globalmoto_kveten




Platnost male/mopedove SPZ na enduru?

  • 0

    11.5.2023 od sstep



    Nedavno jsem koupil XRko 400, ma registraci, pojisteni, blinkry atd., aby to mohlo na silnici, puvodni majitel nemel problem s provozem na silnici s timto formatem SPZky, pry se takto drive vydavaly SPZky pro stroje, co jezdily na zavody. Ouradove s tim take nemeli zadny problem, motorku s timto formatem SPZ prepsali na me.

    Ja jsem s timto rozmerem spokojeny bo ta normalni spz + drzak se v blativem terenu znici za par vyjizdek. Otazkou ale je, co na to fizlove. Tem bystrejsim by mohlo dojit, ze nejde o moped a za spatnou SPZku je 1 rok, tak se pro sichr ptam zde. Je tu nekdo dalsi, kdo bez problemu provozuje malou SPZ na necem, co neni moped, ci je to casovana bomba? dik

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (1)
  • 1

    11.5.2023 od krokoš

    Čau, podľa mňa môžeš byť rád, že to máš tak. V dokladoch to je poznačené akú máš značku , teda po našom EČV, po vašom ŠPZ , alebo RZ. Ja som takú dostal na Jawu 350 za odmenu, policajt pri prepise povedal: keď to dokážeš vyplniť, tak ti dám darček! Bolo to v tom čase, keď sme prechádzaali na nový formát techničákov. On si myslel, že mám ešte starý a musím vypísať tie kolónky podľa nového, lenže ja som mal ten pôvodný už nový, tak som to zvládol a dosttal som darček malú tabuľku, bola to paráda.

    Doplněno:

    Z pohledu české legislativy jde o porušení zákona a při nejbližší evidenční kontrole by to měl technik STK vykázat jako závadu, EK by měla být nevyhovující a platnost TP zkrácena na 30 dnů...v TP sice může být uvedena kombinace znaků a čísel určené pro mopedy se šlapadly ale to vůbec nic neznamená, zákon a vyhláška o registraci vozidel jasně a srozumitelně definují provedení značek pro jednotlivé kategorie vozidel včetně poštu znaků a čísel na tabulce...značku na mopedy jsem viděl na 50 ccm skůtru v plzeňském kraji a domnívám se že pokud nejde o hloupost úřednice může pak může jít o korupci jinak si to neumím vysvětlit....při registraci musela vidět že není kam vylepit kontrolní známku a přesto tu značku vydala a známku nalepila tak že přesahovala přes hranu plechu...závěrem uvádím že malou značku nikomu nezávidím a psal jsem jak jeto podle platné legislativy, jejíž autorem naštěstí nejsem...

    17.5.2023 od CRF1000

    Papíry ti seberou za sklon značky a za její neosvětlení.

    13.5.2023 od Kohlstein

    Parada, sice ve velkem technicaku neni zmineno nic o velikosti tabulky, ale pokud to takhle puvodni majitel od statu dostal, tak pohoda. Jinak uz jsem s tim parkrat okolo hlidky projel a zadna rce, teda krom nechapavych otoceni hlav proc neco o dvou kolech dela kraval jako traktor :D

    11.5.2023 od sstep

    Doplnit odpověď


Otázka je již vyřešena.


TOPlist