Peugeot TKR (2007)

Vlastník Italofil
Vloženo 6.12.2012
Aktualizováno 7.8.2021

Malé, skladné, na vesnici a městě svižné, spolehlivé a díky bohu s nakopávačkou.

První dojmy - první dojem...tak tomu dám plný kotel...eeen, bm bm bm bm bm, eeen!!

Doplňky na motorce - Necelý týden po koupi mě na křižovatce srazil plechovkář po nedání přednosti v jízdě. Po uhrazení škody pojišťovnou a opravě plastů kamarádem jsem si hodil skůtra do zelené metalízy a přestříkal lakem. Měl to být původně odstín co používá Kawasaki, nebo co je na nových Fábiích, ale co se dá dělat :D I tak to nevypadá špatně.

TKR jsem si vybral hlavně kvůli použitým pneumatikám, které umožňují i občasnou jízdu po horší okresce, případně polničce.

Startování je obvykle bezproblémové, ale po delší odstávce to chce trošku trpělivosti.
Scooter je zatím v originálním stavu, ale variátor Malossi i s jiným výfukem by to už chtělo...
Ikdyž je to pouze padesátka, tak ve městě mám rohlík skoro pořád, zvláště na křižovatkách. Tam ty starty jako v MS malorážek asi většina zůčastněných nechápe nejdřív vytočit, držet a pak za to vzít...je to mazec

Mimo město je jízda samotná celkem nudná, ale kdo si malorážku pořizuje na cestování, že?

Nemám v téhle třídě zkušenosti s jinými stroji, snad jen s kozidechem , ale co bych určitě z mého pohledu vyzdvihl je neskutečná ovladatelnost, manipulace, velikost nádrže a dojezd a už zmiňovaná nakopáčka díky které odpadá starosti s baterkou kterou jsem už i dávno vyhodil.

Mezi zápory...určitě velikost úložného prostoru. Byl problém tam narvat integrálku. Dále špatná ochrana před větrem, malá zrcátka, slabé světlo a zadní tlumič který, když přejedete kanál péruje jak postel Mr. Beana v hotelovém pokoji

Největším negativem takovýchto strojů je však objemem limitovaná max. rychlost díky které je cestování mimo obec po okreskách dosti nebezpečná, jelikož jste na silnici ti nejpomalejší a musíte si neustále hlídat provoz za sebou.

Celkově za víc než dva roky provozu jsem kromě výměny gufera na klice do skůtru nic neivestoval a vše funguje na francouze kupodivu spolehlivě. Jen liju olej a benzín

Lubos92
Lubos92 napsal 17.01.14 v 12:46

Pěknej skútr .

callowsick
callowsick napsal 02.04.13 v 19:24 10b.

pěkně

michelinpilot
michelinpilot napsal 13.01.13 v 07:53

Bananku a kdepak jses tyy?