Honda CB 500 (1994)

Vlastník kazacher
Vloženo 14.9.2021
Aktualizováno 9.2.2022

Lehká a mrštná, nízká spotřeba, vysoká spolehlivost, stíhá i silnější stroje.

Motorka koupena od Borec z Kropáčovy Vrutice - V pohodě kluk, byla to jeho první motorka a byl čestný a upřímný

První dojmy - První motorka, takže na mě rychlá a neobratná, než jsem si zvykl. Je třeba ji trochu nutit do zatáček, oproti např enduru a jiným vysokým strojům.

Motorku bych doporučil pro - Vhodná nejen pro začátečníky ale i pokročilejší jezdce. Super pro lidi menšího vzrůstu.

Doplňky na motorce - Nic, semtam tankvak.

Hledal jsem něco na začátek, co nebude stát moc peněz a nebude mě mrzet, když to někdě odřu.

CB500 s výkonem 43kw naplnila tuto představu a taky poskytla dostatečný výkon na vyblbnutí se a naučení manipulace s motorkou.

Položil jsem to hned druhý den od nákupu a od té doby už jsem jezdil bez nehody.
Tenkrát to odnesl blinkr, pár odřenin a trochu pomuchlané světlo, které jsem v rámci možností porovnal.

Za tu dobu co ji mám (od května 2019) jsem jen vyměnil přední desky, řetězovku, gumy, olej v tlumičích a gufera. Olej v motoru dělám cca co 5 tisíc, vychází to 1x za sezónu.
Taky jsem si přečalounil sedadlo sponkovačkou z globusu, která při tom umřela.

Ještě jsem měl rozebraný spínač světel, který potřeboval pročistit a promazat.
Taky konektor světlometu bylo třeba vyměnit, zjevně po neodborné opravě z minulosti (byl špatný kontakt a žárovka ráda praskala a blikala).

Spolehlivost motorky je za mě velmi vysoká.

Brzdy by to klidně sneslo lepší, ale v jednom člověku se to dá. Zadní buben brzdí překvapivě dobře.

Nebojím se ji vzít i na lehčí terén, ale začalo mi docházet, že bych rád i něco víc, takže jsem pořídil Tigera 885i a CBčko s rozpakama prodávám.

Teď nedávno se něco stalo s táhlem plynu, takže ji jdu rozebrat a kouknout co se stalo.

V celkovém ohledu velká spokojenost!

Update 16.9.
Lanko plynu opraveno, jen se asi vibracema uvolnila maticka na utazeni tahla, takze dotazeno a zase funguje.

Update 8.2. 2022
Motorka dostala přes zimu filtr K&N, vyfuk ART a širší řidítka Mstyle. Jezdí se na tom o něco líp, mám teď pocit větší ovladatelnosti a přijde mi že má lepší krouťák od 5ti do 8mi tisíc ot.