Jawa 50/21 Pionýr (1973)

Vloženo 5.10.2009
Aktualizováno 24.11.2009

Slovensko

Vloženo: 05.10.2009, Uskutečněno: 21.08.2009, Zhlédnuto: 5x

Neustále mě štvalo, jak se mi každý smál, že s pionýrem nedojedu ani do HB, tak jsem řekl, že dojedu až na Slovensko. Jak jsem řekl tak se stalo, podařilo se mi ani ne ukecat ještě jednoho kamaráda a jelo se. Psal se 18. srpen 2009 9hodin, havlíčkobrodský Schell, dva blázni s obalenými pionýry vyjíždějí směr Hodonín, cesta z prvu poklidná než jsme se dostali na státovku v Měříně tak jsme si užili pár kotárů, pak už jen přes Velmez na Vel. Bíteš kde jsme při zastávce na benzince potkali další lidi na pionýrech a skútrech co se zrovna vraceli z týdenního výletu po Slovensku. V Ivančicích byla zastávka delší pro natankování, holčinám co tam umývaly okna jsme připadali jako zjevení, nu což pokračovalo se dále už jen směr Hodonín, tam jsme dorazili kolem šesté hodiny podvečerní, vyčerpáni jsme dojeli ke hraniční značce kde jsme pořídili vítězné foto pak ještě kolečko v Holíči a jelo se zpět hledat kemp. Po příjemné noci s komáry v kempu na v. n. Nové Mlýny, se ráno vyjelo na okružní jízdu kolem nádrže zpět na Ivančice, po neúspěšném hledání muzea Menšíka došlo na oběd, klidná hodina s nemilým překvapením, začalo pršet. Po změně trasy se jelo na Náměšť n. O., kde bylo předposlední nabrání benzínu a odpočinutí pod střechou benzínky, pak už jen následovala nepřerušovaná jízda na Velmez a pak do Jihlavy, kde se naposledy bral u ICOMu benzín a horké kafe, čerpadlářka nás přivítala opravdu vřelým pohledem, v HB už jsme se jen rozloučili na semaforech a každý jel svou cestou. Sečteno podtrženo, ujeto 433km, projeto +- 8 L. benzínu, oblečení se sušilo dva dny, zážitek k nezaplacení.Jawa 21 na Slovensko