BMW R 1250 GS Adventure (2020)

Vlastník scenic74
Vloženo 28.5.2020
Aktualizováno 22.9.2021

Komentáře a hodnocení profilu
Nalezeno 28 záznamů

MichalKimlo napsal 11.10.21 v 07:31

pekne aktualizujes
a Pirelli Scorpion Trail II mam aktualne 11tis a este stale vyzeraju OK.

nemecekj
nemecekj napsal 22.03.21 v 19:42

Mám na Dunlop Trailmax Mission najeto 10tisíc a stále jsou SUPER !

Frenkie65
Frenkie65 napsal 24.02.21 v 19:11 10b.

Ahoj kolego.Dost jsem Ti záviděl .Super moto a recenze gum na zimu je taky fajna.Měl jsem na GSA 3 sady Michelin Anakee tourance a taky dobrý.Takže po 1200 GSA LC si zítra jedu do Ostravy pro 1250 GSA Tripl black.Nemožu dospat jak malý kluk .Snad letos něco najezdíme...Hodně moc hezkých zážitků přeju.

nemecekj
nemecekj napsal 05.07.20 v 05:15 10b.

Na prodejce zapomeň a jen si užívej tu krásu volnosti života!

Danielko
Danielko napsal 01.07.20 v 09:12 10b.

Super

scenic74 napsal 11.06.20 v 08:11

@TransKubaalp
Mrzí ma, že som Ťa nepotešil.
Taká malá rada, keď ich budeš skúšať tak si ich zober aspoň na 1 deň (každú jednu), alebo ideálne na celý víkend aby si ich mohol poriadne otestovať. Ja keď som mal testovačku na BMW (1hod) tak som sa normálne tešil, že si presadnem naspäť na Hondu.
ALE: bolo to tým že na moto bolo továrenské plexi ktoré pre mňa je nízke (som zvyknutý jazdiť s vyklopenou prilbou), nesedeli mi zrkadlá, nič som v nich nevidel a ma to znervózňovalo, riadidlá boli nízko na moju výšku, predajca nastavil ESA na maximum takže som ledva dočiahol na zem, sedadlo nebolo nastavené na mňa, atď. Až keď som si moto prispôsobil na seba, mi sadla ako šerbel na riť.

TransKubaalp
TransKubaalp napsal 10.06.20 v 23:18

To mi zas takovou radost teda neudělalo ale konečně sem slyšel vyjádření majitele, co měl obě dvě mašiny. Ale pořád nejlepší srovnání bude můj zadek a pocit z těhle strojů až si je jednou budu vybírat. Díky za super popis a hodně šťastnějch kilometrů

scenic74 napsal 10.06.20 v 20:59

@TransKubaalp:
Takze mensie porovnanie tychto dvoch skvostov (aj ked zatial mam na BMW nabehane stale malo 1500km).
Motor - Honda má pocitovo sportovejsi, kultivovanejsi motor kedze je to 4 valec a clovek s nou jazdi vo vyssich otackach a boxer ma zas na BMW (nie že by nedokázal lietat ako Honda, vykon na to ma), nuti jazdit tak lezernejsie. Ten motor je iny a tazko sa to porovnava. Vdaka krutaku tam clovek narve 6-ku a kocha sa krajinou kludne aj pri rychlosti 60km/h. Na Honde som musel viac radit, viac jazdit v otackach kedze kardan mi napr na trojke pri 50-ke v meste uz cukal. Takze aj jeden aj druhy motor ma svoje prednosti/silne stranky.

A kedze BMW stale tak trocha setrim a stale sa s tou motorkou zoznamujem si nedovolim na nej tolko ako som si dovoloval na Honde. Ale verim tomu ze to pride

