Jawa 50/23 Mustang (2008)

Vlastník Zar
Vloženo 17.4.2008
Aktualizováno 28.12.2015

Mistrovství České republiky v Custom Bike Building 2011

Vloženo: 19.03.2011, Uskutečněno: 19.03.2011, Zhlédnuto: 25x

Asi jeden měsíc před akcí, Mistrovství České republiky v Custom Bike Building 2011, který se konal 3.-6.3. 2011 na pražském výstavišti v Holešovicích, jsem se stále rozhodoval, zda se přihlásit či nikoli .
V tomto období stále probíhaly úpravy a čas mě silně tlačil. Týden před posledním možným termínem odevzdání přihlášky jsem stále váhal, ovšem nakonec jsem si řekl, že když už to je v cajku, byla by zřejmě škoda, aby to stálo jen doma …nuže proběhlo přihlášení a mohu říci, že jsem měl veliké problémy i s odesláním pouhé přihlášky :D Nakonec vše dopadlo na výbornou díky ochotnosti pořadatelů. Ovšem další zvrat nastal v tom, že vůz, kterým měl být soutěžní motocykl odvezen, se 4 dny před odvozem na soutěž (2.3 2011) porouchal ! ...
Následující den padlo 200,- na obvolání všech možných známých a přátel, abych zajistil odvoz. S tím mi nakonec pomohl Příbor (Vlek) a Béza (OPL vectra). Den odvozu jsem doladil malé drobnosti jakožto zaleštění hliníku a duralových komponentů a jelo se. Po cca 1.5 km jsme téměř sbírali motocykl ze silnice z důvodů kvality cest a špatného přikurtování.

Cesta probíhala bez větších problémů až na místo. Jak jsem podotkl mým přátelům: "Vsadim se, že všichni tam budou mít Transit či Transporter nebo vlek s přístřeškem." Nedopadlo to jinak. Na parkovišti mraky vozů s motocykly a všude přítmí. Jen my jsme excelovali s motorkou obalenou igelitem :D Při odvozu na místo, nám to málem spadlo a to jsme na jednoho "pincka" byli 3 :D se slovy kolemjdoucích "Nepotřebujete pomoct? " Jsem odvětil "Né je nás tady na to dost :D " po sejmutí motocyklu jsem byl rád za výhodu strech folie na pneumatikách, jelikož se mi prach nepřilepil na čistá kola. Při cestě k vjezdovým vratům výstaviště jsem zaslechl: "Ty krávo ! .. Čum na To! Čum !", což nebudu zapírat - potěší ...
Dále proběhla přejímka a focení do přihlášek. Již ten den motocykl vzbudil, pro mne, neočekávaný zájem. Vystavovatelé, kteří dorazily odložily Svá díla a cestou k přejímce se zastavovali podívat se na to "monstrum" ... Skončila přejímka a jelo se už s větším klidem domů
Zatím co jsem čekal na opravu vozu a nesháněl další odvoz nastaly komplikace. Vůz do soboty 5.3 nebude k dispozici, tudíž dalších 200,- provolaných. Zde se osvědčil znovu můj věrný kamarád Příbor s téměř jeho vlekem :D a otec přítelkyně, který byl ochoten zapůjčit vozidlo až do neděle.
Na poslední chvíli vše padlo a to i včetně navigace. Kolem 11 hodiny ranní se vyráželo zatím s prázdnou. Kolem 14hodiny před námi byla Praha! Sobota ve špičce ? s vlekem ? A s navigací bez aktualizace? Snad už nikdy!
V tu dobu se mi ozýval můj další kamarád Pája, který mě informoval o stavu dění a to slovy: "Vole, kde seš?! Stojí Ti kolem toho asi 50 lidí, tak jim k tomu pojď něco říct." Odvětil jsem "Trčim v koloně!“ „Vidim to tak na 30minut.“ Nuže nejbližší parkoviště bylo asi 1,5km daleko, takže v celku i pěkná procházka.
Na výstavišti již čekal můj kamarád Příbor. Uběhlo pár hodin a padla 18 hodina a vyhlášení! První kategorie vyhlášení Tuzemák. Čili má.
S myšlenkou posledního místa jsem čekal a ? ... Nikoli Bramborové místo jsem odmítal a v tu chvíli bych si přál radši poslední post. Také ne. Pohár by měl být doma! Mezitím si ze mě Příbor dělal srandu: "Vole Tě stihli ještě diskvalifikovat?!" 3.místo taktéž obsazeno. S údivem jsem očekával druhý post.
Potom, co jsem si vyslechl od pořadatele mi bylo jasné, že to o kom mluví zřejmě já nebudu.
A poté to přišlo ... "A vítězem je Ten v koho jsme doufal a také doufám, že mi to někdy půjčí! " Ano zaznělo mé jméno a já byl opravdu Šťastný! Několik reklamních předmětů, několik polibků a je to doma!

