Honda CB 125F (2022)

Komentáře a hodnocení profilu
Nalezeno 10 záznamů

zolik.
zolik. napsal 10.10.22 v 00:01

Ještě doplním, že ač bych upřednostnil klasickou žárovku, tak to LEDkové světlo příjemně široce šajnuje, spolu s dvouvláknovkou v předních blinkrech zvedlých za koutky nahoru to z pozice jezdce za šera a noci vypadá, že se strojek jakoby usmívá..zajímali by mě zkušenosti s tím režimem ECO, plyn není elektronický, takže to bude fungovat jinak než prodlevově, start & stop to také nemá, takže to bude asi skutečně méně krmit a zapalovat s ohledem na nižší progresi výkonové křivky. Jinak doplňky vyjma praktického a ošklivého zadního kufru a rovněž do křidélek nepadnoucích padáků zatím výrobci moc nenabízí (v EU). Pravda, plexi je integrované do horní lakované části kapotáže světla, tudíž to nebude jen o průhledném plastu.
Podzimním jízdám zdar a pokud o ní uvažujete, neváhejte. Sice není pěkná, ale je to lehká globálka za přijatelný obnos, který by mohla sama pomalu vracet.

pajapaja
pajapaja napsal 07.10.22 v 20:45 8b.

puffybodie
puffybodie napsal 03.10.22 v 17:17

twofifty> Nemas poslouchat prodejce, kteri bohuzel az prilis casto vubec nevi co prodavaji (maji to proste jen jako nejakou praci) a uz vubec ne okoli. Kdybych si mel vybirat stroje podle toho jak na tom vypadam, tak jsem nikdy nezkusil nektere ze skvostu

Dzawar
Dzawar napsal 03.10.22 v 08:40 10b.

Na těchto strojích Vám vyjde cestování levněji jak na kole , vím co mluvím a pokud se poladí tlumiče nemáš co řešít . Víc projíš po cestě než utratíš za benzín.

twofifty
twofifty napsal 02.10.22 v 09:18

Také jsem napsal, že se mi na ní sedělo dobře. A jak jsem to tady prošel, tak dlouhánů majitelů je možná polovina, i rekordman se 195. Nakonec ta moje je podobně vysoká, jenom s delším rozvorem. Tak ať slouží k plné spokojenosti.

zolik.
zolik. napsal 01.10.22 v 19:35

Doplním k té velikosti (názor prodejce je dobrý, ale jde spíš o to, jak se člověk cítím sám, ve čtyřiceti už tutově, to je jako se ptát manželky, zda takovou drobnou motorku-nemotorku vůbec doma potřebujeme, že?): díky tomu novému všelijak komentovaném pololavicovému sedlu se nechá sedět jak vpředu "na motarda", tak někde mezi i trochu víc u spolujezdce. Pak je místa samozřejmě opravdu dost i pro vysokokolaneté jedince. Výrobce se snažil nafouknout ergonomii tím zvýšením řidítek a posunem stupaček až dost atypicky vpřed. Ten poslední bod je teoreticky dobrý, ale už to má náběh na "mid controls" -ale bez té sportovně klasické propozici HD 883/1200, takže v sérii zatáček se člověk zvyklý na velké stroje trochu pere s tím, jak přenášet váhu.Do stupaček pak totiž moc přitlačit nejde... Nicméně při zvyku to docela funguje, až na ten dlouhý brzdový pedál, tam se při tomto stylu řízení ani delší chodilo nenatáhne a je třeba posun. Nicméně: v zatáčkách se stejně bez zadní brzdy většina z nás obejde, ne? A obecně třeba z boční siluety je vidět, že se nafoukávalo i v partii nad zadním kolem, aby to vypadalo nebo snad i fungoval pro spolujezdce jako větší cesťák. Na to, že se mi ni nikdy YBR nelíbilo a CG mi vždy připadla se svým OHV skutečně archaická (a přitom se dnes nesežene..), tak toto nové CB-F se vlastně dost povedlo. Samozřejmě nebýt TVS a Bajajů, apod. hmyzích trendů, tak v čistě japonském retru by byla mnohem hezčí.
Ještě poslední věc pro zájemce: před pár měsíci stál obdobný Bajaj 125 u nás 49, teď 69. A kdo ho teď v přímém porovnání za stejné love upřednostní? Totéž keewayky a též benelli BN 125, co se mi opticky relativně líbila, ale principielně: proč chtít pandu? Ano, ten Varez by bylo jiná liga, třeba snad jen později :)

pps2
pps2 napsal 01.10.22 v 15:52 10b.

Výborný, ať slouží!
Tyhle hondí dvácy jsou téměř nesmrtelný kdy údržbu zvládne doma snad každý.

Mám ještě karburátorovou XR v OHV a tam se už nemá vůbec co pokazit a když, je to takový lépe udělaný fichtl na kterém naše generace vyrostla
Jednou dvakrát ročně ani ne litr oleje, namazat občas řetěz a finito.
Na motání okolo komína do 100 km naprosto ideál, polňačku taky dá stejně jako město...

callowsick
callowsick napsal 01.10.22 v 13:26 10b.

Pěkně popsáno
Tyhle motorky budou jezdit i když bude benzin za dvě kila litr

A kdyby někdo spočítal reálnou uhlíkovou stopu od výroby až po šrotiště, věřím že vyjde líp, než elektro...

twofifty
twofifty napsal 30.09.22 v 15:27 10b.

190 cm a tahle Honda, tak nevím. Já se 184 když jsem na ni sednul, tak mi prodejce řekl, že je na mne malá. I když do rukou padla a osobně jsem problém neviděl. Tak ať jezdí v pohodě.
Těch 13 ti asi není.

novis79
novis79 napsal 30.09.22 v 14:52 10b.

Tady ta motorka me tez zaujala prave jedinecnym pomerem cena, vykon, kvalita. Na dívání moc není, což může být přednost. Rekl bych perfektní nenápadný služebník, když od ní právě toto čekáš...