Podvozok - Tak toto je kapitola sama o sebe. Kym Honda krasne drzi stopu na kvalitnom asfalte a da sa klopit asi az po stupacky (mne to strach nikdy nedovolil), akonahle clovek zabludi na horsie cesty (co u nas na SK a aj v CR zas nie je az taky problem) tak ten podvozok uskakuje v zakrutach. Na GS-e to soudruzi z NDR vychytali a aj na zhorsenych cestach moto drzi stopu a mam ovela vacsiu istotu. Podvozok je celkovo iny, tá elektronika spravi svoju robotu na 1 s *. Manzelka mi tvrdila po celodennom tripu ze ju to tam vzadu viac hojdalo, proste nebola taka vyklepana z toho ako na Honde. Ono by sa to dalo trocha zvelicene prirovnat ku kozenemu kreslu a drevenej stolicke.
Posed - Jednoznacne vyhrava GS-a, asi by sa vsetci vyrobcovia motoriek mali ist ucit do nemecka. Netvrdim ze ma z tej motorky neboli zadok a ze sa nepotrebujem postavit v dedinach do stupaciek, ale ovela neskor a ovela menej ako na Crosstoureri.
Plexi - ja sa s plexi nehrajem ale pocas jazdy vo vysokych rychlostiach sa Honda ovlada dost zle smerom hore kedze tlak vzduchu to plexi tlaci dole. Zas na druhu stranu v nizsich rychlostiach sa jednoduchsie ovlada ako BMW kedze clovek potiahne packu a nastavi si plexi kde chce, na BMW treba tocit koleckom co z nejakeho dovodu dali na pravu stranu. Moznop preto aby sa s tym clovek pocas jazdy nehral .Dalsia vec je ze kedze som si musel dat vacsie plexi, mam aj vystuhu kde su dalsei dve kolecka na zaistenie po pravej a lavej strane, takze pre mna je to velmi zdlhave si to posuvat. Musim povolit jednu aj druhu stranu, posunut do pozadovanej vysky a znova zaistit vystuhu na oboch stranach. Priznam sa ze pri mojej vyske mam plexi vzdy v najvyssej polohe a tak tam je stale.
Manipulacia na mieste - obe motorky su nemotorne, velke a tazke Honda 277kg, BMW 268kg. Ako som uz spomenul nizsie, BMW sa lahsie dava na centralny stojan (mozno je to aj stojanom na Honde mam sw-motech).

Takze podciraknuto a zhrnuto: Honda je skvela znacka, a zazil som s touto znackou 14 rokov jazdenia, ale uz asi len BMW...

TransKubaalp
TransKubaalp napsal 10.06.20 v 17:36 9b.

Další motorka z královské kubatury. Super stroj určitě. Ale zajímalo by mě vážně srovnání VFRKa 1200 vs GSa 1250. V jakých věcech je to BMW lepší, protože podle mýho kolegy z práce, kterej má 1200GSA, je BMW nejlepší. A pořád mi předhazuje i když ví že já jsem na Hondu a jsem fascinován V4 motorem. Takže jak je to s pohodlím, manipulaci na místě i za jízdy, výkonem, podvozkem a celkovou ergonomii motorek a nějakými i malymi, leč důležitými detaily. Např ovládání plexi za jízdy. Protože od redaktorů se člověk asi pravdu nikdy nedozv,í když jsou za to placení, snad jim nekrivdim. Ale obyčejný člověk je vždy objektivnější. PS: škoda že máme prasátko zrovna prázdné, hned bych vás toho VFRka zbavil..

scenic74 napsal 01.06.20 v 10:39

Tiež som sa bál toho že to bude ťažká svina (čo samozrejme aj je) ale ako som už spomínal tá váha je +- identická s predošlou motorkou. Ja mám skôr obavy z toho ako sa na tom pôjde v zápche medzi autami.

MichalKimlo napsal 01.06.20 v 10:08

to ja by som tipoval, ze na hlavny stojan pojde tazsie ako crosstourer.
ale zaujimave zistenie. Pri verzii Adventure sa prave obavam tej vahy pocas manipulacie na mieste, hlavne pri stavani na hlavny stojan...
Ale este mam cas, kym vymenim moje "male" GS ...

scenic74 napsal 01.06.20 v 07:39

@MichalKimlo : Moto má rovnakú váhu ako Crosstourer (+- nejaké to kilo) ale zdá sa mi, že sa ľahšie ovláda. Možno je to nižšie položeným ťažiskom. Zas na druhú stranu okrem toho, že som asi 3 či 4 krát s ňou "nacúval" do garáže, som s ňou moc nemanipuloval ... Ale určite ide ľahšie na hlavný stojan...

MichalKimlo napsal 01.06.20 v 06:53

pekne doplnas postrehy
ako je to s manipulaciou na mieste? ked to porovnas s crosstourerom?

Lombardo
Lombardo napsal 31.05.20 v 21:48 10b.

Super stroj , užívej

KALUP
KALUP napsal 31.05.20 v 19:04

mašina nádherná - můj sen , ale zapomněl jsi vyfotit trávník

MichalKimlo
MichalKimlo napsal 31.05.20 v 09:54 10b.

