ČZ 125/516 (1991)

Vlastník Venca516
Vloženo 15.7.2012
Aktualizováno 16.3.2013

Po go motoru s ní neni problem.Jako první závadu jsem měl, že mi odešla cívka, vyměnil jsem jí a motorka zase šlapala jak měla.. Po pár závodech ale začal praskat rám(vepředu před motorem na trubkách).Zavařili jsme to, a zatim nebyl jiný problem..

První dojmy - Motorku jsem dostal už v 11 letech a z počátku jsem se bál výkonu, který má.. ale to se po čase ježdění odvrátilo a dostával jsem jí do ruky.. ;)

Motorku bych doporučil pro - Pro začátky motokrosu nejlepší motorka.. ;)

Doplňky na motorce - plasty, sedlo..

Po go motoru s ní neni motorově žádný problem.Jako první závadu jsem měl, že mi odešla cívka, vyměnil jsem jí a motorka zase šlapala jak měla.. Po pár závodech ale začal praskat rám(vepředu před motorem na trubkách).Zavařili jsme to, a zatim nebyl jiný problem..
Když jsem motorku koupil, vyskakoval mi 2. převodový stupeň.Další rok jsem moc nejezdil a tak jsme to nerozebírali.. až v zimě.Zjistili jsme že na víku pod sekundárním kolečkem chyběl čep, který tlačí do ložiska na hnací hřídeli, aby nevyjelo.. ale jak tam nebyl, tak ložisko bylo povylezlí a dvojkové kolečko vyskočilo.. Čípek jsem tam dodal.vyměnil píst, udělal výbrus a motorka mi pro tuto sezonu 2012 letí jak střela.. :) má od začátku roku najeto cca 20 mth a nebyl motorově problem.. komprese velká, vůle žádná.. :) trénuju s ní (když je čas) jednou týdně a párkrát na závody.. :) Jinak teda rám mi už bohužel 3x krát prasknul, ale vždy na jiném místě..
^
S motorkou jsem odjezdil celý rok bez závady motoru!! jen se mi na vyřazovači povolili dva šroubky a byl volný, poté jsem je utáhl a pro jistotu jsem je ještě namazal lepidlem..
jediný problém byl s praskáním rámu.. a tak se nedalo nic dělat a museli se tam navařit 2 silné rámovky.Navařili jsme je tam na podzim a jel jsem už jen 3 tréninky, takže to neni úplně odzkoušené... ale rám zatím nepraská !!

Venca516
Venca516 napsal 31.01.15 v 12:15

Přeeesně jak říkáš

Fokr
Fokr napsal 10.09.14 v 18:45 10b.

Máš recht jak jí jednou uděláš pořádně tak vydrží v pohodě závodní sezonu

nazdar
nazdar napsal 13.07.14 v 18:28

jo chci se zeptat jestly se dá s ní konkurovat třeba 250 ce nebo 380 ce na závodech

nazdar
nazdar napsal 13.07.14 v 18:24

čau mam taky tuto čz v origu taky na ní není žádný problém ,taky my odešla cívka a pro změnu my pořádně nejde zařadit 2 převodový stupen ale potřeboval bych poradit čím by to bylo. Když vytočím 1čku
a nenechám spadnout otáčky tak nezařadím ale když nechám spadnout otáčky tak jo.

Jinak když se se člověk o tuto motorku stará a leje do ní dobrý olej viz Putoline mx5 tak motorka jede jak dělo a vydrží hodně dlouho

Venca516
Venca516 napsal 28.08.13 v 21:34

Díky.. jojo je to pohodlnejsi, ale jestli mas origo nadrz a sedlo, tak se toho určitě nezbavuj...