Yamaha YZF-R1 (2000)

Vloženo 4.5.2009
Aktualizováno 16.4.2013

Deník motorky
Nalezeno 16 záznamů

• Kontrola hlavy a výměna oleje

Sundání hlavy z důvodů bublání kapaliny v expanzní nádržce na boku chladiče (výměna výčka nepomohla). Hlava po sundání změřena na rovinnost a poté stažena na CNC frézce o 0.05mm. Po stáhnutí 0.02 mm se objevily škrábane

Vloženo: 16.04.2013
    Uskutečněno: 28.10.2012
  • GO

Tak jsem dokončil GO motoru. Na tachometru je po výměně budíků něco přes 55t a motorka začíná odznova svou pouť. Fotek mám stovky roztříděných na rozebírání, jednotlivé díly, skládání, materiál a vybavení, ale nemá cenu

Vloženo: 06.06.2012
    Uskutečněno: 06.06.2012
  • Výměna páček + odvzdušnění brzdy

V sobotu dopoledne jsem si dojel na poštu vyzvednout krátké, stavitelné, černé páčky od NeznaméhoScotera a pustil jsem se do montáže (tedy až navečer poté co jsem dorazil z Passau z Louise). Spojková páčka šla vyměnit v

Vloženo: 02.09.2010
    Uskutečněno: 28.08.2010
  • Výměna zadních destiček

Daný desky Goldfren SC3 racing. Měli by to bejt od Goldu ty lepší. Mám je na předku a pohoda. Brzdí pěkně jen občas propísknou, ale to mi nevadí. Na pískání to nejezdí :D

Vloženo: 16.08.2010
    Uskutečněno: 13.08.2010
  • Výměna brzdové kapaliny a destiček,montáž doplňku a pře

Vyměnil jsem kapalinu v obou brzdách (byla tam žlutá a nová je čirá, ale nevím v čem je rozdíl-asi jiná klasifikace DOT). Dal jsem Denicol DOT4. Také nové destičky GoldFren SC3 Racing. Brzdí pěkně a bez většího tlaku na

Vloženo: 11.07.2010
    Uskutečněno: 12.06.2010
  • Uvaření kapaliny, oprava čidla, dodělání spínače ventil

Tak při svatební vyjížďce (kámoš se ženil, tak nás jel průvod od baráku na zámek) cca deset kiláků dlouhé, při cca 20-40 kilometrové rychlosti jsem v depu rozblikal kontrolku na olej a teplotu na 122 stupních Celsia. Kap

Vloženo: 11.07.2010
    Uskutečněno: 05.06.2010
  • Motka v novém a plány do budoucích měsíců

Takhle vypadá po rekonstrukci. Ještě mě čekají přední tlumiče (vyměnit gufera a prachovky) a nalít olej. Pak brzdové destičky na předku a asi rovnou i na zadku (tam by ještě vydržely, ale když už to budu dělat, tak ať je

Vloženo: 14.05.2010
    Uskutečněno: 14.05.2010
  • Skládání 2

Montáž převatované koncovky výfuku, strhnutí proužků z ráfků kol (děkuji batůžkovi Ozzynce-já jsem strhl jeden a byl jsem na nervy :) ), montáž rolniček na stojan (vlastní výroba z duralu). Překontrolování všech kontaktů

Uskutečněno: 23.04.2010
  • Skládání 1

Montáž skráceného plynu (vlastní výroba kroužku a nalepení na původní rukovítko) a seřízení lanek na karburátorech, montáž držáku SPZ a LED blinkrů (po zapojení neblikají-nastává několika denní hledání a zkoušení nakonec

Uskutečněno: 05.04.2010
  • Oprava rámu

Moto přivezeno ze servisu (Roman Valenta- Neměnice), kde bylo na svaření podsedadlového rámu. Doma zabroušení, nalakování autolakem(asi deset vrstev), přelakování bezbarvým lakem (asi pět vrstev). Rovnou přestříkání horn

Uskutečněno: 04.04.2010
  • Blinkry+držák SPZ

Koupené LED-miniblinkry (bikersCrown Písek 380,-Kč/Ks), udělaný držák SPZ R1 z elox-duralu 3mm. (12.05.2010 vyměněn duralový za nerezový - kvůli ohýbání packy na které je namontován blinkr)

Typ: Koupě
    Uskutečněno: 19.03.2010
  • Doladění doplňků co zbyly doma

Polepení víčka nádrže carbon fólií, zajištění olejového filtru a olejové zátky proti samovolnému povolení (ty cesty jsou čím dál víc děravé). Různé čištění a výměna šroubků na jednotlivých dílech. Vyčištění a impregnace

Uskutečněno: 23.02.2010
  • Plasty

Zavaření děr v plastech (předchozí majitel vyřezal díry na padáky na blbých místech a dorval přední blatníček tak, až plastové úchyty praskly). Odnesení plastů do lakovny (v lakovně broušení, kytování, stříkání základem

Uskutečněno: 05.02.2010
  • Rozborka

Kompeltní rozebrání motorky. Všechny plasty odstrojeny, vyndány všechny kabely a elektroinstalace (Ř.J., relátka, baterie, budíků, světel, blinkrů, atd.), demontáž sedaček, podsedadlového plastu, zámku, plexi, stupaček s

Uskutečněno: 21.11.2009
  • Výměna kapalin

Výměna oleje a olejového filtru. Olej Denicol 5W50. Řidší dávaný záměrně kvůli olejovému čidlu, které občas blbne-klasika Yamahy. Výměna chladící kapaliny. V chladiči byla po předchozím majiteli asi obyčejná voda prot

Uskutečněno: 07.11.2009
  • Padáky

Montáž padáků do středové osy kyvné vydlice na ochranu vík motoru. Padáky jsou ze silonu a uchycené kulatinou se závitem pr.8, pevnosti 8.8. Taktéž montáž padáků (dlouhých) do zadní osy kola na ochranu, výfuku brzdiče, k

Uskutečněno: 07.08.2009