Honda CBF 125 (2012)

Vlastník F1L1PCZE
Vloženo 4.6.2023
Aktualizováno 4.6.2023

Moje první motorka na které jsem najezdil krásné kilometry.

První dojmy - Pro začátek je to dobrý stroj. Krásně obratná, lehká. V nízkých rychlostech i zábavná. Překvapila mě spotřeba a její nájezd na jednu nádrž, který jí muže závidět jakákoliv vetší motorka. Dobře se chová i na šotolině a kamenných cestách, kde je krásně tichá.

Motorku bych doporučil pro - Pro mladé jezdce, kterým nezáleží na rychlosti a hlavní je pro ně pohodlí při jízdě.

Doplňky na motorce - Nainstaloval jsem si pouze nosič top casu a dodatečně na poslední sezónu jsem zkusil držák na telefon od Shadu s úložným prostorem s uchycením pod zrcátko, ale na další motorku je nepoužitelný.

Jako první stroj jsem nechtěl nic závodního jako byla CBR 125 nebo YZF R125, které sice jeli, ale ten požitek z jízdy nebyl takový klidný. Jízda byla klidná a za jeden den se dalo najet i 400km bez žádných větších problému se sedle nebo zády. Motor je dost pružný na svůj objem, na rovince se dá jet i na 3000ot/min a mírným plynem rozjet. Pro běžnou jízdu doporučuju 4000-5000ot/min a pro zrychlování je potřeba nad 6000ot/min.