Jawa 250 Pérák (1949)

Vlastník MaxMI16
Vloženo 11.3.2010
Aktualizováno 19.4.2010

Vloženo: 26.05.2011, Uskutečněno: 26.05.2011, Zhlédnuto: 5x

Tak jsem zdá se pro letošek dojezdil.Jak jsem psal výše původní klika byla seklá a šla nazpět do hutí.Koupil jsem jinou o které mi prodejce tvrdil že je OK ale víceméně hned po prvním nastartování bylo jasný že to rozhodně nebude pravda.Svojí blbostí (jinak to nelze nazvat) přišla tedy do motoru kde je vše nové stará klika která zvonila až dozvonila.Byl jsem na čarodky u bývalých spolužáků na chatě u Pardubic a cestou domů začala odcházet.Nyní to jde sice nakopnout dokonce to i jede ale když du z nízkých otáček do zátahu tak v tom neuvěřitelně tříská.Nezbývá tedy nic jiného než rozborka repase kliky a zborka.Jelikož se ale věnuji budování vlastního hnízda tak čas bude až zase přes zimu :o( Všechno špatný je ale pro něco dobrý.Zmínil jsem se o svém problému před jednou osobou ze které vypadlo že 250tkovou kliku doma má a navíc nějaké díly na péráka které kdysi dostal a jsou mu k ničemu takže mě pověnuje - jestli to klapne tak budu mít kloudnou nádrž která půjde nachromovat a ještě nějaký drobnosti k tomu.No uvidíme ...
5.6.2012 - tak díly jsem nějaké dostal. Kromě slibované nádrže "národní podnik" a kliky která potřebuje bohužel taky GO se našli kartery FJ s kontaktnicí zařazených kvaltů, díly do převodovky které jsou pravděpodobně z 353 stejně jako válec s hlavou = lepší než drátem do voka.Ve finále z toho nějakej motor zbastlit pude ale to až za dlouhých zimních večerů - neslyšel jsem to už někde ?? Abych se dostal k jádru pudla motor jsem přes zimu neopravil - díky stavebním činnostem nebyl čas.No a jelikož mě láká první ročník pérák srazu "VALAŠSKÉ KOTÁRY" na který jsem lákán zakoupil jsem na aukru celý motor kterému chybí šajtrklacek a vzduchový filtr což je banalita.Jeho stav je mi však jinak velkou neznámou-prostě jsem to riskl (zatuhlý není to vím).Motor ale bohužel momentálně leží u kamaráda koudek od Brna který mi ho měl přivézt (příležitost měl) ale k tomu zatím nedošlo bo se na mě vy...kašlal.Uvidíme kdy se mi ho podaří dostat domů a odzkoušet.Pokud to bude vrčet a bude u mě vzbuzovat i lehkou důvěru a k tomu se mi podaří sehnat podobnýho blázna jako jsem já tak na ten srazík pojedu.Tak co ogaři kdo do toho pude semnou???25.6.2012 tak motor už je doma a byla to dokonalá past.Jeho stav dokládá řetězové kolečko a zbytek je na tom naprosto stejně.Výsledek je tedy takový že mám doma rozebraný 3 péráčí motory ale ani jeden funkční.

• Výlet nejen na Kristýnu

Nazdar péráčníci i ostatní vyznavači jedné stopy. Rok s rokem se sešel a už od února se vědělo že tradiční PÉRÁK sraz na Valašsku letos nebude - snad až v 2023. No já ten sraz beru jako takovou malou dovolenou na ktero

Vloženo: 11.08.2022
    Uskutečněno: 23.07.2022
  • Sraz PÉRÁKŮ Královec 2021

Ahoj. Pérák sraz 2021 začal prakticky už někdy po vánocích. To se ozval Pepa že mladej už má vůdčí list a tak by rád naplánoval a vedl naší bandu na sraz. No já byl jednoznačně pro neboť konečně si jen povezu zádel, bud

Typ: Sraz
    Vloženo: 26.07.2021
    Uskutečněno: 26.07.2021
  • Sraz PÉRÁKŮ Královec 2020

Ahoj. Sice z obrovským spožděním ale přece přidám nějaké to info o srazu PÉRÁK2020. Skoro již tradičně jsem byl vmanipulován do plánovače trasy přesunu na sraz. Někteří se tomu plánování vyhýbají jak čert kříži a jiné t

Typ: Sraz
    Vloženo: 08.01.2021