Jawa 350/639 (1990)

Vlastník AlešT.
Vloženo 23.12.2003
Aktualizováno 29.12.2010

Moje první, motorka na které jsem v 17-ti začínal. A nějak jsem se asi nakazil Momentálně uložená. Co dodat k Jawě 350, snad, že ta moje je docela vymazlená. Má Oilmaster, karburátor Bing, polokapotáž Benelli, vyhřívané rukojeti, 11Ah baterka..

Zkušenosti: Jedním slovem-spolehlivá. I když měla po koupi z bazaru drobné "mouchy": Problémy se spojkou, cukala. Oprava v servise (300Kč). Tavilo se pojistkové pouzdro, náhrada za nové. (30Kč) Vynechával levý válec z důvodu podomácku dělaného bezkontaktního zapalování. Náhrada za kladívka (150Kč). Spolehlivá kladívka, ale pořád jen kladívka nahrazena za Vape (2.500Kč). Od té doby žádná závada. V motoru se naštěstí nikdo neodborně neangažoval, je nepůlený, s originál výbrusem. Teď je motor po zbytečně předčasné GO, ale kdo by vydržel se v motorce občas nevrtat...Místo původních penu Barum doporučuji na safalt pneu SAVA, hlavně na přední kolo. Sedí nesrovnatelně lépe nebo stačí i Mitas. Vzadu mám cestovní enduro pneu Mitas E-03, protože Sava je jen na sezonu (6000km) a jen na asfalt. Olej do převodovky dop. plnou syntetiku od Parama-Gyrol syn 75W90 (230Kč/l). Spojka se s ním nelepí. Olej motorový alespoň TSF (kvalitní minerál, ale dnes už za 130Kč), poměr 1:50. Po plné syntetice Repsol, dávám Motul 510. Za polovinu peněz stejná kvalita jako plná syntetika od Repsolu. Řetěz doporučuju typ ČZ 428 (700Kč). V kombinaci s krytem vydrží mnohem více. Motorce stačí při slušném zacházení jen seřízení a běžná údržba 1x až 2x za rok, poldle počtu najetých km.Super nenáročná motorka, až na ty vibrace...

Cesty: Soukromé akce, výhledově nějaký ten Jawasraz, SFD, jak bude nálada a čas.

Další info: Vysněné moto nemám, spokojím se s Jawou, dokonce uvažuju o 125 Travelu, ale ne že bych si nevybral. Líbí se mi motorky universální -cestovní endura, jako je Jawa Dakar, ale slušné moto je i Suzuki BIG.

Duben 2009 - momentálně rozebraná, nemám pro ni využití. hodlám z ní postavit kalsickou motorku, tj. Jawa 634, ovšem s 12V elektrikou, 638 motorem s Oilmasterem a kotoučovou brzdou.

Koprkam
Koprkam napsal 24.08.14 v 16:58 10b.

Moc pěkná jawička. Hele jak jsi spokojenej s tím bingem, jaký jsou výhody oproti Jikovu? Jinak 10b.

Zao.cz
Zao.cz napsal 26.05.10 v 09:05

Jo jo 639tka to je klasika.

LUKAS010203
LUKAS010203 napsal 20.04.10 v 16:32

Je pěkná. Už za tu věrnost Jawě dávám 10 bodů.

Tommy872
Tommy872 napsal 20.10.09 v 19:37

Pškný kousek

Milan1963
Milan1963 napsal 09.07.09 v 11:46

Hezká,a když je spolehlivá,není nad to