Harley Davidson FXDI Dyna Super Glide (2007)

Vlastník otajs-ZX9R
Vloženo 19.7.2014
Aktualizováno 15.11.2015

Pekelnej rachot! Nebrzdí to, nejede to, těžký jako sviňa, ale zatím to baví

První dojmy - Ty američani jsou opravdu jiný :-D

Motorku bych doporučil pro - Poklidnější lidi co rezignovali na závodění a říká jim něco značka HD Kolikrát mě až zaráží jaký emoce dovede tadle americká prdlavka vyvolat mezi ne HD bikerama :-) Reakce jsou opravdu až neuvěřitelný a těch keců co jsem si už vyslechl docela se bavím! Bohužel chápu, že pověst lidí jeydících na HD je docela mizerná taky jsem je nikdy neměl rád. Ovšem teď na to koukám z druhý strany a teda musím uznat že se najdou trubky ať mezi HDčkářema, řidičema japonců, nemců, italů a nevím co všechno ještě jezdí :-D

Doplňky na motorce - Kryt primáru ten původní byl ee a kapotka na masku.
Rovný širší řídítka! Držák navigace/zásuvka. Opěrka šla dolů, očesal jsem blatník a na něj dal malej nosič. Líbí se mě to takhle víc! Přidělal jsem jinak brašny, aby se tam vešly museli dolů zadní blinkry. Vzadu dané kouřové světlo s integrovanými blinkry.

Tak jsem si řekl, že už bylo dost hraní si na závodnika a že zkusím čopříka. Japonce sem zavrhl hned ze začátku nějak mě neberou a tak teda HD
Po koukání po Street Rodech a V-Rodech který mě nakonec rozmluvil kámoš co dělá do HDček dýl, že na tom stejně rychlejc jezdit nebudu, šel jsem do vzduchový klasiky.
Je to těžký jako prase, nebrzdí to, i když to není vyloženě chcíplina nějak moc na to , že to má objem jako auto to taky nelítá, ale kupodivu mě na tom baví jezdit. Podvozek bych řekl solidní nekroutí se to jak některý čopříky co sem zkoušel v zátáčkách to stopu drží dobře. Zatáčky by šli brát i víc bohužel člověk je limitovanej stupačkama.
Najel jsem už cca 5000km a řekl bych že čím dál víc tomu přicházím na chuť!

Hlavně je to až neuvěřitelně pohodlný, což jsem nečekal vůbec, ale testnul jsem to v Rumunsku kde jsme jezdili třeba i 10h denně!
Asi nikdy ze mě nebude klasickej uprděnej čoprák co se plazí krajinou. Moje kochací rychlost je tak 120-130km/h Spotřeba při brblání na 6ku těmahle rychlostma lehce nad 5l když s tím valím po dálnici 160-180km/h 6,4l což je si myslím dobrý.

Moto naprosto splnilo moje očekávání v tom, že mě drobet sklidnilo! Jízda ve dvou taky naprosto bez problémů! I když to druhý sedlo se mě tam ale vůbec nelíbí!
Teď v sezóně se nechci pouštět do nějakejch větších akcí a radši jezdím, přes zimu to určo drobet upravím. Zatím sem jen vyměnil řemen kterej mě nemile rupl ale né jeho vinou(upadl mě do krytu na řemen držák brašen a vykurvil ho)
Dále jsem jen vyměnil všechny 3 oleje a svíčky.

Moto se podle mě hodí pro každýho komu se líbí tendle styl motek. Cestování bez problému. Nejlíp teda po státovkách, ale i tu dálnici to dá. Naprosto se to nehodí na závodění typu brzda plyn. Pokud jsou nějaký plynulejší zatáčky tak se to dá ale jak se to začne utahovat tak to prostě nebrzdí a výjezdy sou taky mrtvičný!

Tak sem si říkal, žen skusím Vroda (ono to nakonec dopadlo úplně jinak) tak šla Dyna z domu. Ale určo se k ní jednou vrátím! Buď na motodůchod, nebo až mě vezmou papíry za rychlost a pudu do sebe HD mě nečekaně hodně chytlo!

Lumako
Lumako napsal 09.07.15 v 11:51 10b.

Jan70
Jan70 napsal 26.02.15 v 12:25 10b.

Harley-Thomas
Harley-Thomas napsal 15.02.15 v 19:15 10b.

Pěkná mašina

Topol
Topol napsal 25.07.14 v 10:16

Dobře popsaný jízdní vlastnosti...Dajna se dobře,řekl bych po Sportsterovsku vodí a má velkej motor.Takže ideální kombince na blbnutí.

Wesan
Wesan napsal 22.07.14 v 10:01 10b.

...Poklidnější lidi ...Tož to potom jo