Vyzera paradne, vela stastnych km prajem

scenic74 napsal 30.05.20 v 17:44

@Tdicko: konektivita zatial bez problemov a to som sa bal, ze to bude blbnut s kamosovym interkomom ked sa spolu budeme vozit ak sa spojim cez moto (prilba, iPhone, motorka + jeho interkom). Vsetko fungovalo na 100%. Jedine co mi blbne je ta BMW aplikacia, nezaznamenava jednotlive jazdy a obcas je kvalita hovorov zla ale to moze byt aj tym ze tel je niekde vo vrecku nalepeny na telo co zhorsuje prijem signalu.

@Mig_35: Vdaka

TRA
TRA napsal 30.05.20 v 11:28

Moc pěkné

Tdicko
Tdicko napsal 30.05.20 v 08:25

Treba jazdiť a nie kecať. Asi na nás všetkých vplýva KORONA.. držím ti palce a želám veła pohodových kilometrov.
Poznámka: máme ich v partii viac, každá má problém. Daj vedieť, ako si na tom ty. Napríklad nespoľahlivosť pripojenia telefon, interkom, motorka. Hlavne, pokiaľ máš iPhone.
Ďakujem.

Mig_35
Mig_35 napsal 30.05.20 v 08:23 1b.

Dávám jedničku. Někdo asi vážně nepochopil, o čem to je...

Zelinář
Zelinář napsal 29.05.20 v 11:30

Nezavidte mu...

Brukev
Brukev napsal 29.05.20 v 06:17 10b.

Vám tu nechci vstupovat do diskuze, ale už pěkných par let se tu vyskytuji a tato sekce není jen uživatelsky manuál. Musím se Scenica zastat, bo motorka je o vášni a tu je potřeba sdílet . Radost z nové motorky je věc úžasná a i cesta k ni muže někoho motivovat.
Jinak motorka úžasná a taky bych na ni nečekal , to je jasný

scenic74 napsal 28.05.20 v 10:21

Nie. Ked som pisal posledny prisoevok, som nemal v plane manit crosstourera. Len sa vykytla prilezitost (€) tak som do nej siel. Takze to zhrniem: Crosstourer sa predava a GS-a sa kupila.

MichalKimlo napsal 28.05.20 v 08:53

tak teraz nerozumiem, Crosstourera si nechavas a GS si nekupil? ci ako?

scenic74 napsal 28.05.20 v 08:50

No nemám dôvod ju meniť. Jedine že by som si kúpil novú GS-u ???

MichalKimlo napsal 28.05.20 v 08:40

: no dobre teda, ja si rad pockam...
dufam, ze budes tak vzorne doplnat postrehy, ako pri Crosstourerovi

a eodpustim si podpichnutie, este 19.05. si pri Honde pisal, ze nemas najmensi dovod ju vymenit par dni na to uz tu mas nove GS

scenic74 napsal 28.05.20 v 07:26

Misko dakujem za kriticky nazor, moto uz v podstate mam kedze som ju uz vyplatil, len ju musia poskladat a odovzdat mi ju.
Mozem dat aj foto zo salonu ale nepodarila sa mi moc a preto som dal z webu ale neboj, zajtra tento nehorazny precin opravim.
Ked vydrzis do pondelka nepapat tak uvidis prasiatko a pribudnu aj moje prve dojmy kedze tento web je aj o prvych dojmoch po par 100 az 1000km a nasledne ked clovek jazdi s moto tak to postupne doplnuje.
A nehnevam sa

MichalKimlo napsal 28.05.20 v 07:20

ak ti to nevadi, budem teraz trosku kriticky :D
nerozumiem, preco si tu niekto zalozi profil na motorku, ktoru este nema doma, nema s nou realne ziadne skusenosti, a dokonca sem da katalogovu fotku z internetu...

toto ma byt uzivatelska recenzia motorky, ktora ma pomoct buducim majitelom rozhodnut sa. Toto mi naozaj nedalo vobec nic, iba som sa dozvedel, ze mas novy travnik...

uzivatelska recenzia sa pise ked uz ma clovek nieco odjazdene, odcestovane a s motorkou ma realne a dlhodobejsie skusenosti.

nehnevaj sa na mna, verim, ze mas z motorky radost a chcel si sa o ny podelit, no skus si tuto kritiku zobrat k srdcu... takychto "recenzii" je tu vela a niekedy ma to trosku hneva, pretoze podstata mat tu v profile motorku je o niecom ino ako sa len pochvalit, ze cakam na novu moto, alebo ze mam za sebou uz skusobnu jazdu...

pekny den prajem.