globalmoto_duben_nolan




Po výměně oleje začala svítit kontrolka motoru

  • 0

    3.3.2023 od Konopik1

    Zdravím, po výměně oleje se mi rozsvítila kontrolka motoru. Motorku sem před výměnou nechal ohřát a potom sem nechal olej pořádně vytéct. Po tom co sem vyměnil filtr a dolil necelé tři litry oleje tak se rozsvítila kontrolka. Nechal sem ji chvilku natočenou na volnoběh a potom jsem dolil asi 100ml aby bylo na horní rysce ale kontrolka svítí pořád.
    Nevíte čím by to mohlo být?

    Doplněno:

    Rok výroby je 2004

    3.3.2023 od Konopik1

    Rok výroby je 2004

    3.3.2023 od Konopik1

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (5)
  • 0

    3.3.2023 od petr1000001

    Olejem jako takovým to nebude,to by ti asi svítila cervena olejnicka .. buď jsi při tom spáchal něčí dalšího (odpojil a nezapojil) nebo se to sešlo nahodou-coz se často neděje..

    Doplněno:

    Nic jiného sem neodpojoval, ale zkusím se kouknout jestli sem do něčeho nedloubl.

    4.3.2023 od Konopik1

    Doplnit odpověď

  • 0

    4.3.2023 od Gazda4

    Počkat, počkat...
    To je nějaké divné celé...
    Píšeš necelé 3litry, to se mi zdá krapec málo...
    Já mám sice R1 2000, avšak tam 3l nestačí... Jinak po výměně oleje se kontrolka na několik vteřin rosvítí i po startu to je normální...
    Nechat zahřát, pak hlavně na rovině chytni přední brzdu, narovnej motorku a zkontroluj hladinu oleje přes okénko.
    Pokud bude vše OK, tak jdi po drátech od čidla oleje.

    Doplněno:

    Měl by tam být samodiagnostický okruh...
    Když zapneš klíček kolik se ukáže na otáčkoměru?

    5.3.2023 od Gazda4

    zkusím jít po kabelu no.

    4.3.2023 od Konopik1

    Doplnit odpověď

  • 0

    4.3.2023 od schejn

    Pokud si motorku neuvedl do provozní teploty kontolka ti bude svítit .Ted je zima a olej je ztuhlej špatně teče a čidlo to vyhodnotí že je problém .....Jo myslim že tam má byt 3.6 l oleje ale to u si presně nepamatuju

    Doplněno:

    byla uvedena do provozní teploty, ale problém přetrval

    4.3.2023 od Konopik1

    Doplnit odpověď

  • 0

    4.3.2023 od Fueltank

    Jemu ale nesvítí kontrolka oleje, ale motoru pokud jsem dobře pochopil. S výměnou oleje to nebude mít nic společného. Na 90% jsi někde drbl do drátů nebo něco rozpojil a těch 10% je náhoda že se to rozsvítilo zároveň.

    Doplnit odpověď

  • 0

    7.3.2023 od ja1

    Tam je jen hladinove čidlo oleje, je ho tam málo,

    Doplněno:

    V tom případě by přece svítila olejnička, ne?

    8.3.2023 od Blbec123

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist