Yamaha YZF 750 (1996)

Vlastník green
Vloženo 21.11.2009
Aktualizováno 28.3.2012

Vloženo: 21.11.2009, Uskutečněno: 20.11.2009, Stav tachometru: 35772 km, Zhlédnuto: 8x

Tak vytoužená Máša je konečně moje, a já vyrážím odvést si ji domů. Jejích 92 kW a cca 125 koní ve mě budí respekt. Tím spíš že moje Yukina V3 na které jsem jako na poslední dosud jezdil měla kW 10. Navíc jsem si na ní odvyknul řadit, takže o starost navíc.. A totální změna posazu, supersport jsem nejel.. Start, zahřát na sytič - zvuk jako kráva. Superbike se nezapře. Chlapík mi na ní vyjel před vrata ( prý ať si na ní aspoň naposled sjede ), a chlape raď si. cca 30 km před sebou, a jdeme na to. Rozjíždím se, stupačky a řadičku kupodivu nacházím hned. Rychlosti se hází hezky a přesně, oproti mé Jawě 634 snadno napoprvé. Překvapilo mně že není třeba cviku. Rozjezd dobrý, a jedem 2,3,4,5
Největší změna posez, trochu velká helma kterou jsem si vzal na převoz a ležela nevyužitá doma pro strýčka příhodu se mi v zálehu sesouvá do očí, při vzpřímené jízdě nikdy nevadilo. Tréma mně po chvíli opouští, ale i tak jsem hooodně opatrnej a s motkou celkem zápasím. Ne že by bylo něco špatně, ale šourání se šedesátkou nebo 70 se jí nelíbí, přece něco váží a koukám že nízké otáčky nemá moc ráda. Jak ale člověk otočí plynem a dájí trochu papů, ochotně se rozšoupne a těžkopádnost je ta tam. I tak jsem jel předpisově i s ohledem na vadu klapky. Jde přece dnes o to dostat ji domů celou a sebe taky Shrnuto - po pár km už mi posaz problémy nedělal. 2x jsem stavěl abych si seřídil zrcátka, musel jsem se smířit s tím že neuvidím jak na Yukči - s pravým i nalevo a naopak. Náklony jsem si nezkušel ( odvaha zatím nebyla ) v tomhle ročním období a na vlhké silnici.. Při dvojím odbočování jsem měl pocit že mi zadní guma začíná podjíždět - ale je sjetá.. Jinak z ní mám dobrý pocit. Na malý plyn když bylo nutno krokem, dost ztěžka dýchala. Jak člověk potočil plynem jako by se pousmála. Hned to bylo lepší. Velký pozitivum - nedojel jsem zmrzlej, kapota je kapota, vítr odráží hezky. A Öhlins funguje taky skvěle, tlumí hezky jede jak po peřině.. Motor a výkon super, zvuk brutál. Takže shrnuto : už se těším na jaro, až se konečně pořádně seznámíme

• Prodaná

Tak YZF mi již neříká pane. Dnes prodaná do Ostravy. U mě stejně jen stála, byla by jí škoda, po tom co se na ní vše zgenerálkovalo, to nedokončit. Někdo ji pak může mít léta bez investic. Ať slouží

Typ: Prodej
    Vloženo: 28.03.2012
    Uskutečněno: 28.03.2012
  • Konečně je doma

Tak jsem si ji včera konečně přivezl. A dojmy ? Jede to jak kráva.. Uplně jiná motorka než jsem odvezl. Ve spodních otáčkách už není ucukaná, a nedusí se. Nárůst výkonu při otočení plynu ještě brutálnější.. Motor šlape b

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 12.05.2011
    Uskutečněno: 12.05.2011
  • Konééééc !

Tak hotovo, poservisováno, go motoru hotová. Snad už bude vše ok ( musím zaklepat ), ráno jedu pro ni , a na STK. Více po projetí :-)

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 10.05.2011