globalmoto_kveten




nepresný tachometer

  • 0

    21.4.2023 od jbo

    Na tachometri sa mi zobrazuje rychlost, ktora je oproti skutocnej o 5 km/h vyssia. Da sa nejakym sposobom tento stav napravit, aby rychlomer ukazoval skutocnu rychlost? Ma s tym niekto skusenosti?

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (5)
  • 2

    25.4.2023 od kadelYZF

    Čím vyšší rychlost, tím větší rozdíl. Dá se to krásně porovnat s navigací, u té se rychlost měří přes GPS. U bejvalky (myslím MT) mi tacho v omezovači ukazoval myslím 224 km/h a brácha za mnou na R6 mi hlásil 240, ale víš jak . . . Neřeš a jezdi, stejně nejezdíš 50/90/130.

    Doplnit odpověď

  • 1

    21.4.2023 od Jirkahu71

    všechny tachometry ukazují víc než je skutečná rychlost. Jestli chceš mít přesný údaj, přidej si motocomputer, třeba sigma mc10. ukazuje do 400km/h

    Doplnit odpověď

  • 1

    22.4.2023 od ja1

    To je správně, to mají všechny motorky i auta, ono je rozdíl jet na nové pneu a na ojeté, jinak ukazují i kontrolní radary v obcích, , proto je všude povolena tolerance

    Doplnit odpověď

  • 1

    24.4.2023 od pizda

    O 5km/h viac je to OK. Moja pre istotu do 100km o 7kmviac nad 100 o 12km

    Doplnit odpověď

  • 0

    22.4.2023 od JiriBN

    Dá se to řešit výměnou děrovaných kotoučků z kol, z nich si motorka bere info. pro ABS, kontrolu trakce a právě rychlost. Změnou počtu otvorů se dá upravit zobrazovaná rychlost, oba kotoučky musí být stejné jinak ABS a trakce budou házet chybu.
    Negativum výměny je, že většina tachometrů ukazuje rychlost do plusu tak vzdálenost počítá správně, při změně otvorů ti to bude ukazovat rychlost správně, ale chybně načítat kilometry.
    Pokud máš rozdíl jen 5km/h tak to neřeš, nevyplatí se to a i auto ti o tolik přeměřuje.

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist