Honda CB 600S Hornet (2002)

Vlastník LukynF.
Vloženo 1.7.2010
Aktualizováno 28.5.2012

Vloženo: 24.04.2011, Uskutečněno: 23.04.2011, Stav tachometru: 34474 km, Zhlédnuto: 3x

Už během pátku sem se domluvil s SVSkritkem na odvážně a netradičně (pro mne (zatím)) vyhlížející vyjížďku směrem k vyhlášeným zatáčkám za Železným Brodem.
50°38'53.4"N, 15°15'19.415"E

Za krásného, sluncem naplněného rána sem v 8:40 vyrazil na sraz u autokempu Rozkoš. Provoz a vůbec všechno v pohodě jen sem byl zvědavej a "dopravně-bezpečnostní-akce" švestek (ale o tom na konci).
Následně jsme vyrazili směr Hořice po mnou neznámé cestě přes Choustníkovo Hradiště, Dvůr Králové, Miletín. Cestu sme stihli až překvapivě rychle a to na mne musel SVSkritek čekat, protože sem cestu spíš tušil na tom klikatém a místy dost nepřehledném terénu.

V Hořicích jsme chvilku lovili správný nájezd k Benzině, ale povedlo se a po chvilce jsme vyrazili směr Semily a Železný brod.

Ze začátku sem se držel dost vzádu, ale postupěm času sem jel třetí ze čtyř a dost sem se divil, že asi RSV a R1 mi při výjezdech z obce tak moc neujíždějí. No pravda, že oni jen lehce otočili heftem a jely - kdežto já tam musel kopnout o rychlost níže a až pak za nima upalovat.
Tenhle přesun byl velmi zajímavej hlavně když už se přijelo k horám a klesání střídalo stoupání s většinou kvalitním povrchem prostým bordelu po zimě.

Pokud se nepletu, tak kousek před polednem dorazila naše "kolona" k výše zmíněné benzince. Dali sem pauzu, pokecali a šlo se jezdit.
Zvykání na neznámý profil cesty a zatáček dalo zarat, ale vše v pohodě a postupně sem "lítal" na můj vkus velmi svižně a to mě bavilo, těšilo a tak dále. ))
Ač sem místy škrtal slidery a ze začátku bojoval s některými zatáčkami, dosti utaženými - vše nakonec bylo absolutně v pohodě a lítali jsme po těch cca. pěti kilometrech s přestávkami asi tři a půl hodiny.
Poté už ledas kdo z nás začal cítit, že už máme dost dneska odjeto a pořešili jsme rozpuštění našeho "mkro-srázku". SVSkritek si půjčil RSV a jelo se na Tanvald. Tam proběhlo další "drolení" skupiny a já s SVSkritkem jsme vyrrazili pomalu Tanvaldem a hledali kde se najíst.

V restauraci jsme pořešili kudy tudy na Trauč a následně vyrazili přes vrcholky osiřelých ski areálu Jizerských hor (kde výhledy a také to stoupání nahoru bralo dech) směrem na Vrchlabí, Hostinné a Trutnov.
Následně jsme to vzali směrem na Jaroměř přes Výšinku a pak už to bylo jen kousek do Skalice, kde jsme se s SVSkritkem rozloučili a já pádil směrem na Náchod.

Nedalo mi to a ještě sem si prostě musel zkusit Petrovický zatáčky potom co sem u Brodu najezdil/natrénoval. A musím říci slovy klasika "a vono to drží" - tedy ačkoliv sem byl za celý den dost vylítanej, tak po přesunu z Jaroměře sem si docela odpočnul a následně vzal Petrovický zatáčky takovým stylem, že sem jen nechápal, když sem se pak následně už přibližoval Náchodu v tempu pomalém. Opravdu je to znát. A hodně znát to ježdění za dvě, za tři (místy za čtyři), ale vždy ve vysokých točkách, bylo znát i na spotřebě kdy sem čekal konec obsahu nádrže kolem 240km a ono 210km a byl sem rád, že sem to docukal k benzince.

