Triumph Scrambler 1200 / XE (2021)

Vlastník Robertek
Vloženo 21.2.2022
Aktualizováno 1.3.2022

Komentáře a hodnocení profilu
Nalezeno 26 záznamů

valivali
valivali napsal 02.06.22 v 13:43 10b.

deset za výběr motorky

Robertek napsal 09.05.22 v 11:54

Jarda350

Jarda350
Jarda350 napsal 09.05.22 v 11:30 10b.

Triny
Triny napsal 28.02.22 v 17:34

: gratuluji, to je velká paráda b

MD625
MD625 napsal 26.02.22 v 10:27 10b.

nádhera,umelecké dílo,motorka která mi dává smysl..A z mého pohledu univerzální stroj.chce to trošku doladit a jezdit. užívej

Doki
Doki napsal 25.02.22 v 13:53 10b.

Nádherný stroj, tiež som po ňom pokukoval ale nemal som nakoniec dostatočné gule si ho kúpiť tak som skončil pri Africa Twin 1100

Pitrz
Pitrz napsal 24.02.22 v 21:26 10b.

Robertek napsal 24.02.22 v 17:50

T601 - ano, ta elektronika mě také zpočátku nedělala šťastným. Ale když se nad tím zamyslíš, podobná technika se používá u aut už velmi dlouho (mluvím o různých čidlech, EFI - když měníš palivovej filtr, dáváš VIF, kontroluješ kabeláž, když máš něco rozebraný..)
A vzhledem k tomu, že je to funbike, který mám na ježdění když to přeženu po republice a jednou za rok do Rakouska, je mi skoro jedno, že mě možná jednou nechá.
Spíš mi vadí ceny dílů - kupovat nový displej tuším za 50 klacků nechceš a jetý zatím nejsou. To trošku z té svobody ukrajuje.
Opic26 - jak jsem psal, musíš se hýbat. To těžiště je prostě vysoko a trochu se s tím do zatáček musíš prát - to není to správné slovo, ale víš, co myslím.
Co se zdvihů týká, tak to řeknu takhle - žehlí to nerovnosti tak dobře (na nejměkčí mód, mám 66kg), že občas ztrácíš pojem o rychlosti. Na ten nejtvrdší a nejvíc “silnice friendly” mód je to úplně jiná motorka. Tvrdá až cejtíš ledviny, přesná, omezuje tě pak jen to hubený kolo vepředu, který začne být ve větších náklonech nervózní a nedá takovou jistotu.
NXram - ten Sršňův bude asi jinak vyladěnej, ale - on má ještě euro 4ku a decat od Zardu. Jednou jsem mu na Messenger psal s prosbou o radu, co dělat s tim chcípáním a on mi takřka hned laskavě odpověděl. Což jsem opravdu nečekal a trochu to změnilo mé mínění o něm.
Jinak díky za hezké, pozitivní komentáře všem!

AdamXTZ
AdamXTZ napsal 24.02.22 v 14:33 10b.

Sekce Doplňky: mluvíš mi z duše

Honza-K
Honza-K napsal 24.02.22 v 11:17 10b.

Nádherná klasická motorka, která designově nikdy nezestárne... Super volba.

T601
T601 napsal 24.02.22 v 11:09 10b.

Napsals to moc hezky, zdá se, že to s tím tvým "vyblbnutím se" bude naprostá pravda . A i když se vším, cos napsal, souhlasím a smekám ... , tak já osobně právě v tomhle vidím důvody, proč jsem do 1200 nešel. A nepůjdu. Asi už na věky zůstanu se starou 9-kulí (bohužel EFI). Elektronika, displeje, hlídátka, kurvítka, výkonu tolik, že se musí uměle srážet... je to nádherná motorka, o tom žádná A zaplať pánbůh za ní, že jde alespoň trochu vlastní cestou. Jenže pro mně osobně z toho až moc čouhá, že to jak Baťa kecky bouchají (slovy Vančury) "hlupáci z rozumu,předstírající vášeň starých časů".

NXram
NXram napsal 24.02.22 v 08:28 10b.

