Yuki CSR 250 (2010)

Vlastník MCoufield
Vloženo 22.4.2010
Aktualizováno 2.5.2016

Vloženo: 23.04.2010, Uskutečněno: 25.03.2010, Zhlédnuto: 5x

Tak jsem se jednoho krásného dne vypravil do Yuki průhonice se na ní mrknout. S menšími obtížemi (asi 3x mi to chcíplo:O) jsem se po velmi dlouhé době rozjel na motorce (rozuměj - naposled jawa 350 v autoškole s instruktorem vzadu). No co si budem nalhávat, opravdu zatím není v mých silách pozna zdali to jede dobře či špatně, prostě jede a na vyšší rychlost jsem si stejně netroufl (trochu problém byl i se na silnici otočit). Sedělo se dole pohodlně, manipulace také není zlá, co víc bych měl vyzkoušet? Prodejce solidní - dá se s ním normálně bavit, i ochota tam je. Z tohoto pohledu není co vytknout. Dobrá tedy, objednám jí, už bych chtěl začít jezdit (v tu dobu bylo celkem teplo - počátek března 2010). Stačí jen sepsat objednávku, zaplatit zálohu 5000 kč a můžu čekat. Dovozce slibuje připravení (rozuměj - sestavení) a předání motorky do týdne (objednávám v sobotu) ale prý by se to dalo i uspíšit. Říkám že fajn, do čtvrtka by to bylo super.
Další věc - oblečení - co vlastně budu potřebovat? Moto je slabá a nijak extra rychlá takže bude stačit něco lehčího, zase na druhou stranu věřím, že i na skůtru se člověk může pěkně zlískat bez motooblečení či chráničů. A taky, dám 50 000 Kč za moto a na výbavě šetřit? To asi raději něco koupit než se pak sedřít či jinak dojezdit. Dobrá, za 10 000 - 15 000 Kč se dá něco rozumného sehnat. A hlavně jde i o image (tedy podle mě) přece jenom motorkářské hadry vypadají pěkně (většinou). Po dalším hledání mé kroky nakonec směřují do projedny bike-in (dovozce DE značky luis), kde jsem si vyhlédl pěknou koženou budnu a kožené kalhoty (celkem 8 000 Kč). Nakonec zde kupuji i hlemu (píšou Carbon-fibre, Kevlar ve slevě 2 800 Kč), není zlá (jen já debil z oškrábal tu vrstvu proti zamlžení). Rukavice kupuji v Lidlu (asi blbá investice, ale o tom až dále). Už nemám moc peněz, boty později..
Ve středu mi pan prodejce volá, že je moto připravena k převzetí. Ve čtvrtek po práci se tedy vydávám s již připravenou výstrojí moto odvézt. Motorka je připravena (s 2 l benzinu) a jde se podepisovat. Vše OK - dostanu techničák, převozní značku, fakturu, servisní knížku. Pán mi vysvětlí a ukáže co a jak, moto prohlídnu a hle - od různých názoru z internetu přistupuji k čínskému stroji s nedůvěrou co kde jaký šroubek bude povolený či úplně chybět, co bude prasklé, co hned odpadne, co bude šišaté atd. Ale vše se zdá v pořádku (radost), vše na svém místě. Nic nikde podezřele nevisí, šroubky vypadají dotaženě, motorka se leskne. Tak jedem.
Popravdě měl jsem z té cesty domu (cca 40 km od Průhonic směr Beroun) docela hrůzu - nic extra jsem si od Chinese moto nesliboval a čekal jsem, že třeba někde zastavim nebo to chcípne a už nenastartuje a budu v p... Ale vše OK, jedu pomalinku, párkrát mi to chcípne ale znovu nastartuji, na křižovatce ve Zbraslavi za plného provozu mám celkem problém dostat se z vedlejší ale to vše je vinou mého řidičského umění (rozumněj - neumění) než vada motorky. Domu nakonec v klídku (možná trochu v křeči) a pomalinku (jedu do 40 - 50 km/h - dle instrukcí se má zajíždět motor) dojedu, uf.
Zde bych si dovolil skončit a dále pokračovat v deníku. Shrnuto a podtrženo: obednání, koupě a odvoz motorky zatím bez jediného problému.

• Krušné hory, Karlovarsko..

První delší jarní vyjížďka, směr Ostrov, Jáchymov, Boží dar, Vejprty, Chomutov, Most.. Celkem ve vyšších polohách ještě zima musím říct. Druhý den kolem KV, už tepleji, ale stále to není úplně ono. V Krušných horách skor

Vloženo: 12.04.2011
    Uskutečněno: 09.04.2011
  • Morava

Ostrava, Opava a podobné zapadákovy. Toš příroda je tam celkem pěkná, ale ta města žádný zázrak:O(

Vloženo: 29.07.2010
    Uskutečněno: 10.07.2010
  • Most, Decin, C.Lipa

Moc pěkná silnice z Č. Lípy na Děčín.

Vloženo: 26.07.2010
    Uskutečněno: 26.06.2010