ČZ 250/455 (1964)

Obecné

Motocykl mám:
Pořizovací cena: Neuvedeno
Silné stránky

Nejsilnější stránkou je nízká hmotnost a malé rozměry Čezety. Paralelně vyráběná Jawa 250 "panelka" měla o čtvrt metráku víc ! a přitom skoro stejný výkon motoru. Vzhledem k této skutečnosti Čezetky i trochu líp zabrzdíte, zrychlení je jako u Jawy 350 ccm ze stejného období, dokonce i max. rychlost /hodnoty naměřené i udávané výrobcem/.
Velmi pohodlné odpružení na naše rozbité cesty.
Minimální nároky na údržbu

Slabé stránky

Velmi úzká řídítka a ošemetné vlastnosti v některých jizdních situacích, tato kubatura se už opravdu hůře ovládá, výkon je již velký. Do potíží se ale můžete dostat i se stopětadvacítkou této modelové řady !
Diskutabilní oválný tachometr, kruhové jsou přehlednější. Ale je hezký
U 250 ccm pokud nemáte originální klíč na svíčku, pak musíte sundat nejprve nádrž
Velký problém je pak výkon motoru, kterého se nedá v podstatě dlouhodobě využít, protože blok motoru je identický s podstatně slabšími výchozími kubaturami a při jeho vývoji se zprvu s dvěstěpadesátkou vůbec nepočítalo. Při šetrném zacházení ale také něco vydrží.

Moje úpravy

Neuvedeno

Obecné

Moje závady V podstatě tyhle stroje vás dovezou domů i kdyby už byly po smrti :-) Většina závad se opravuje "za jízdy"