ČZ 125/453 (1961)

Komentáře a hodnocení profilu
Nalezeno 13 záznamů

cmiral
cmiral napsal 17.03.20 v 20:39

Tak uż jsi nám to vysvětlil , jinak i 6V klakson prý 12V Vape přežije. A drobnost, konce zadního madla taky dolakuj i kdyż to dnes stejně nikdo nedělá. Ad odrazka: dej plachtu do rámečku a na něj nalep schválenou odrazku a máš to vratně vyřešený exisrují i úzké.

tunik21 napsal 17.03.20 v 08:57

Na první fotografii je po lakování, v té době byla pěkná.

Na této fototgrafii je před lakováním, tady protože jsem musel nějaké díly shánět a měnit jsem se lakování nevyhnul. (Na této fotce je špatný držák klaksonu a ten je pak daleko od masky)

tunik21 napsal 17.03.20 v 08:54

Targus: Na kabátek sáhnout chci, protože jsem motorku před 7 lety, když jsem jí uváděl do provozu lakoval obyčejnou syntetickou barvou. Už tehdy jsem teda plánoval renovaci, ale přišel motocykl ČZ 150 C a tak se renovace přesunula na něj a kývačku jsem dodělal tak, aby se na ní dalo jezdit. Lakování bylo nevyhnutelné. Nyní však chci započatou renovaci dodělat, to znamená nalakovat pořádnou barvou aby byla motorka černá a ne šedá jako teď. Ona po lakování vypadala pěkně, ale za ty roky na UV je po laku a barva zmatněla.

Jawatar: Lakovat jí budu tak, aby byla barva krásně černá ale do top lesku jí cpát určitě nebudu, bude v pololesku. Samozřejmě chromy se lesknout budou.

Cmiral: držák klaksonu mám origo, vím že je delší než má jawa kvůli delším nohavičkám spodního dílu masky, nepůvodní v této partii je však samotný klakson, který kvůli Vape 12V je ze žigula (troubí teda dost ostře, i kluci na STK když zatroubím tak poskočí ), upraven tak aby se na něj dala dát originál jawa čz PAL mřížka. Blinkry jsou zatím jen úvaha a k posunutí zadního světla už jsem tento krok zkoušel bez vrtání ale abych tam dostal velkoformátovou spz tak by to světlo bylo moc blízko madlu a samozřejmě musím taky myslet na dráty které blatníkem prochází a na pevném neměnitelném místě vychází ven, a vrtat díry s tím že pak půjde vidět polovina odrazky je zbytečné. Nicméně záměna sport světla a slzy je v případě výměny 20 minutová položka, a raději podstoupím toto než vrtat do blatníku nové díry.

Jinak kluci, díky za komentáře. Člověk si v dnešní špatné době (virus) rád pokecá

cmiral
cmiral napsal 16.03.20 v 18:52 9b.

Tak tad bych se renovaci pokud nebude na 100% vyhnul, je zbytečná. Máš asi neorigo držák klaksonu a ten je u čz jiný jak na jawách. Mám taky 125 ale 473 na které je lepší jízda, ale oproti 475 na mých 96/kg jí cosi chybí a synovi s 50 kg stačí . Světlo nech původní a malinko ho zkus posunou výše jak to vyjde. Na blinkry se vykašli bude to vypadat divně.

Targus
Targus napsal 16.03.20 v 17:37 10b.

Bože, to je zas bez bodů...

Targus
Targus napsal 16.03.20 v 17:37

Nemám nic proti repasi, ale na kabátek bych téhle kočičce nesahal.
Je super, jen podrbat za ušima.

Nemám moc představu, co na ní vzhledově zlepšit, stará motka by měla vypadat staře.
Hodně kilometrů bez závad a nepříjemností.

jawatar
jawatar napsal 16.03.20 v 10:12 10b.

Krásný,zachovalý stroj!
Po renovaci už nebude mít to kouzlo,co má nyní!!
Přibude další leštěnka jak přes kopírák,takových jsou stovky!
Nebude vyjímečná!Super volba obsahu!!

tunik21 napsal 14.03.20 v 10:26

Všem děkuji za kladné ohlasy mé čízinky těším se až bude po renovaci. Snažím se vždy dodržet správnost dílů a povrchové úpravy. Tady ale budu muset udělat něco malinko jinak. Protože už má motorka dnešní novou SPZ plachtu, která mi dokonale zakrývá originálně umístěnou odrazku, tak uvažuji o výměně zadního světla "slza" za verzi (deluxe/sport). Přeci jen pod sportkový držák světla se ta značka vejde líp.

smitth
smitth napsal 13.03.20 v 17:20 10b.

Jasných 10.

Dolin
Dolin napsal 11.03.20 v 15:36 10b.

No paráda! Taky mám.

Fist
Fist napsal 11.03.20 v 12:41 10b.

Moc pěkná! Pro tyhle čízy jsem měl vždycky slabost...

Čadil
Čadil napsal 09.03.20 v 18:55 10b.

O.N.E.
O.N.E. napsal 09.03.20 v 18:36 10b.

Pěkná, ať dělá radost