Kawasaki Z 1000 (2010)

Vlastník Cmelak007
Vloženo 31.12.2009
Aktualizováno 11.4.2010

Vloženo: 26.01.2010, Uskutečněno: 03.07.2010, Zhlédnuto: 5x

V létě bych se rád s kámošem Radkem a Tomášem podíval do Norska. Jelikož si novou mašinu kupovat z nebudu (důvody - viz info o motocyklu), mám zde alespoň místo pro plánování cesty.
Radek pojede na Buellu XB12S a Tomáš na Moto Guzzi Breva, jestli jsem ji dobře rozpoznal.

Trasa byla zatím naplánována zhruba takto: Praha – Copenhagen – Oslo - Strand, kde je skála Preikestolen, tzv. Kazatelna. (viz foto).
Ta by měla být konečným bodem cesty, odkud bychom se měli vydat zpět. Průjezdy a trasa se samozřejmě ještě budou dolaďovat. První den (sobota) bychom rádi dojeli až k moři, což je cca 700km.

Termín je naplánován na 4. – 15. 8. 2010 a najet bychom měli cca 4000km.

27.1.2010 Tak jsem se díval na to, kudy se dostat do Dánska. Dá se jet i po souši, ale je to celkem zajížďka. Další možnost je plavba trajektem Rostock-Gedser (Německo-Dánsko), což se jeví, jako celkem rozumná volba. Na osobu+motocykl vyjde jedna cesta na 57 € (107 € zpáteční). My asi využijeme jednosměrnou jízdenku, zpátky se zřejme budeme vracet po souši a slušně tak projedeme Dánsko.

Cestou za Oslem bychom se mohli stavit v hornickém muzeu ve městě Kongsberg a pak v Heddalu, kde je krásný dřevěný kostel (viz foto).

Zajímavá by mohla být také návštěva ostrova Hakoy, místa, kde byla potopena německá bitevní loď třídy Tirpitz. Dodnes je zde muzeum, připomínající tuto událost. Více informací o této lodi naleznete např. na Wikipedii nebo zde.

Dozvěděl jsem se, že budu potřebovat reflexivní vestu (mimochodem od r. 2011 bude povinná i u nás. Půjdo do této (viz obrázek níže).

• Louis nepromokavý válec

Tak jsme si s přítelkyní udělali radůstku a koupili si nepromokavý válec na zadní sedlo, příp. na kufr. Je od firmy Louis a dá se koupit za neuvěřitelných 215 Kč v Bikerscrown a vypadá opravdu nepromokavě. PVC, ze kteréh

Typ: Koupě
    Vloženo: 31.01.2010
    Uskutečněno: 31.01.2010
  • Doplňky

Tak jsem surfoval po německých stránkách Kawasaki a ty, na rozdíl od těch českých, již uvádí příslušenství pro novou Z1000. Některé je prozatím ještě ve stádiu vývoje, ale je dobré vědět, že bude existovat a jak bude vyp

Vloženo: 29.01.2010
    Uskutečněno: 29.01.2010
  • Kacířská myšlenka

Musím přiznat, že nový Zed mi vyrazil dech nejen svým šelmovským vzřením, velikostí a silou motoru a krásnými detaily (bílé sedlo spolujezdce, klín pod motorem, držáky pro spolujezdce…), ale také, a to velmi nemile, svoj

Vloženo: 20.01.2010
    Uskutečněno: 20.01.2010