Honda CBR 125R (2010)

Vlastník fleet.admiral
Vloženo 3.10.2010
Aktualizováno 7.9.2018

Vloženo: 29.06.2011, Uskutečněno: 28.06.2011, Stav tachometru: 521 km, Zhlédnuto: 12x

Měsíc jsem na projížďku neměl prostor, a tak jsem včera chytil příležitost slunečného dne s vyhlídkou, že se počasí má další dny kazit a času zase ubývat. Jelikož Limetka čeká na padáky od Rutana, nechtěl jsem riskovat a po dvou měsících se projela taky dváca. Trasa vedla za babičkou na Osoblažsko, do Opavy jsem zvolil tradiční cestu zadem přes Hlučín a Kravaře.

Jakmile jsem vystrčil nos z domu, nemile mě překvapil poměrně silný vítr. Vzdát jsem se však nechtěl, motorku i sebe jsem nachystal a vyrazil. Po najetí na první otevřený úsek (dálnice) se mi vítr zamlouval čím dál méně, ale odhodlání vydrželo. Cestou mezi vesnicemi už jsem nadával jako špaček - přece jen je malé CBR krátké, úzké, lehké a kapotované, takže silný vítr s ním dost mává a mašina ztrácí stabilitu. Když se k tomu v Malých a Velkých Hošticích přidal neznačený štěrk přes celou komunikaci a dostal jsem i s cebrem slušnou spršku od plechovkářů, koketování s otočkou v Opavě bylo tady. Praní se s větrem mě moc nebavilo, celkem mě začínal bolet zadek. Ale nakonec jsem se jal dobýt původní cíl. Proti větru motorka sice jako kdyby neměla dech, na šestku skoro nejela, ale trojka a čtyřka šla velmi ochotně.

Zpáteční cesta už byla ve větší pohodě. Vítr nefoukal tolik a přímo proti nám, i na šestku se dalo pěkně jet - i když v záběhu a do 7 000 otáček, atakoval jsem 90 km/h. Nechtěl jsem jet znovu po štěrku, zvolil jsem tedy objízdnou trasu Opava-Štítina-Háj ve Slezsku-Dolní Benešov a v Opavě u OMV natankoval, protože rafička palivoměru byla na 1/4. Dobral jsem Carreru 100 do plné, ovšem podle stojanu to bylo 3,94 litru. Ukazatel stavu paliva tedy není na hondě z nejpřesnějších.

Celkem ujeto 196 km, v sedle jsem strávil 4 hodiny. Užít jsem si to moc neužil, ale na druhé straně jsem rád, že jsem vyjel a také se v pořádku vrátil.

• Prodej

CBR prodána, respektive vyměněna za PCX 2017 na druhou stranu republiky mladé začínající motorkářce. Snad ji bude užívat více než my. Před prodejem ještě nová STK, samozřejmě bez závad. PCX ale nevyužijeme, takže taky za

Typ: Prodej
    Vloženo: 07.09.2018
    Uskutečněno: 06.09.2018
  • Nová baterie

Tak i na hondě vydržela baterka jen 3 roky. Jako náhradu jsem vybral vartu (Varta Powersports AGM), protože oproti originální yuase stojí třetinu. I tak je dražší než baterka do kawy.

Typ: Údržba
    Vloženo: 27.05.2014
    Uskutečněno: 26.05.2014
  • Honda je Honda

Původně jsem chtěl pro letošní první vyjížďku osedlat svou kawu, ale prostě po zimě nenastartovala - čerpadlo zavrnělo, ale baterka už nedala dost síly startéru. A tak jsem to zkusil s CeBRem od přítelkyně. Nastartovala

Vloženo: 21.07.2013
    Uskutečněno: 20.07.2013