S velice příjemným pocitem jsme se odebral z podia. Probíhala další vyhlášení a já byl stále jakoby v "tranzu".V tom ke mě přišel jeden z oceněných a osobně mi poblahopřál. Byl to velice krásný pocit od Někoho, kdo se zabývá Tím, v co já mohu zatím jen doufat. Na závěrečném rautu jsme se moc neohřáli a byl čas se dostat na "noclehárnu" za kterou znovu musím poděkovat Příboroj .
Poslední den - ODVOZ!
Bohužel Přibi musel odjet, jelikož toho sám měl spoustu. Nuže se svou přítelkyní jsem vyčkal až do následné 17-té hodiny podvečer. Se slovy: "Potřeboval bych si vyzvednout motorku." mě přijal pořadatel. Poté co mu došlo, že jsem vlastníkem motocyklu - dle přijímacích papíru doslovně: "JAWA MUSTANG TURBO!!!" si mě vzal bokem. Říkal jsme si v duchu: „Co se děje?“ Nakonec z něj vylezlo to, že mě opravdu vítězství přál, a že by se na motocyklu rád svezl a něco o něm i napsal. Dodal také, že by motocykl měl být již nafocen fotografem a možná i s nějakou tou slečnou, což mě velice potěšilo.
Nuže, motocykl se už vezl k vleku. Poprosil jsem dva nedaleko stojící motorkáře, nakládající zrovna svůj motocykl o pomoc. Z jednoho z nenadání vyhrklo " Já ! Já chci! " což mě opravdu pobavilo. Tudíž jsme prohodili jsme to slovíčko a začal jsem "igelitovat" :D
Z nenadání zastavilo velké auto, z něho vystoupila známá tvář (sok mé kategorie) se slovy: "Pořádně to zabal, aby Ti to neulítlo." Poté opouštěl místo mého pobytu. Nevím zda šlo jen o žert nebo ironickou poznámku, ale to už se zřejmě nedozvím.
Při odjíždění (ještě v koloně) mě někdo klepe na okno. Okamžitě "švihadluji" postraní okénko a přijímám další gratulaci se slovy, že ho asi znám z Motorkářů, že pročítal některá má diskutovaná fóra o tomto stroji. Řekl mi i přezdívku, ale bohužel si ji nepamatuji. Nastalo opuštění výstaviště. Myslel jsem,že jeho opuštění mě oprostí od problémů. NIKOLI!
Ach, jak je v Praze! :D Provoz a veselá navigace, do toho uvolněný motocykl na jakémsi mostě z kostek. Okamžitě vybíhám a kurtuji, modlím, aby to někdo „nesestřelil“ a maximální možnou rychlostí - 15km/hod na tomto povrchu odjíždím.
Velice jsme si oddychl, když jsme opustili hlavní město a již s čistou hlavou jsem dojel až domů, kde mě opět čekal Přibi a pomohl se složením motocyklu.
ZÁVĚREM !
Děkuji Všem, kteří mi jakkoli pomohli na tomto stroji. A děkuji i Těm, v kterých jsem vzbudil výstavní zájem o tento mnou preferovaný "produkt".

Zar (0) napsal 20.11.2011 v 16:17

Díky chlapy

jakattara (9) napsal 20.11.2011 v 13:11

Gratuluji pane. Čoveče, já uplně zaponěl sledovat tvou práci ;)

Čočik (0) napsal 02.07.2011 v 17:36

Super čtení Krásná práce

Zar (0) napsal 22.03.2011 v 20:46

Text opraven dvěma nezávislími čtenářkami :D

Příbor (0) napsal 20.03.2011 v 14:45

přesně tak to bylo!

• Motonálet Nikolčice 2011

Dne 29-30.7 2011 se Konal Motonálet u obce Nikolčice Dne 29-30.7 2011 se Konal Motonálet u obce Nikolčice (Brno) Již na Euro Bike Festu Již na Euro Bike Festu jsem se zaregistroval a bylo jasné, že na tento sraz se p

Typ: Sraz
    Vloženo: 18.11.2011
    Uskutečněno: 18.11.2011
  • Mistrovství Střední a Východní Evropy v custombike buil

Mistrovství Střední a Východní Evropy v custom bike buldingu Po netu jsem zjistil, že se tato akce koná a byl jsem připraven, že na ní 100% pojedu. Pak jsem se ovšem dozvěděl, že postupuje pouze prvních 5, ovšem za

Vloženo: 03.07.2011
    Uskutečněno: 03.07.2011
  • Dokončení GO a uprav na turbu

Necelý týden před Eurobike festem jsem dokončil mé dílo ;-) Turbo je po kompletní GO ,dekarbonizované vyčistěné a hlavně UPRAVENÉ. Ložiska speciální jehlová a tudíž mi odpadá mazání tlakové a stačí nynější v olejové lá

Vloženo: 13.05.2011
    Uskutečněno: 13.05.2011