BMW F 650 GS (2001)

Vlastník Callter
Vloženo 13.12.2015
Aktualizováno 21.11.2020

První větší motorka. Motorka ve skvělém stavu.

BMW F 650: důvod neuveden

První dojmy - První dojem? Vynikající. Nemám s čím porovnávat.. prostě kus motorky. Nebyla ani tak těžká a pěkně se ovládá.

Doplňky na motorce - Vyšší plexi a kufry BMW. V budoucnu bych rád pořídil nějaké blastry a možná vyhřívané gripy.

Koupena až v prosinci. Už vyhlížím jaro.. na mých 174 cm velikostně akorát. Verze bez ABS, ale jezdit se dá i bez toho. Všechno je o řidiči.

Update 31.8.2017
Budeme mít za sebou skoro dva roky společného soužití. Za ty dva roky jsme toho zažili docela dost. Koupil jsem ji, když měla naběháno 293xxkm a dneska už je to skoro 45 tisíc kilometrů, tedy něco přes 15 tisíc. Musím uznat, že je to dobře vyrobená motorka a klidně bych si ji pořídil znovu. Jeli jsme společně na dva větší výlety a to do italských a francouzských alp ( trasa cca 3800km), Benátek, Slovinska (trasa cca 2200km). Motorka bez problémů šlapala.

Tento rok jsem provedl před výletem do Benátek výměnu ložisek, válečků a gufer v kyvné vidlici a přepákování plus nové plynové lanko, které by údajně cestu asi nevydrželo. Proběhla taky kontrola ventilových vůlí, ale ty byly v pořádku jak mají být. Výměna oleje proběhla před výletem do Alp.

Za 15 tisíc kilometrů mě postihly tyto závady:
Dosluhující plynové lanko (preventivně vyměněno)
Přetrhlé spojkové lanko
1x pichlá zadní pneumatika za barákem
1x spálená žárovka denního svícení

Kromě nového originálního lanka spojky je na seznamu v objednávce nová řetězová sada D.I.D. S výměnou řetězové sady mění vše kolem ní a to je kluzné gumové vodítko na kyvné vidlici, tlumící gumy v unašeči rozety. Dále brzdové destičky, vzduchový a olejový filtr a voňavoučký olej.

Byla to má vysněná motorka a volba byla správná.
Je obratná a na pneu Metzeler tourance hezky drží.
Spotřeba se pohybuje mezi 4,1-4,3 litru na 100 při relativně svižné jízdě. Při jízdě na dálnici rychlostí 125-130km/h si bere 4,3l.
Je to jedno svíčka, ale se startováním jsem problém neměl.

Rád bych moto vybavil přídavnými světlomety, ale to ještě nechávám do budoucnosti.

Jirka175
Jirka175 napsal 31.08.17 v 17:38 10b.

Ať slouží! Mám ji také a super!

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 17.07.17 v 00:38 10b.

miii
miii napsal 09.03.16 v 12:45 10b.

10b.

Pavel1971
Pavel1971 napsal 02.01.16 v 13:09 10b.

Zdravim , dobrá volba , nenáročnej stroj

paratrooper
paratrooper napsal 19.12.15 v 22:21 10b.

Super stroj, určitě nebudeš litovat Za 10