Ducati 848 (2008)

Vlastník Mr.Ducin848
Vloženo 9.5.2008
Aktualizováno 23.3.2013

Vloženo: 13.06.2010, Uskutečněno: 06.06.2010, Stav tachometru: 11264 km, Zhlédnuto: 6x

Po rozpačitém prvním dni vyrážím na trať a již stabilně zajíždím časy pod 2:36, dokonce jsem se o pár setin zlepšil. Vedle mě byl nějaký německý pár, který mi již včera půjčil krém po opalování, který jsem zapomněl a záda si spáli. A tak se dáváme do řeči, kdy se ptá, jak jezdím a nakonec ukazuje, kde se dá hodně vydělat. Na plánku mi ukáže kudy jet. A tak vyrážím do druhé jízdy, a opravdu funguje to, a já zrychluji o dalších 2,5 vteřinky na 2:33.884 a v další jízdě se dokonce dostávám na 2:31:513. No to už je jen kousek abych se dostal k času, co jsem si dal za cíl. To už ale budu muset zajet v závodě.
ZÁVOD:
Na start se postavilo 13 jezdců, kde všichni jeli na Suzuki GSXR 750 a jeden na KTM a 2 Aprilie. Tak si říkám, že to nebude tak jednoduché a dle časů si dávám za cíl dojet alespoň do 10 místa. Start se mi povedl a držím si svojí pozici první horizont dobrý, a přichází druhý, kde držím plyn co nejdéle a první chyba, a dostávám se na konec pole. Nic soustředím se a hned v další zatáčce předjíždím dva najednou na brzdy, a v dalším vracáku si ho najíždím jinak a na výjezdu jsem zpět na 10 místě, další kola se postupně prokousávám jezdci před sebou, co se mi daří a až jsem na 7 místě, jezdec přede mnou na KTM už byl, ale daleko a dojet se mi ho nepodařilo. V 7 kole se kolem mě na 2 horizontu přežene Suzuki a krásně mě vezme vnitřkem. Do vracáku se držím za ním, následuje levá a pravá na plný plyn, kde jsem těsně za ním, zkouším ho dát na brzdy, ale do pravého vracáku se mi to nedaří a tak najíždím levý vracák tak jak radil Michal Fila a na výjezdu ho předjíždím další horizont tvrdě na brzdy, hezky si hlídám defenzivní stopu, aby mi to tam nešoup a blížím se přes pravou a levou na poslední horizont, v krku mám úplně sucho ale držím plný plyn, lehce se mi zvedá přední kolo, ale pořád držím, nakonec jsem šel i později na brzdy abych mu nedal šanci a i poslední zatáčku se mi daří ho udržet za sebou. Nakonec jsem svoje 7 místo udržel a další pohárek mám doma. I když v naší kategorii brali pohárky všichni, ale přeci jen je to za 7 místo. Nakonec jsem si zajel best čas 2:29.771 a vlastně všechny kola jsem jel v rozsahu 1 vteřiny jen 6 kolo jsem zajel nejhorší čas 2:31.511.
Další přišli na řadu kluci a jejich druhý závod. Martin startoval z 2 místa a David z 12. Po startu si Martin udržel svojí pozici a na 1 horizontu již byl první, během chvilky si vytvořil krásný náskok a jel opravdu super. David taky dobře odstartoval a pohyboval se kolem 9 místa, jel super. A pak přišla Martinova nečekaná chyba a ve 3 vracáku jede rovně do kačírku. Tak hezky měl ten závod rozjetý. Zajel hodně daleko, a i motorka mu spadla, ale je to bojovník, a vyjel s velikou ztrátou zpět na trať, nakonec ještě dotáhnul 3 jezdce, ale na víc už to nestačilo. David se prokousal přes pár jezdců a nakonec skončil na 8 místě. Abych nezapomněl Martin si z prvního závodu, který byl více nabitý odvezl, také pohárek za 8 místo. Po dojetí závodu, jsem již neměl ani sílu, si ještě jít zajezdit a tak jsem si sbalil, naložil motorku, ještě chvilku poklábosil a vyrazil domů. Cesta už byla úmorná a ke konci, když jsem si říkal, že budu v do 22 doma, D1 nezklamala a trčel jsem v zácpě už od sjezdu na Benešov. Ještě že jsem měl 2 den volno, jelikož jsem se přesouval do Mostu na úterní Dvouval den.

• Příprava na pády

Po loňské zkušenosti, jsem laboroval a scháněl pomoc, kterou jsem nakonec našl v podání pomocné ruky Douchy, aby mi při případném pádu zhasnul motor. Jelikož Ducati snad jako jendiná pádové čidlo nemá. V mostě mi Douchi

Vloženo: 07.04.2011
    Uskutečněno: 07.04.2011
    Tachometr: 11931km
  • První ježděni Pirelli Day Most - IV Racing

Tak konečně přišel po 8 měsících den, kdy se zase chystám na okruh. Už jsem se nemohl dočkat a díky školení na licenci vyrážím do Mostu v sobotu po třetí hodině. Na okruh dorážím kolem pátý hodiny, a jelikož nevím, kde z

Vloženo: 07.04.2011
    Uskutečněno: 07.04.2011
    Tachometr: 11930km
  • Kompletace v MOTOROBERT Brandýsek

Byl nejvyšší čas na to zkompletovat zase mého miláčka. Po domluvě s Robertem, to padlo na tento víkend. Dovezl jsem do dílny zbytek dílů, kde již čekal připravený motor. Při pohedu na tři místa, kde byl rám, pak krabice

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 24.01.2011