A před celkovým zhodnocením dne a tak si ještě dovolím poznámku o "dopravně-bezpečnostní akci" švestek jíž strašili v médiích i pořád straší. Vím - byla teprve sobota, ale ani na jindy častých lokacích včetně právě Železného Brodu (kde prý bývají víc než často) po bengách "ani vidu, ani slechu" (vyjma jednoho policajta v Oktávce co si na Benzinu přijel pokecat s některým známým a "civilní" Oktávky s radarem jenž úsek pár krát projela). Zajímavé.

Celkově hodnotím dnešek jako výbornou zkušenost, skvělou projižďku, kdy sem během jednoho dne zkusil na Sršni skoro vše co umí (například kromě padání - naštěstí), potkal fajnové lidi a natočil zatím nejvíce kiláků. Plus přidal věci co sem se naučil ať ohledně ježdění obecně či chování Sršně když se přidrží "pod krkem" (ehm - chtělo by to progresivní přužiny a jinou kapalinu do vidlí) a to nemluvím o tom, že Sršen jako celek za dnešek dostal zabrat jako ještě nikdy v rukách mých.

Já jen doufám, že akcí takto povedených s tak fajn lidma a vybraným počasím bude jen přibývat.

A nakonec - pánové ať to jezdí, ať se daří, díky a snad někdy příště !!! (už se těším !)

PS: Zjistil sem ještě dvě věci - jak už sem psal, chtělo by to tvrdší přední vidle a druhak asi přepákování či nevím, ale dneska sem si párkrát škrtal o botu a to sem byl z jízdní pozici zmačkanej co to šlo - uvidíme ... ))

PPS: A poprvé v životě sem viděl a hlavně slyšel krasný café-racer od Benelli - velmi luxusní záležitost - do zlatého odstínu měl i espézetku

brabenecz (0) napsal 24.04.2011 v 22:30

Jj, bylo to fajn

Příbor (0) napsal 24.04.2011 v 11:33

no sakra to je popis sem zvědavej až dáme Petrovický, nebo něco dál, jakej budeš mí náskok jakorát co píšeš, asi bych ty petrovice taky neustál po tom celym dni

SVSkritek (0) napsal 24.04.2011 v 09:01

Hezky popsane . Tak to jses dobrej ze jsi jel do Petrovic ja byl poslednich 50 km tak unavenej ze bych nejradsi jel podle predpisu . K tomu prepakovani. Na tom RSV bylo ale asi bys tam nedal nohu. Kolena byly hrozne vysoko. Ja bych si na to zvykl ale pro normalni lidi na nejaky cestovani mi to moc neprislo. Ja botou prakticky neskrtal. Jen asi dvakrat tak jsem si stoupl uplne na spicky a bylo to OK.

• Zbytek roku 2011 a první otáčky 2012

Zdravím opět po čase všechny přítomné, rád bych tu shrnul zbytek roku 2011, od svého posledního příspěvku do aktuálního času, tedy před začátkem sezóny 2012. Bohužel sem minulý rok měl v druhé jeho půlce tak nabite

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 05.03.2012
    Uskutečněno: 26.02.2012
  • Srní - 11. - 13.05.2011

Minulý týden mělo naše oddělení v práci výjezdní zasedání v ráji Šumavském. Chopil sem se tedy možnosti a předpovědi od yr.no a určil si, že pojědu na moto a hlavně, že to bude paráda, neboť počasí přálo. V úterý več

Vloženo: 19.05.2011
    Uskutečněno: 11.05.2011
  • Výměna vzduchového filtru

Když sem asi před mesícem řešil výměnu oleje a při té přiležitosti zjistil, že by výměna vzduchové filtru nebyla na škodu, rozhodl sem se, že je to třeba už opravdu provést. Prolezl sem několik obchodů, jak fyzicky, t

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 19.05.2011