Je to fakt krásná a ovladatelná motorka, takový Pankáč, co jasně všem říká Fuck Off vole
Měl jsem tu možnost a čest se svézt na Sršňovo vyladěném Scrambleru a po přesednutí z SA 1290 to byl fakt skok, ale moc sem si to užil a motorka poslouchá na slovo a je to zážitek
Pochopil jsem proč ji má a proč všechny majitele tak baví
Užívej ji ve zdraví

opic26
opic26 napsal 23.02.22 v 21:53

Pěkně jsi to napsal . Nevím čím to je, zpomalit se mi ještě nechce, ale už 14 dnů očumuju namísto 3 hrnků všechno co jim jede na tomhle twinu. Už jsi zkoušel co poberou zdvihy? Jak je to s tou neochotou předního kola zatočit na asfaltu? (máš tam 21" ne?)
Moc hezký stroj. Ať vás to spolu jen baví!

bruttopyr
bruttopyr napsal 23.02.22 v 20:43 10b.

Triumphu se daří, na co sáhne a tenhle Scrambler je toho důkazem!

Robertek napsal 23.02.22 v 16:34

Ano, omezovač na 184km/h se koná stále.

Spotřeba s katem piánko 4.9, bez katu jsem to ani náhodou nesrazil pod 5.8, čuměl jsem jak puk. Ale zase to jelo jak bestie a pravidelně, i na 4ku a na suchém asfaltu to rozsvěcelo kontrolku trakce. Mě už tento režim prostě nevyhovuje, raději se vozím na krouťáku, originál šel zpátky po sto kilometrech.
Za odkaz děkuju!

Frantisek84
Frantisek84 napsal 23.02.22 v 14:45 10b.

Můžu se zeptat na spotřebu s Decat a bez něj? Díky.

hrabě_Kokeš
hrabě_Kokeš napsal 23.02.22 v 13:51 10b.

Pěkná.
Je tam omezovač na 180 km/h?

ANDYOL
ANDYOL napsal 23.02.22 v 11:55 10b.

paráda ať jezdí

Robertek napsal 23.02.22 v 11:22

Trochu se u těch bezdrátově nabíjecích držáků bojím toho, že budou po prvním dešti po smrti. Přemýšlel jsem o tom a asi bude nejlepší “obyčejný” xholder s klasikou kabelem. Drží suprově a mobil je v případě potřeby hned sundaný.
Ale ten tvůj vypadá celkem vodotěsně - poslal bys mi odkaz?

Angel1
Angel1 napsal 23.02.22 v 11:13 10b.

Krásný stroj . Držák z bezdrátem jsem namontoval v teď v zimě. Vyzkoušeno i na polňačce, super, všechno drží

Jojko
Jojko napsal 23.02.22 v 09:20 10b.

Pro sólo ježdění bych do něj šel. Pro dva jsem vzal Bonneville. O Decat jsem přemýšlel, ale jak čtu, nebudu se tím zabývat. Pro mne je důležitý krouťák ne výkon. A tempomat je hodně návykový. Ať dobře slouží.

Triny
Triny napsal 21.02.22 v 14:56 8b.

Krasavec a hlavně Triumph. Taky jsem ho chtěl, ale rozhodla pro mě malá nádrž. Jinak paráda a ať ti dlouho slouží.

Pemik89
Pemik89 napsal 21.02.22 v 11:38 10b.

Barevná kombinace super nádherný kus železa

Robertek napsal 21.02.22 v 11:06

Jojo, je. Thruxton nebo Speedtwin jsou sice fajn, ale ty motorky jsou pro skoro dvoumetrovýho dlouhána strašně malý. Na běžný ježdění ale budou zcela určitě použitelnější - teda samosebou tam, kde je hezkej asfalt. U nás jsou silnice všude tak rozbitý, že jsem si jinak vybrat ani nemohl.
Co se té elektroniky týká - zvyká se na to až nebezpečně rychle. Trochu mě štve, že pro zrcadlení telefonu se musí dokoupit bluetooth modul, takže stejně raději koupím kvalitní držák s bezdrátovým nabíjením.

MGV7
MGV7 napsal 21.02.22 v 09:32 10b.

Super mašina, ten motor mám v Thruxtonu a i když je tady trochu jinak naladěný, musí to být zážitek. Co se týká těch moderních záležitostí, jako je teplota motoru nebo tempomat, tak to na Thruxtonu není, myslel jsem že Scrambler je na tom podobně.
Fakt pěknej stroj, třeba si ho taky někdy pořídím, ať to jezdí.