, oběd to vynahradil.
Druhá zastávka směr náměstí Mladé Boleslavi, cesta po placce, ale provoz byl ideální, tak aspoň něco. Na náměstí v Boleslavi měl každý veterán projet startovací plošinou Rally Bohemia, jenže po příjezdu jsme se dozvěděli, že před pár okamžiky se na trati stal smrťák, takže ze všeho sešlo a jelo se rovnou směr Liberec.
Z Boleslavi už to bylo mnohem lepší, pořadatelé vybrali malebný cestičky skrz lesy a pahorkatiny a tahle cesta víceméně trvala od Boleslavi až do Liberce, takže krása. Liberec jsme nějak podjeli odspoda zlva doprava a dorazili do pivovaru Konrád, kde byl cíl dnešní zhruba 140km dlouhé sportovní jízdy.
Počkali jsme na ostatní, pojedli a popili a rozdali se ceny Burianovým způsobem, tj. sranda losování čísel. Shodou náhod první dvě ceny jsme získali jediní dva motorkáři, já druhé místo, kolega na speciálce místo první. Nádherné skleněné talíře, moje první výhra Přejezd k příbuzným a spát.
V neděli 15.7. bylo v pivovaru mnohem víc motorek a bylo na co koukat, Čechii v akci jsem naživo ještě neviděl, dvě OHCčka taktéž ne. Trasa na Ještěd vedla malebnými cestičkami na západ od Ještědu, nejvíc se mi to líbilo v Proseči pod Ještědem, i na své skoro šedesát let staré babičce jsem to klopil až létala guma od stupaček Pravda, bylo to z kopce, ale jde o zážitek. Mezistanice byla v Křížanech, kde byl pomyslný start výjezdu na Ještěd. Odmávnutí vlajkou a vstříc 1012m vysokému kopečku! Prakticky jsem celý výšlap na dvojku, ale když si vemu, že jsem se držel před OHCčkama, jejichž majitelé se mě ptali, jestli jezdím na methan... :D Bohužel někde to nešlo ani na tu dvojku, takže musela nastoupit jednička a velice kochací jízda. Ale úplně na vrchol jsme se se Zuzkou vyškrábali a mohli se pokochat tou nádherou.
Chvíle focení a kochání a brzký odjezd zpět do pivovaru, protože v dáli se kabonili mraky a nevypadalo to zrovna růžově. Sjezd byl otázkou okamžiku, brzdy se ani nezadýchali, stačil jsem zaporkovat u pivovaru a spustil se takovej slejvák, že mi bylo fakt líto těch co byli ještě na cestě a nestihli se schovat. Podle pozdějších příběhů takových pár řidičů bylo a měli dost zatopený interiéry svých stařičkých miláčků.
Čekání na zbytek účastníků, gulášek, předání certifikátu o zdolání Ještědu a hurá k příbuzným.
V pondělí 16.7 jsem si okolí Ještědu projel ještě jednou až do Stráže pod Ralskem, kde mají výbornou zmrzlinu, buď ze 100% ovoce nebo s příchutí čilipapričky či energetického nápoje, hodně netradiční příchutě. Ze Stráže až na Ještěd a musím pochválit Zuzku, protože jsme celý kopec dali až na vrchol na dvojku, jednička tam nemusela za celou dobu jít! Juchů
Úterý a středa kvůli dešti nic, až ve čtrvtek domů přes Český ráj, Perníkof a Hradec. Český ráj jsem čekal že bude hezčí, holt jsem si blbec vybral horší trasu a jediný na co jsem narazil byl nejkratší tunel v ČR vytesanej do skály. Cesta až do Hradce strašnej humus, státní silnice, docela úzká, samej kamion, no prostě křeče v ruce a skoro hnědý kalhoty. Já si vždycky prostě musím vybrat cestu, která vede kousek po nějaké státní. Z Hradce už cesta lepší, ale opět nic výrazného co by stálo za zmínku či zapamatování. Domů jsem dorazil kolem sedmé, což mi vyšlo zhruba na 9 hodin celkové jízdy i se zastávkama.
Celkově další super výlet, problémy téměř žádný, jen klasika svíčky, lanka a žárovky (který jsem uvařil při druhém výjezdu na Ještěd). Celkově najete zhruba 940 km a už je na čase vymyslet zase něco jinýho Letos jsem chtěl na GG, ale finance to asi nedovolí, takže zůstane asi jen u kratších jednodenních vyjížděk do okolí a na srazy.
Všechny foto na rajčeti - http://milfordoj.ra...jezd_na_Jested_2012/

Šotek (96) napsal 15.08.2012 v 08:55

hezkej výlet, jen tak dál z jičína na hradec je hezká cesta přes chomutice do bydžova a přes nechanice na hradec. z hradce na pardubice zase přes vysokou nad labem kolem kunětický hory. z pardubic na chrudim přes nemošice a ostřešany. jede se mezi vesnicema a polema, téměř bez provozu ten hlavní tah hradec-jičín nerad jezdím i na vtx

• Laminátové kufry

Zachtělo se mi na Zuzku kufrů místo brašen. Důvod prozaický, více se do nich vleze, jsou bytelnější jak brašny a taky do nich neteče (při dobré konstalaci). Nápad koupit hliníkáče byl sice fajn, ale ta váha nepřipadal v

Vloženo: 16.06.2019
    Uskutečněno: 16.06.2019
  • Zuzkou Amerikou

Po roce opět jedno menší video z letošního roku :-) https://www.youtube.com/watch?v=q-vymMj9sBQ Pokud nepůjde, třeba na mobilech, tak Vimeo to jistí - https://vimeo.com/242761929

Vloženo: 17.11.2017
    Uskutečněno: 08.09.2017
  • Kanada

Napříč Kanadou v létě 2016 http://www.youtube.com/watch?v=BGc4cvnoAZo V případě že to nepojede mobilních zařízeních, tak: Vimeo

Typ: Dovolená
    Vloženo: 15.11.2016