BMW F 650 GS (2001)

Vloženo 11.5.2012
Aktualizováno 24.5.2012

Zkušenosti po 1. týdnu

Vloženo: 24.05.2012, Uskutečněno: 24.05.2012, Zhlédnuto: 2x

Takže, z GSa jsem od soboty do čtvrtka nesesedl, dneska jsem si musel dát volno a na zítra už plánuju další výlet, kolem Hořic po zatáčkách, takže k prozatimním cca 700km přibudou další. Zatím jsem maximálně spokojený, motorka se ovládá sama, několikrát jsem se dostal i na nezpevněnou cestu nebo hodně děravou a v tu chvíli jsem si hověl, že jsem koupil zrovna GSo. Vysoký posez je naprosto dokonalý pro rozhled po krajině, když pod váma bublá Rotaxák u ktrého jsem se po dvou měřeních dostal na 4l/100 při kombinované jízdě jak po dálnici, jedničkách i zatáčkovitýma cestičkama Orlických hor...jako bonus k již tak skvělému stroji, není co dodat.
Co se týče údržby, plánuju výměnu oleje, jinak vše po koupi v dobrém stavu. Narazil jsem pouze na problém s kontrolou oleje, u mého modelu 2001 se olej kontroluje přes okénko u dolévací nádržky. Olej má být na tečce uprostřed po zahřátí a u mě je hladina až po vrch okénka, snad už to do víkendové výměny oleje vydrží.
Jinak pneumatiky Mitas E-07 drží velice dobře, v dešti jsem jel obezřetně, takže jsem se do prekérky nedostal (a doufám, že ani nedostanu).
Co se týče rychlosti jízdy, nejkomfortnější je rychlost 90-110km/h, poslední dny hodně fouká, takže nad 110 už je vítr dost nepříjemný, jinak myslím, že i motoru nejlíp vyhovuje jízda do 130 z dlouhodobějšího hlediska.
Posléze přidám další dojmy, adios... :)